Jak vrátit produkty Apple vašim oblíbeným prodejcům

Je to ta doba roku, s prázdninovou sezónou 2019 a my jsme nadšení, že projdeme a rozbalíme všechny naše dárky. Co byste ale měli dělat, pokud dojde k poruše některého z produktů Apple, které jste si přáli?

Nebo možná chcete vyměnit ty běžné AirPods za nové a efektní AirPods Pro? Prvním krokem je získat potvrzení o daru a poté budete muset přijít na to, kam je vrátit. Sestavili jsme seznam nejpopulárnějších online a osobních obchodů, abyste zjistili, jak tyto produkty Apple vrátit.

Kamenné obchody

Pokud máte to štěstí, že máte možnost jít do kamenného obchodu, bude to pravděpodobně nejrychlejší způsob, jak vrátit nebo vyměnit váš produkt.

Apple Stores

Jak je již několik let tradicí, společnost Apple představila svůj nový „Pravidla pro vrácení dovolené”Který začal 15. listopadu. Pokud byla položka zakoupena prostřednictvím online obchodu Apple mezi 15. listopadem a 25. prosincem, lze produkt vrátit do 8. ledna.

Pokud se nemůžete dostat do obchodu Apple, je třeba udělat následující:

 1. Navštivte AppleVáš účet stránka a vyberteVraťte dárek
 2. Zadejte sériové číslo nebo číslo objednávky zboží, které vracíte
 3. Pokud používáte číslo objednávky, uveďteUPC číslo na obalu
 4. Zadejte kontaktní informace a vybertePokračovat
 5. Postupujte podle pokynů na obrazovce a poté vyberteTisk štítku pro vrácení

Pokud byl nákup proveden před 15/15 nebo po 12/25, vztahuje se na vás standardní 14denní politika vrácení.

Nejlepší nákup

Lokalit Best Buy je mnohem více než obchodů Apple, takže bude snazší najít Best Buy pro vrácení vašeho produktu. Pokud jste vy nebo člen rodiny členem Best Buy Elite nebo Elite Plus, máte k dispozici některé další výhody.

Pokud byl produkt zakoupen v listopadu nebo prosinci, máte na jeho vrácení čas do 14. ledna. Existuje však několik výjimek:

 • Mobily
 • Mobilní tablety
 • Mobilní nositelná zařízení
 • Měsíční plány AppleCare
 • Hlavní spotřebiče (pračky, chladničky atd.)

Pokud jde o členy Best Buy Elite nebo Elite Plus, pokud byl produkt zakoupen mezi 1. listopadem a 31. prosincem, máte o něco déle. Členové elity budou mít až 30 dní od data, kdy byl dárek přijat. Členové Elite Plus mají až 45 dní od data obdržení daru.

Walmart

Uznání obrázku: Wikimedia

Je těžké projít městem a nedokážete najít poblíž Walmarta. Walmart má ve skutečnosti jednu z nejlepších návratových pravidel pro sváteční sezónu 2019. Takto se to rozpadá:

 • 14denní standardní návratové okno = prodlouženo do 10. ledna
 • 30denní standardní návratové okno = prodlouženo do 25. ledna
 • 90denní standardní návratové okno = beze změny

Pokud jde o to, co se kvalifikuje pro různá návratová okna, možnosti jsou docela jednoduché. Pokud jste obdrželi iPhone s předplacenou nebo dodatečnou platbou (smlouva), budete mít až do 10. ledna.

Co je pro obdarovaného i obdarovaného ještě lepší, je skutečnost, že jsou zahrnuty položky zakoupené mezi 24. říjnem a 25. prosincem. To usnadňuje život těm, kteří začali nakupovat na dovolené dříve než ostatní.

cílová

Stejně jako u Walmartu lze cílová místa najít všude a prodejce nabízí skvělé zásady vracení. Pokud byla položka zakoupena do 90 dnů od jejího obdržení, můžete ji vrátit společnosti Target a získat náhradu nebo výměnu. Háček je v tom, že položka musí být neotevřená, jinak můžete obdržet částečnou náhradu.

Kancelářský sklad

Pokud jde o Office Depot, prodejce vyžaduje, abyste měli doklad o dárku nebo originální účtenku. V takovém případě máte na vrácení produktů čas do 14. ledna. Skvělá věc je, že tato politika vrácení platí pro zboží zakoupené mezi 1. říjnem a 24. prosincem.

Sponky

Jakýkoli dárek zakoupený mezi 1. listopadem a 24. prosincem spadá do kategorie pro zásady vrácení svátků Staples. To znamená, že máte čas do 5. ledna nebo 14 dnů od data nákupu, podle toho, co je delší.

Mikrocentrum

Micro Center překvapivě nemá pro své zboží speciální politiku vrácení dovolené. Místo toho se budete muset spolehnout na standardní zásady vrácení zboží do 30 dnů od data nákupu. To je trochu nevýhodné, ale 30denní standard je lepší než 14denní, které nabízejí ostatní.

Fry's Electronics

Společnost Fry’s, která se primárně nachází v Kalifornii a Texasu, je jedním z nejoblíbenějších maloobchodníků s elektronikou pro západní pobřeží. Nákupy uskutečněné mezi 29. listopadem a 24. prosincem lze vrátit do 14. ledna 2020.

Costco

To by nemělo být žádným překvapením a ze zřejmých důvodů, ale společnost Costco nenabízí politiku vrácení dovolené. Je to proto, že každý nákup provedený od velkoobchodního prodejce může být vrácen do 90 dnů od data nákupu.

Velkoobchodní klub BJ

Velkoobchodní klub BJ sleduje stejný proces a požadavky jako Costco a nabízí 90denní lhůtu pro vrácení počítačů a elektroniky. Musíte však zajistit, aby veškeré příslušenství bylo stále zahrnuto v případě, že byla položka otevřena.

Nosiče mobilních telefonů

Dopravci jako celek jsou trochu složitější, protože obvykle je třeba řešit smlouvy a poplatky za doplnění. Ale na prázdniny někteří z těchto přepravců usnadňují vrácení produktů rozšířením vratných oken.

Verizon

Zásady společnosti Verizon pro vrácení svátků uvádějí, že jakékoli nákupy provedené mezi 28. listopadem a 31. prosincem lze vrátit nebo vyměnit do 15. ledna. To je dobré jak pro zařízení, tak pro příslušenství, je však spojen s poplatkem za doplnění. Pokud vracíte nebo vyměňujete zařízení, musíte mít veškeré přiložené příslušenství a pokud nebudete bydlet na Havaji, budete muset zaplatit poplatek za doplnění 50 $.

AT&T

Společnost AT&T nenabízí pro prázdninové sezóny 2019 žádné zvláštní zásady vracení. Místo toho budete mít až 30 dnů od data odeslání, pokud bylo zařízení objednáno online. Pro ty, kteří si zakoupili zařízení v obchodě, budete mít na vrácení zboží až 14 dní od data nákupu. Pokud jde o poplatek za doplnění, společnost AT&T účtuje až 35 $ za zařízení, pokud je vráceno nebo vyměněno.

Sprint

Sprint se snaží dělat věci, aby se stal ještě více „zaměřeným na zákazníka“ s ohledem na své 4. místo. Společnost představila novou záruku celkové spokojenosti, která uživatelům poskytuje 30denní vyzkoušení služeb společnosti Sprint, a pokud nejste spokojeni, budou vám vráceny poplatky za přihlášení.

Pokud již jste předplatitelem Sprint, máte 30 dní od data nákupu a bude vám účtován poplatek 45 USD za poplatek za doplnění stavu. Pokud však zařízení vracíte neotevřené a neaktivované, od tohoto poplatku lze upustit.

T-Mobile

„UnCarrier“ překvapivě nenabízí žádnou prodlouženou politiku vrácení dovolené. Místo toho budete mít na výměnu nebo vrácení produktů až 14 dní od data nákupu nebo od data pronájmu na smlouvě. Pokud jde o poplatek za doplnění zásob, poplatek je 75 $ za připojené tablety a 50 $ za smartphony nebo připojená nositelná zařízení.

Online maloobchodníci

Mnoho nakupování se provádí online, zejména v posledních několika letech, kdy prodej Black Friday / Cyber ​​Monday začal dříve než kdy dříve. To znamená, že budete vydáni na milost a nemilost některému z maloobchodníků a budete muset dodržovat přísnější pravidla nebo procesy.

Amazonka

Jakoukoli položku odeslanou na Amazon.com mezi 1. listopadem a 31. prosincem lze vrátit s plnou refundací do 31. ledna. Zahájení procesu vrácení je snadné, protože se stačí přihlásit na web Amazonu, stisknout tlačítko Vrátit a vrátit peníze a postupovat podle pokynů na obrazovce. Poté vám bude kredit vydán zpět a můžete jej použít k zakoupení jiného zařízení.

V některých případech existují maloobchodníci, kteří mají na Amazonu výlohu, ale nedoručují prostřednictvím zdrojů společnosti Amazon. V těchto případech můžete i nadále postupovat podle výše uvedených kroků, ale zásady vracení se mohou lišit v závislosti na maloobchodníkovi.

eBay

eBay je nejsložitější maloobchodník, který se orientuje při vracení zboží, protože web funguje jako výkladní skříň různých „prodejců“. To znamená, že jste vydáni na milost a nemilost prodejci, od kterého byla položka zakoupena, a tato politika vrácení se může lišit. U všech nákupů je však prodejce povinen vyřešit jakékoli problémy do 3 dnů, jinak eBay zakročí a zkontroluje případ.

B&H Photo

Snad nejlepší návratová politika na tomto seznamu pochází od lidí z B&H Photo. Společnost rozšířila svoji politiku vracení na svátky u nákupů uskutečněných mezi 1. listopadem 2019 a 1. lednem 2020. Jakékoli produkty zakoupené mezi těmito daty lze vrátit nebo vyměnit do 1. února 2020 nebo do 30 dnů od data nákupu (podle toho, co nastane dříve) je delší).

Chcete-li zahájit vrácení nebo výměnu, můžete tak učinit online, telefonicky nebo prostřednictvím funkce živého chatu společnosti B&H. Budete povinni vyplnit návratový formulář a poté jej nechat odeslat zpět se správným štítkem pro vrácení.

Fotoaparát Adorama

Zásady společnosti Adorama pro vrácení zboží uvádějí, že máte 30 dní po nákupu na vrácení produktů s plnou refundací, minus náklady na dopravu. Zařízení / produkty musí mít veškerý původní obal, materiály a příslušenství. Pro ty, kteří jsou zaregistrováni v členství Adorama „VIP360“, budete mít na vrácení produktů nebo zařízení až 60 dní od data nákupu.

Závěr

Prázdninová sezóna je vždy hektickým obdobím roku a opravdu se uklidní až do příštího roku. Důvodem je, že rodina neslavuje svátky současně kvůli cestování nebo jiným plánům.

Když však tyto dárky konečně rozbalíte a potřebujete něco vyměnit, maloobchodníci mají tendenci jít dál a dál, aby byl tento proces bezbolestný. I když ne všichni maloobchodníci jsou tak skvělí jako Apple nebo B&H, někteří stále dělají více, než byste čekali.

Zvuk v komentářích a dejte nám vědět, na co se těšíte na svátky 2019.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found