iOS 10 - Časté otázky a problémy s iPadem, postupy

iOS 10 přinesl několik změn, pokud jde o používání na našich iPadech. Ačkoli většina vzhledu a chování na iPadu je docela podobná iOS 9.3, je třeba se trochu učit, protože jsme tak zvyklí na naše staré způsoby, jak dělat věci na iPadu. V tomto příspěvku vás provedeme některými základními změnami týkajícími se používání iOS 10, zejména místy, kde je třeba upravit vaši svalovou paměť.

Celkově na základě našich zkušeností iOS 10 není ve skutečnosti měničem her pro iPady. Doufejme, že v následujících verzích iOS 10 uvidíme více funkcí, které jsou zaměřeny konkrétně na novější iPad Pros. Od testování veřejné beta verze jsme nezaznamenali žádné problémy s Wi-fi nebo Bluetooth. Výkon baterie se zdá být v pořádku a doufejme, že se s vydáním verze beta na podzim zlepší.

Nelze odblokovat iPad na iOS 10

Toto je pravděpodobně nejzásadnější ze změn, k nimž došlo. Ve starém systému iOS jste byli zvyklí vidět „Odemknutí posunutím“. Jakmile přejedete prstem doleva a zadáte přístupový kód, jste připraveni jít. Věci se kolem této funkce změnily a chvíli trvá, než si zvyknete na nový způsob, jak dělat věci.

V novém iOS 10 stiskněte klávesu Domů pro přístup k odemykací obrazovce iPadu. Stisknutím tlačítka Domů se zobrazí obrazovka přístupového kódu. Zadejte svůj přístupový kód a jste v.

V systému iOS 10 již neexistuje funkce „Odemknutí posunutím“. Pokud na iPadu přejedete na uzamčenou obrazovku, uvidíte dvě možnosti v závislosti na směru posuvu. Když se posunete doprava, iPad zobrazí obrazovku „Widgety“, což je samo o sobě nová a vylepšená funkce, díky které můžete přizpůsobit obrazovku widgetů tak, aby zobrazovala vaše preferované informace. Více o tom později! Pokud posunete obrazovku doleva, můžete snadno získat přístup k funkci fotoaparátu na iPadu.

Počkej co?? Není to bezpečné, že máte přístup ke kameře bez zadání přístupového kódu? To byla také jedna z našich prvních myšlenek. Je přístupná pouze aplikace pro fotoaparát a ne vaše fotografie.

Totéž platí pro Widgety v iOS 10. Informace, které se zde zobrazují, můžete upravit. Chcete-li ve widgetech provádět jakékoli změny, budete je muset odemknout pomocí přístupového kódu.

Stejně jako v systému iOS 9 můžete stále přetahovat z horní části obrazovky dolů a přistupovat ke svým upozorněním zde. Podobně přejetím zdola nahoru zobrazíte nové ovládací centrum v systému iOS 10. Ovládací centrum opravdu vypadá hezky a má lepší funkce v systému iOS 10.

Problém s ochranou osobních údajů u těchto widgetů, jak mohu spravovat?

S pohodlím přicházejí možnosti přizpůsobení. I když nově přepracovaná obrazovka widgetu může dát informace na dosah ruky, je důležité zajistit, aby se informace zobrazovaly na pravých prstech!

Když na iPadu přejedete prstem doprava, zobrazí se vám obrazovka widgetu spolu se všemi příslušnými informacemi, jako jsou oznámení o schůzce, připomenutí atd. Tyto informace jsou přístupné bez zadání přístupového kódu. Možná budete chtít zajistit, aby se na této obrazovce nezobrazovaly soukromé informace.

Widgety, které se zobrazují na obrazovce uzamčení, můžete spravovat přidáním nebo odebráním widgetů a změnou nastavení pro správu toho, co se zde zobrazuje.

Klepněte na tlačítko Upravit ve spodní části obrazovky. Ukáže vám obrazovku ovládání widgetů, kde můžete mazat widgety, měnit jejich pozice a přidávat nové widgety.

Chcete-li odstranit widget, jednoduše klikněte na červené tlačítko nalevo od widgetu a poté klepněte na „Odebrat“. Chcete-li změnit pořadí, ve kterém se tyto widgety zobrazují, klepněte a podržte ikonu nejvíce vpravo u existujícího widgetu a pak můžete pořadí widgetu ovládat přetažením.

Podobně je velmi snadné přidávat widgety. Všechny widgety, které na uzamčené obrazovce nejsou, najdete v sekci „Další widgety“. Jednoduché Klepněte na zelené tlačítko + vedle widgetu a automaticky se přesune do dolní části seznamu widgetů, které se nyní zobrazí na vaší uzamčené obrazovce.

Pokud se vám ústřední funkce widgetu nelíbí a chtěli byste ji úplně deaktivovat, můžete tak učinit tak, že přejdete na Nastavení> Přístupový kód> Povolit přístup, když je uzamčen> a Přepnout dnes vypnuto.

Tím se widgety z uzamčené obrazovky úplně odstraní. Zobrazení oznámení můžete také ovládat ze stejného místa jeho zapnutím nebo vypnutím v nastavení.

Pokud máte problémy s tím, že vaše widgety nefungují nebo se na vaší rockové obrazovce zobrazují prázdné, můžete si prohlédnout naše tipy, jak to udělat.

Jak mohu spravovat aplikace Apple na mém iPadu

Jak již víte, iOS 10 vám umožňuje odstranit některé ze skladových aplikací z vašeho zařízení. Odstranění těchto skladových aplikací je snadné a je stejné jako u předchozích verzí iOS. Stiskněte a podržte, dokud neuvidíte kroutící se aplikace, a poté je mazejte stejně jako ve starších iOS.

Po odstranění několika aplikací, pokud jste si to rozmysleli, můžete tyto aplikace snadno obnovit zpět v obchodě s aplikacemi a klepnutím na tlačítko stahování / cloud.

Dbejte na novou iMessage

IMessage v iOS 10 byl aktualizován, aby držel krok s dobou. Najdete zde spoustu nových funkcí, rozsáhlou emojifikaci a další přístup k médiím. Díky novým funkcím a možnosti vkládat nová média může iMessage na vašem iPhonu a iPadu zabírat spoustu místa. může být užitečné sledovat to tím, že zkontrolujete úložiště v části Nastavení> Obecné> Úložiště a používání iCloud> Správa úložiště. Pokud si všimnete, že vaše aplikace Zprávy spotřebovává více místa, můžete zkontrolovat nastavení uchovávání zpráv. Klepněte na Nastavení> Zpráva> Přejděte dolů a vyhledejte Zachovat zprávy v pravém podokně. Můžete si vybrat mezi 30 dny / 1 rok a navždy. V závislosti na vašich potřebách a množství spotřebovaného úložiště můžete přepnout na 30 dní. To je zvláště důležité, pokud má vaše iDevice méně dostupného úložného prostoru.

iPad Slow pro iOS 10

Pokud jste si stáhli nový iOS 10 do jednoho ze svých starších iPadů, může se na některých obrazovkách zdát pomalý. Jedním řešením je pokusit se vypnout multitaskingová gesta na kartě Obecné nastavení (obecná> gesta> vypnout) a také vypnout indexování při vyhledávání reflektorů. Zkontrolujte také nastavení usnadnění přístupu, abyste omezili pohyb a zvýšili kontrast. Další informace o zrychlení iPadu po upgradu systému iOS si můžete přečíst na našem webu.

Pokud se rozhodnete držet iOS 9 jako osobní preference, podívejte se zde na příspěvek na downgrade, kde najdete podrobného průvodce, který vám to pomůže.

Jak děláme pokrok v dalším testování s iOS 10 na různých zařízeních, budeme vás informovat o různých tutoriálech a osvědčených postupech.

Jaké jsou některé funkce iOS 10, které se vám líbí, a některé, které vás na iPadu poblázňují?

Poslední příspěvky