Jak uložit e-mail jako PDF na vašem iPhonu a iPadu

iOS 13 má uživatelům co nabídnout, a přestože existuje mnoho nových funkcí, existují „staré“ funkce, které byly zapomenuty. Jednou z takových funkcí je možnost uložit e-mail jako PDF na váš iPhone, iPad nebo iPod Touch.

Z nějakého podivného důvodu způsobil Apple tento proces extrémně komplikovaným. Toto, spolu s nedostatkem dalších funkcí „pokročilých uživatelů“, otevřelo dveře pro e-mailové klienty třetích stran, aby vynikli a prosadili se v hitparádách.

Co je to PDF?

Jak by se dalo očekávat, výraz „PDF“ je zkratkou pro Portable Document Format. Je však pravděpodobné, že jste ve svých časech viděli soubor PDF nebo dva s počítači, protože se stal de facto způsobem, jak změnit formuláře nebo podepisovat smlouvy digitálně.

Při použití souboru PDF získáte trochu větší kontrolu nad obsahem dokumentu. Například vy nebo zaměstnavatel můžete sepsat smlouvu, včetně všech různých obrazových souborů a textu, spolu s řádky v dolní části k podpisu.

Když pak ve svém počítači Mac používáte aplikaci, jako je pero PDF nebo aplikaci Adobe, můžete dokument otevřít a zobrazit. Poté, co byla smlouva zkontrolována a / nebo upravena, můžete ji podepsat v dolní části a poté ji odeslat. Soubory PDF v zásadě poskytují větší univerzálnost než soubory PNG nebo JPG.

Jak uložit e-mail jako soubor PDF

V systému iOS jsou integrovány jen některé funkce, které nejsou řezané a suché ani přímé. Jedním z příkladů je uložení e-mailu jako souboru PDF z aplikace Pošta.

Takto můžete uložit e-mail jako PDF z aplikace iOS Mail:

 1. Otevřete aplikaci Mail na svém iPhone
 2. Přejděte, vyberte a otevřete e-mail, který chcete uložit
 3. Klepněte na šipku dole a odhalte novou nabídku
 4. V této nové nabídce klepněte naTisk
 5. Sevřete dvěma prsty a zvětšete e-mailovou zprávu
 6. Klepněte na ikonuPodíl ikona v pravém horním rohu
 7. Klepněte naUložit do souborů v nabídce Sdílet
 8. Procházejte a vyberte složku
 9. Po výběru klepněte naUložit v pravém horním rohu

Jakmile přidáte e-mailovou zprávu do aplikace Soubory, automaticky se převede na soubor PDF. Poté můžete přejít do aplikace Soubory na vašem iPhone a přesunout ji nebo sdílet s kýmkoli potřebujete.

Využijte výhody aplikace Zkratky

S vydáním iOS 13 Apple změnil zástupce na výchozí aplikaci na vašem zařízení iOS. To znamená, že z App Store není nic ke stažení, aby fungovaly.

Díky kouzlu, které poskytuje aplikace Zkratky, můžete e-maily ve skutečnosti převést na PDF mnohem jednodušší. Nejprve ale musíte najít správnou zkratku a poté ji přidat do svého sdíleného listu.

 1. OtevřiKlávesové zkratky aplikace na vašem zařízení iOS
 2. Klepněte naGaleriev pravém dolním rohu
 3. Klikněte dovnitřVyhledávánípole a typVytvořit PDF
 4. Vyberte první možnost
 5. Klepněte naPřidat zkratku

Nyní, když byl zástupce přidán do vaší galerie, budete jej muset přidat do svého sdíleného listu. Můžete to udělat takto:

 1. Otevřete aplikaci Zkratky na svém zařízení iOS
 2. Klepněte na tlačítko přetečení se třemi tečkami v pravém horním rohu
 3. PřepnoutZobrazit ve sdíleném listudoNapozice
 4. Užívat si!

To je vše, co musíte udělat, abyste mohli přidat novou zkratku. Zde je návod, jak jej použít z aplikace Pošta:

 1. Otevřete aplikaci Mail na svém iPhone
 2. Přejděte, vyberte a otevřete e-mail, který chcete uložit
 3. Klepněte na šipku dole a odhalte novou nabídku
 4. V této nové nabídce klepněte naTisk
 5. Sevřete dvěma prsty a zvětšete e-mailovou zprávu
 6. Klepněte na ikonuPodíl ikona v pravém horním rohu
 7. VybratVytvořit PDF v nabídce Sdílet list

Odtamtud budou Klávesové zkratky využívat své kouzlo a automaticky pro vás vytvoří PDF.

A co ostatní poštovní klienti iOS?

Jak mnoho zkušených uživatelů ví, výchozí klient Mail.app prostě nevyplňuje účet pro potřeby mnoha. Přestože došlo k významným aktualizacím a doplnění funkcí, stále chybí některé další funkce.

To je místo, kde krása App Store přichází, protože existuje tolik různých e-mailových klientů, ze kterých si můžete vybrat. Mezi oblíbené fanoušky patří Spark by Readdle, který pochází od společnosti, která vyrábí aplikace jako PDF Expert a Calendars 5.

Jelikož tito vývojáři třetích stran mohou přidávat a odebírat funkce, jak uznají za vhodné, otevírá to dveře dalším integrovaným schopnostem. Pokud jde o Spark, to je přesně to, co získáte, protože proces ukládání do PDF je mnohem jednodušší.

 1. OtevřiJiskra aplikace na vašem iPhone
 2. Najděte zprávu, kterou chcete uložit, a otevřete ji
 3. Klepněte na tlačítko nabídky přetečení nabídky se třemi tečkami dole
 4. Posuňte se a vyberteUložit jako PDF

Odtud můžete zahrnout komentáře (další funkce Spark pro týmovou práci) a historii e-mailu. Pak stačí klepnoutUložit a nabídne vám nabídku Sdílet pro odeslání nebo uložení nového souboru PDF do vašeho iPhone.

Závěr

Uložení e-mailu jako PDF nemusí být něco, co musíte udělat hodně, ale když to uděláte, je důležité, aby tato funkce byla k dispozici. Doufáme, že uvidíme, jak Apple posune obálku v budoucích aktualizacích systému iOS, aby byla aplikace Mail jednodušší a méně bolesti hlavy.

Pokud potíže s ukládáním e-mailů do PDF na iPhonu, iPadu nebo iPod Touch přetrvávají, dejte nám vědět v komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found