Jsou modely iPhone SE nebo 11, iPhone X, XS, XR nebo iPhone 8 vodotěsné?

Ne. Váš iPhone SE a 11 modelů (11/11 Pro / 11 Pro Max), váš iPhone X Series XS / XS Max / XR / X) a iPhone 8/8 Plus nejsou vodotěsné.

Nejnovější iPhone SE 2020 je oficiálně odolnější proti vodě než iPhone SE první generace. V testech společnost Apple vyhodnotila SE jako IP67 (maximální hloubka 1 metr až 30 minut) podle normy IEC 60529.

A modely iPhone 11 Pro 2019 obsahují další odolnost proti vodě až 4 metry se standardem IP68 IEC 60529 ve srovnání s modely iPhone 2018 (XS a XS Max), které mají odolnost proti vodě až 2 metry.

iPhone 11 Pro a Pro Max mají hodnocení IP68 s maximální hloubkou 4 metry až 30 minut

Na rozdíl od Apple Watch (pro modely řady 2 a vyšší) nejsou modely iPhone vodotěsné a nelze s nimi plavat ani dělat jiné vodní sporty.

iPhony jsou však odolné vůči vodě (do určité míry).

Jaký je rozdíl mezi Waterproof nebo Water Resistant na iPhone?

S hodnocením IP IP68 navrhl Apple iPhone 11 Pro a Pro Max tak, aby byly vodotěsné v situacích, kdy je ponořen do hloubky 4 metrů nebo přibližně 12 stop ve vodě po dobu 30 minut nebo méně.

U modelů iPhone 11 a XS / XS Max je odolnost proti vodě snížena na polovinu, maximální hloubka je 2 metry až na 30 minut.

IPhone SE (druhá generace), iPhone 7 a 8, iPhone XR a původní iPhone X mají krytí IP67 podle normy IEC 60529 s maximální hloubkou 1 metr po dobu až 30 minut.

Po prozkoumání technických specifikací pro tyto modely iPhone najdete malou poznámku pod čarou, která uvádí podrobnosti.

Podle zřeknutí se odpovědnosti společnosti Apple prostřednictvím poznámky pod čarou na stránce s novými technickými specifikacemi pro iPhone 11:

iPhone 8, iPhone SE, iPhone XS / X R, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max a iPhone 11 jsou odolné proti stříkající vodě, vodě a prachu a byly testovány za kontrolovaných laboratorních podmínek

Odolnost proti stříkající vodě, vodě a prachu nejsou trvalé podmínky a odolnost se může snížit v důsledku běžného opotřebení.

Nepokoušejte se nabíjet mokrý iPhone; pokyny k čištění a sušení najdete v uživatelské příručce. Poškození kapalinou, na které se nevztahuje záruka.

Apple uvádí podobné zřeknutí se odpovědnosti pro modely iPhone XS, XR, původní X a iPhone 8.

Existuje iPhone, který je vodotěsný?

V současné době neexistuje model iPhone, který by byl vodotěsný do té míry, že byste si mohli vzít telefon s sebou při plavání, surfování nebo jiných vodních aktivitách.

Apple Watch (série 2 a vyšší) jsou jediné zařízení iDevice, které je vodotěsné a voděodolné pro všechny druhy zábavy založené na vodě!

iPhony nejsou voděodolné, NENÍ vodotěsné (jako Apple Watch).

Jak je tedy můj iPhone 11, SE, 7/8 nebo X Series voděodolný?

To znamená, že váš iPhone 11, SE nebo iPhone XS / XR / X / 8 se nepoškodí, pokud je na útěku vystaven malému dešti.

Stejně tak, pokud jste jej náhodou nechali spadnout na toaletu nebo na něj vystříkli pivo, měli byste být v pořádku. Váš iPhone pravděpodobně nebude trvale poškozen.

AppleCare + nepokrývá poškození kapalinou !!

I s hodnocením IP NENABÍZÍ společnost Apple, že váš iPhone přežije, pokud je ponořen do vody nebo podobné kapaliny.

Zopakujme to! Apple nepokrýváTekuté poškození v záruce vašeho telefonu.

Společnost Apple jasně uvádí, že na služby týkající se poškození kapalin se nevztahuje jednoroční omezená záruka Apple ani rozšířený záruční program Apple Care.

Neriskujte - chraňte svůj iPhone bezpečně od vody a jiných tekutin.

Podívejte se na indikátor poškození vodou

Vy (a zaměstnanci Apple) zjistíte, zda je váš iPhone poškozen vodou nebo kapalinou, a to zkontrolováním indikátoru kontaktu kapaliny nebo LCI na boční straně vašeho iPhone. Obvykle je to jen uvnitř slotu SIM.

Pokud byl váš iPhone v kontaktu s kapalinou, LCI zčervená. Pokud je bílá nebo stříbrná, dobrá zpráva! Váš telefon není poškozen vodou!

Neexistuje žádné bláznivé jablko!

Pokud přinesete iPhone poškozený vodou a Apple Tech zjistí, že váš LCI je červený, neopraví ho ani nevymění v rámci vaší aktivní záruky.

Chcete si vzít svůj iPhone na pláž nebo k bazénu?

Pokud si chcete vzít iPhone na bazén nebo na pláž, doporučujeme jej zaplombovat do vodotěsného (a pískuvzdorného) pouzdra nebo pouzdra.

Než si zakoupíte jakýkoli případ, zkontrolujte uživatelské recenze a ujistěte se, že produkt fungoval podle očekávání. Vzhledem k tomu, že společnost Apple nezaručuje odolnost vůči vodě vůči vodě prostřednictvím záruky AppleCare +, je nejlepší se ujistit, že produkt, který zakoupíte, funguje!

Může můj iPhone navlhnout?

Ano, váš iPhone zvládne trochu vody nebo kapaliny - prostě ne hodně a určitě NE po delší dobu.

Pokud vás tedy chytí dešťová bouře, nechte iPhone náhodně spadnout do louže nebo bazénu s vodou nebo dokonce do umyvadla nebo toalety, mělo by to být v pořádku.

Co dělat, když je můj iPhone mokrý?

Pokud váš nový iPhone zvlhne, nevypínejte jej. Místo toho uchopte hadřík (nebo cokoli savého) a otřete jej do sucha. Hadry z mikrovlákna fungují nejlépe, protože doslova chytají vodu.

Pokud používáte něco jako Kleenex nebo ubrousek, který má sklon se rozpadat, buďte opatrní. Nechcete, aby se kousky materiálu zachytily ve švech nebo otevřených portech, jako je váš port Lightning nebo konektor pro sluchátka (pokud nějaký máte!)

Poté počkejte, až vyschne, než zařízení položíte na bezdrátovou nabíječku nebo vypnete či zapnete. Nechejte úplně vyschnout.

Nespadejte do pytle s rýží - nefunguje to a může to dokonce poškodit váš telefon.

Pamatujte, že iPhony Apple jsou voděodolné, ale ne vodotěsné !!

Jak jsou vodotěsné hodinky Apple?

Dokonce i Apple Watch má určitá omezení, když je používáte k plavání.

Apple Watch Series 5-3 má odolnost proti vodě 50 metrů podle normy ISO 22810: 2010.

Toto hodnocení znamená, že byste měli Apple Watch POUZE používatmělké vodní aktivity, jako je plavání v bazénu nebo oceán.

Nicméně, Apple Watch Series 5/4/3 by neměly být používány pro potápění, vodní lyžování nebo jiné aktivity zahrnující vysokou rychlost vody nebo ponoření pod malou hloubku.

Co znamená IP68 a IP67 Hodnocení na iPhone?

V IP68 nebo 67 číslice 6 znamená odolnost proti prachu a 8 nebo 7 nebo poslední číslice je relevantní pro vlastnosti odolnosti proti vodě.

Podle IEC (Mezinárodní elektrotechnická komise)

Hodnocení 8 znamená, že zařízení je chráněno před ponořením do vody s hloubkou větší než 1 metr, přičemž výrobce stanoví přesnou hloubku - v tomto případě maximální hloubku 2 metry po dobu až 30 minut.

A hodnocení 7 zajišťuje, že je zařízení chráněno před ponořením do vody v hloubce až 1 metr (nebo 3,3 stop) po dobu až 30 minut.

Jak se vodotěsnost Apple srovnává se Samsungem?

Telefony Samsung jsou vybaveny hydrofobními povlaky. Tato technologie je u telefonů Samsung novou funkcí, protože společnost Samsung podepsala dohodu se společností ORNL o poskytnutí této speciální vrstvy, která může „aktivně odpuzovat tekutinu“.

Díky této speciální povrchové úpravě jsou telefony Samsung o něco odolnější vůči vodě než iPhony, ale nejsou zcela vodotěsné.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found