Jak opravit iPhone nebo iPad, který se po připojení nenabíjí

Zdá se, že v systému iOS 12 existuje problém, který může ovlivnit, zda se iPhone nabíjí správně.

Situace, rychle přezdívaná „Chargegate“, vybuchla v médiích, jak si asi dokážete představit. Ale chyba obsahuje více, než jste možná slyšeli - včetně možné opravy.

Co potřebuješ vědět

Chyba Chargegate je docela matoucí kvůli konfliktním mediálním zprávám, které s ní souvisejí. Zde jsou ale nejpřesnější informace.

Brouk

Existuje několik různých případů takzvané chyby Chargegate a všechny se mírně liší.

Zdaleka nejběžnější zkušenost s ovlivněnými uživateli je relativně malá. V zásadě se iPhone jednoduše nenabíjí, když je zapojen do zásuvky ve zdi pomocí bleskového kabelu. Neuslyšíte charakteristický „ding“ ani neuvidíte žádný náznak zahájení nabíjení.

Naštěstí je tato instance nejjednodušší opravit. Uživatelé jednoduše musí probudit zařízení, aby mohlo začít nabíjení - buď pomocí Tap to Wake, nebo stisknutím tlačítka Domů na starších zařízeních.

Ve vzácnějších případech někteří uživatelé hlásí, že je třeba zařízení probudit, odpojit bleskový kabel a znovu ho připojit před zahájením nabíjení.

Nejzávažnější případ, který je neuvěřitelně neobvyklý, může mít za následek nereagující telefon.

Alespoň pár uživatelů uvedlo, že jejich zařízení jednoduše zamrzne a není schopno se probudit, když je zapojeno do kabelu Lightning.

Jakých zařízení to ovlivňuje

Na rozdíl od mnoha mediálních titulků se zařízení nezdá být exkluzivní pro iPhone XS a iPhone XS Max.

Místo toho je pravděpodobné, že majitelé iPhone XS a XS Max byli první, kdo tento problém upozornil na veřejnost.

Několik zpráv a testování médií také naznačuje, že k chybě nabíjení může dojít u starších iPhonů a iPadů.

Z tohoto důvodu je chyba pravděpodobně softwarová a je přítomna v novém operačním systému iOS 12 od Apple.

Jak je to rozšířené?

Zdá se, že chyba neovlivňuje všechna zařízení iPhone XS nebo XS Max. Podobně to nemá dopad na všechna zařízení, která aktuálně používají iOS 12.

Zprávy o chybě jsou poměrně sporadické, takže může mít dopad na každého vlastníka iPhonu jinak.

Jinými slovy, pokud jste nebyli ovlivněni - nedělejte si s tím příliš starosti. Nezapomeňte zkontrolovat, zda se vaše vlastní zařízení nabíjí, až jej připojíte.

Jak opravit chybu nabíjení iOS 12

Na několika testovaných iPhonech jsme nebyli schopni reprodukovat nechtěné chování nabíjení. Jak již bylo řečeno, pro postižené uživatele existuje několik neoficiálních zpráv o následující metodě.

Váš počet najetých kilometrů se může lišit, ale mohlo by to stačit, dokud Apple problém nevyřeší (ale o tom později).

  • Otevřete Nastavení.
  • Navigovat do ID obličeje a heslo (nebo Klepněte na ID a heslo na starších zařízeních).
  • V tomto okamžiku budete muset ověřit pomocí svého přístupového kódu.
  • Přejděte dolů a ujistěte se, že přepínač vedle USB příslušenství je povoleno.

Několik dalších poznámek

Uvádí se, že výše uvedená metoda funguje u některých uživatelů, zejména těch, kteří se nabíjejí pomocí bleskového kabelu. Možná ale zjistíte, že to u vás nefunguje.

Může to být kvůli vašemu nabíjecímu hardwaru. Jen před pár dny společnost Belkin dala jasně najevo, že několik jejích nabíjecích doků poslední generace není kompatibilní s novým iPhone XS nebo XS Max.

Jelikož se jedná o softwarovou chybu, není známo, zda to znamená, že i tyto nabíjecí doky nejsou kompatibilní se staršími zařízeními se systémem iOS 12.

V každém případě se doporučuje tuto opravu vyzkoušet pomocí kabelu Apple Lightning a napájecího adaptéru první strany.

Podobně Apple uvedl, že jeho režim USB Omezený zabezpečení nemá ovlivnit běžné chování nabíjení. Protože se zdá, že to dělá, je to téměř jistě softwarová chyba, která způsobuje, že má sporadicky dopad na nabíjení, když se to nemá.

Dokud to Apple neopraví, může to být nejlepší scénář. Je ale třeba poznamenat, že váš iPhone nebo iPad bude mezitím zranitelnější vůči hackerským nástrojům třetích stran.

Nebo… Počkejte na opravu od společnosti Apple

Když už mluvíme o opravě od společnosti Apple, jedna by měla přijít dříve než později.

Nejnovější vývojářská beta verze nadcházející aktualizace iOS 12.1 obsahuje opravu chyby nabíjení, potvrzuje Rene Ritchie z iMore.

Nejsme si zcela jisti, kdy bude iOS 12.1 vydán široké veřejnosti. Ale určitě přijde letos na podzim a může být velmi dobře vydán do konce října.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found