Jak zakázat automatické aktualizace na iPhone pro iOS a iPadOS

Aktualizuje se váš iPhone nebo iPad náhle sám, bez vašeho svolení či úmyslu? Pokud ano, nejste sami! Funkce Automatické aktualizace je v iOS 12+ a iPadOS nepříjemným nebo příjemným překvapením, podle toho, jak se na věci díváte.

Počínaje iOS 12 a pokračováním v iPadOS a iOS13 + může váš iPhone automaticky aktualizovat vaše zařízení. Pro ty z nás, kteří nechtějí přemýšlet o aktualizaci svého iPhonu nebo iPadu nebo vidět tyto aktualizace - tato funkce je skvělá! Náš software iDevice zůstává aktuální a nevyžaduje žádné automatické aktualizace softwaru iOS.

Ale pro lidi, jako jsem já, jako je CONTROL, nebo pro lidi, kteří běží na starších iDevices s omezeným úložištěm nebo používají pouze mobilní data (není k dispozici WiFi), jsou automatické aktualizace v nejlepším případě překážkou. A samozřejmě někteří z nás neradi aktualizují často (nebo vůbec!)

V tomto krátkém článku se podíváme na to, jak můžete vypnout automatické aktualizace na vašem iPhone, když používáte iOS 12 a vyšší včetně iPadOS.

PŘÍBUZNÝ:

  Co dělá funkce Automatické aktualizace pro váš iPhone?

  Dobře, pojďme základní: Když je zapnuta automatická aktualizace, když Apple vydá novou verzi iOS, váš iPhone, iPod Touch nebo iPad se aktualizuje automaticky.

  Víte, kdy dojde k aktualizaci

  Váš iPhone, iPad nebo iPod Touch by měl vytisknout oznámení, které vás informuje, že aktualizace proběhne přes noc.

  Proč automatická aktualizace?

  Základním předpokladem tlaku na automatickou aktualizaci je zajistit, aby váš iPhone zůstal aktualizován pomocí nejnovějších aktualizací systému iOS, takže vaše zařízení bude aktuální nejen se všemi nejnovějšími funkcemi a opravami chyb, ale hlavně se všemi bezpečnostními aktualizacemi .

  Když je zapnutá automatická aktualizace, stáhne a automaticky použije aktualizace pro iOS. Zobrazí se oznámení, když je k dispozici nová aktualizace softwaru.

  Prozatím se Apple moudře rozhodl ve výchozím nastavení automatické aktualizace vypnout. To znamená, že výchozí nastavení softwaru iDevice pro aktualizace softwaru je stále manuální. Předpokládáme však, že se to může s dalšími verzemi iOS změnit.

  Měli byste ve svém iPhone deaktivovat automatické aktualizace?

  Mnoho uživatelů iPhonů, kteří používají svůj smartphone jako každodenní ovladače, pravidelně zálohují svá zařízení, nicméně někteří z nás stále raději nedělají automatické zálohy iCloud a místo toho zálohují ručně.

  Před aktualizací iPhonu nebo iPadu na nový iOS byste měli zvážit provedení úplné zálohy zařízení, pro případ, že by později došlo k problémům a je třeba zařízení obnovit.

  Když jste v režimu automatické aktualizace, může aktualizovat vaše zařízení iOS, když jste nedokončili úlohy zálohování.

  I když je iOS 12 zaměřen na spolehlivost a výkon, historie nám říká, že když jsou vydány nové aktualizace iOS, může to vést k podivným problémům a Apple někdy trvá několik dní, než problém vyřeší a vydá novou verzi.

  Pokud je vaším každodenním ovladačem váš iPhone, může být rozumné počkat několik dní, než vyjde nový iOS, a poté aktualizovat ručně, abyste zmírnili veškerá rizika.

  Jak zakázat funkci Automatické aktualizace na vašem iPhone pro iOS a iPadOS

  Když si do iPhonu stáhnete novou aktualizaci iOS (nebo iPadOS), uvidíte různé uvítací obrazovky. Jednou z těchto obrazovek jsou obrazovky „Udržujte svůj iPhone aktuální“.

  Pokud na této obrazovce zvolíte možnost Pokračovat, je ve výchozím nastavení zapnutá funkce automatické aktualizace iOS. Před instalací jakýchkoli aktualizací však budete upozorněni, i když je zapnutá automatická aktualizace.

  Chcete-li deaktivovat automatickou aktualizaci, jednoduše klepněte na možnost „Nainstalovat aktualizace ručně“ a přejděte vpřed.

  Nechcete aktualizovat svůj iOS?

  Z jakéhokoli důvodu někteří z nás prostě chtějí, aby náš software zůstal tam, kde je! Možná se nám líbí náš současný iOS nebo se nám nelíbí znovu se učit kolo s každou změnou.

  Opravdu nezáleží na tom proč! Důležité je, že se opravdu můžeme rozhodnout pro aktualizaci nebo ne!

  Naštěstí to není jediná možnost výběru manuálních aktualizací v iOS 12+ nebo iPadOS. Zde je několik kroků, které vám pomohou změnit nastavení z automatického na manuální, když se rozhodnete provést změnu.

  • Začněte klepnutím na aplikaci Nastavení na hlavní obrazovce
  • Klepněte na Obecné> Aktualizace softwaru> Automatické aktualizace
  • Zde můžete deaktivovat automatické aktualizace

  Povolení automatických aktualizací na iPhone se provádí také odtud.

  Pokud jste povolili automatické aktualizace, váš iPhone bude aktualizován pouze na nejnovější iOS přes noc když se nabíjí a je připojeno k vaší Wi-Fi.

  Co bychom rádi viděli s funkcemi automatické aktualizace

  Chtěli bychom, aby Apple uznal, že někteří z nás nemají stálý přístup k WiFi. Přidání přepínače pro stahování aktualizací systému iOS pouze prostřednictvím WiFi nebo mobilních dat by bylo vynikající!

  Co se stane, když jsou automatické aktualizace vypnuté?

  Stejně jako dříve, vaše iDevice čeká na ruční klepnutí na tlačítko instalace, jakmile Apple vydá aktualizaci. U většiny zařízení však iOS stále stahuje všechny nové aktualizace na pozadí - tyto aktualizace prostě neinstaluje.

  Doufáme, že vám tento krátký tip připadal informační a užitečný. Pokud máte jakékoli dotazy nebo připomínky, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

  Poslední příspěvky