Jak se zaregistrovat na iCloud (aktualizováno 2020) - iPhone, Mac nebo Windows PC

Díky iCloudu bezproblémově spolupracují vaše zařízení Apple. Automaticky synchronizuje fotografie, soubory a data aplikací. Pravidelně vytváří šifrované zálohy. Chrání před ztrátou nebo krádeží. Dokončení registrace na iCloudu s tímto návodem vám zabere méně než pět minut.

Naučit se, jak se zaregistrovat na iCloud, je snadné; synchronizace mezi vašimi zařízeními je snadná. Každý uživatel při registraci získá 5 GB úložiště na iCloudu zdarma. Používá se pro poznámky, fotografie, dokumenty a další. Když je tato funkce zapnutá, iCloud automaticky aktualizuje tato data na každém zařízení. Jak jsem řekl: bez námahy.

Díky práci s tolika daty na iCloudu je běžné využití 5 GB. Proto máme několik tipů, jak uvolnit úložiště na iCloudu, pokud potřebujete nebo si můžete koupit další úložiště od společnosti Apple. Mezitím začneme.

Související příspěvky:

  Co dělat před registrací do iCloudu

  Abyste mohli používat iCloud, potřebujete účet Apple ID. Foto: s laskavým svolením Apple

  Na iCloud se můžete zaregistrovat téměř z jakéhokoli zařízení: iPhone, iPad, Mac nebo dokonce z počítače se systémem Windows. Při registraci se používají podrobnosti vašeho Apple ID, takže pokud ještě nemáte Apple ID, vytvořte si nový účet Apple ID hned nebo podle pokynů vytvořte účet při procházení registrace na iCloudu.

  Apple vám tak může vydat nejlepší doporučení a ke svým nákupům budete mít vždy přístup.

  Pro všechny služby Apple, od stahování App Store až po schůzky v obchodě, byste měli používat stejné Apple ID. A je nejlepší nesdílit Apple ID s jinou osobou. Místo toho sdílejte rodinný plán Apple, který umožňuje sdílení aplikací, hudby a dalších bez sdílení jediného Apple ID.

  Zjistěte, co dělat, pokud již máte Apple ID, ale nemáte k němu přístup.

  Než se zaregistrujete do iCloudu, zkontrolujte aktualizace softwaru. Foto: s laskavým svolením Apple

  Před registrací do iCloudu byste se měli ujistit, že na všech svých zařízeních používáte nejnovější operační systém (iOS, iPadOS a macOS). S každou aktualizací Apple vylepšuje a rozšiřuje služby iCloudu. To znamená, že některé služby nemusí fungovat, pokud používáte zastaralý operační systém.

  Přejděte do nastavení svého zařízení a zkontrolujte aktualizace softwaru. Pro iDevices přejděte naNastavení> Obecné> Aktualizace softwaru. U počítačů Mac otevřetePředvolby systému> Aktualizace softwaru.

  Jak získat e-mailovou adresu iCloud Mail

  Kromě všeho ostatního může iCloud také synchronizovat e-maily mezi zařízeními - za předpokladu, že používáte e-mailovou adresu iCloud. Starší e-mailové účty Apple, například @ mac.com nebo @ me.com, se také budou moci synchronizovat prostřednictvím iCloud.

  Pokud již máte účet Apple ID, můžete po přihlášení a přihlášení do iCloudu získat bezplatnou e-mailovou adresu iCloud. Jednoduše přejděte do nastavení iCloudu na kterémkoli ze svých zařízení a zapněte Pošta knoflík.

  Chcete-li nastavit e-mailovou adresu iCloud, zapněte v nastavení iCloud Mail.

  Pokud ještě nemáte účet Apple ID, můžete si vytvořit bezplatnou e-mailovou adresu iCloud současně se svým účtem Apple ID. Jedinou výhradou je, že musíte vytvořit účet Apple ID pomocí zařízení Apple během registrace iCloudu podrobně níže.

  Jak se zaregistrovat na iCloudu na iPhonu, iPadu nebo iPodu

  Zařízení iPhone, iPad a iPod Touch používají iOS. Dokud vaše zařízení používá iOS 5 nebo novější (což je pravděpodobné od vydání iOS 5 v roce 2011), budete mít přístup alespoň k nějaké formě iCloudu.

  Otevřete aplikaci Nastavení.

  Chcete-li se zaregistrovat na iCloud na zařízení iOS, musíte nejprve otevřít Nastavení aplikace.

  Klepněte na své jméno nebo se přihlaste klepnutím.

  Pokud jste se již ve svém zařízení přihlásili k Apple ID, klepněte na [Tvé jméno] v horní části nastavení. Jinak klepněte na Přihlaste se do svého [zařízení] a buď zadejte podrobnosti o svém účtu Apple ID, nebo vytvořte nový.

  Pokud se rozhodnete vytvořit účet Apple ID v této fázi, budete mít možnost Získejte zdarma e-mailovou adresu iCloud pokud chcete.

  Klepněte na iCloud a vyberte, které aplikace chcete synchronizovat přes cloud.

  iCloud se automaticky zapne, když se přihlásíte pomocí svého Apple ID. Klepněte na ikonu iCloud tlačítko pro výběr dat, která chcete synchronizovat přes iCloud, a spravovat své úložiště.

  Jak se zaregistrovat na iCloud na Macu

  Abyste mohli s iCloudem pracovat, musí váš Mac používat alespoň OS X Lion (opět velmi pravděpodobné, protože vyšlo v roce 2011). Pro nejlepší prostředí iCloud byste měli aktualizovat na nejnovější macOS, pokud je to možné.

  Chcete-li se na iCloudu zaregistrovat na Macu, začněte otevřením Systémové preference. Můžete to udělat otevřením aplikace, jako byste otevřeli jakoukoli jinou aplikaci pro Mac, nebo kliknutím na ikonu Apple na řádku nabídek.

  Klikněte na iCloud a přihlaste se nebo vytvořte Apple ID.

  U macOS Catalina klikněte naApple ID v Předvolby systému.

  Pokud používáte macOS Mojave nebo starší, klikněte na iCloud tlačítko v Předvolbách systému a na požádání zadejte své Apple ID podrobnosti.

  Pro ty z vás, kteří nemají účet Apple ID, si podle pokynů vytvořte jeden a Získejte zdarma e-mailovou adresu iCloud v tomto procesu, pokud chcete.

  Zaškrtnutím políček vyberte, co chcete synchronizovat přes iCloud.

  Po přihlášení do předvoleb systému iCloud můžete zvolit, která data se mají synchronizovat přes iCloud, a spravovat své úložiště.

  Jak se zaregistrovat na iCloud na PC se systémem Windows

  Uživatelé Windows si budou muset stáhnout iCloud pro Windows. Abyste mohli tuto aplikaci používat, musíte se ujistit, že na vašem počítači běží Windows 7 nebo novější.

  Abyste mohli používat iCloud, potřebujete Windows 7 nebo novější. Foto: s laskavým svolením společnosti Microsoft

  iCloud pro Windows vám umožňuje synchronizovat data - fotografie, kontakty, poznámky a všechno ostatní - mezi vašimi zařízeními Apple a PC s Windows. Nejprve si musíte vytvořit účet Apple ID a zaregistrovat se na iCloudu na svých zařízeních Apple.

  Po stažení iCloudu pro Windows se přihlaste pomocí svého Apple ID. Foto: s laskavým svolením Apple

  Nejprve si stáhněte a nainstalujte iCloud pro Windows z webu společnosti Apple. Poté se přihlaste k aplikaci a zadejte své Apple ID.

  Zaškrtnutím políček vyberte, co chcete synchronizovat přes iCloud. Foto: s laskavým svolením Apple

  Po přihlášení můžete spravovat své úložiště a zvolit, které aplikace chcete synchronizovat přes iCloud.

  Jak vidíte, registrace na iCloud je téměř stejně snadná jako využívání jejích funkcí. Podívejte se na tyto tipy, pokud vám dojde úložiště iCloud. A nezapomeňte nám v komentářích sdělit, co děláte a neradi používáte iCloud!

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found