Ceny, plány a možnosti úložiště iCloud

Disk iCloud Drive je odpovědí společnosti Apple na všechny hlavní služby cloudového úložiště, a to i od konkurentů, jako jsou Google a Microsoft, nebo Dropbox. Podobně jako u jakékoli služby úložiště nabízí úložiště iCloud snadný způsob, jak zálohovat všechny soubory jakéhokoli typu a přistupovat k nim odkudkoli, pokud máte připojení k internetu.

Je povolen v systému Mac OS X El Capitan a nových zařízeních se systémem iOS 9, ale služba iCloud je také kompatibilní s alespoň zařízeními Mac OS X Yosemite a iOS 8. Je také k dispozici uživatelům počítačů se systémem Windows 7 nebo novějším. Každý soubor se synchronizuje mezi vašimi zařízeními; provedení jedné změny zde vyvolá přesně stejnou změnu u jiné.

Zde je tabulka kompatibility porovnávající úložiště iCloud společnosti Apple s jeho dvěma hlavními konkurenty, Dropboxem a Diskem Google.

Služba cloudového úložištěOkna Mac iOS Android Windows Phone
Apple iCloud Drive XX
DropboxX
Disk Google X

Apple nedávno změnil své ceny za dostupnější tarif úložiště iCloud. Volná úroveň zůstává na 5 GB, což je lepší než 2 GB Dropboxu, ale stále nižší než 15 GB nabídka Google. 500GB tarif, který stál dříve 9,99 $, již není k dispozici, takže zákazníci, kteří za tuto možnost zaplatili, budou automaticky přesunuti do vyššího, ale cenově výhodného 1TB plánu. Rozdíly v cenovém plánu mezi úložištěm iCloud společnosti Apple, Disk Google a Dropbox jsou uvedeny níže

Apple iCloud Drive: k dispozici pro Mac OS X Yosemite nebo novější, iOS 8 nebo novější a Windows 7 nebo novější.

 • Úložiště zdarma: 5 GB
 • 50 GB: 0,99 USD (79 GBP nebo 1,49 USD) měsíčně
 • 200 GB: 3,99 USD (49 GBP nebo 4,49 AU) měsíčně
 • 1 TB: 9,99 USD (99 GBP nebo 14,99 AU) za měsíc

Disk Google: dostupné místo musí být sdíleno mezi účty Disk, Gmail a Fotky Google+.

 • Úložiště zdarma: 15 GB
 • 100 GB: 1,99 USD (20 GBP nebo 2,15 AU) měsíčně
 • 1 TB: 9,99 USD (6 GBP nebo 10 USD) měsíčně
 • 10 TB: 99,99 USD (přibližně 66 GBP nebo 108 USD) měsíčně
 • Obchodní vrstva nabízí neomezené úložiště pro soubory a zálohy za 10 $ (6 £ nebo AU $ 2,15) měsíčně na uživatele. Pokud má vaše firma méně než pět uživatelů, získá každý uživatel pouze 1 TB úložiště.

Dropbox: sleva je k dispozici, pokud platíte za rok, a služba také nabízí propagační akce od společnosti a program doporučení, ze kterého můžete získat další úložný prostor.

 • Úložiště zdarma: 2 GB
 • 1 TB: 9,99 USD za měsíc (6 GBP nebo 10 USD) za měsíc nebo 99 USD (60 GBP nebo 108 USD), pokud platíte ročně.
 • Neomezeno: 15 $ (přibližně 9 GBP nebo 16 $) za měsíc na uživatele s minimálně 5 uživateli.

 

Soutěže

 

Dropbox byl vždy oblíbený hlavně díky své spolehlivosti a uživatelsky přívětivému rozhraní. Všechny soubory jsou uloženy v cloudu a máte k nim přístup z webu Dropboxu, aplikací pro smartphony (k dispozici pro iOS, Android, BlackBerry a Kindle Fire) a také z desktopových aplikací (Mac, Windows, Linux). Dropbox přijímá všechny soubory jakéhokoli typu buď jejich přidáním do desktopových aplikací, nebo nahráním přímo na jeho web. Aplikace žijí ve vašem systému a umožňují vám snadno přesouvat soubory z počítače do cloudu a naopak pouhým přetažením do složky Dropbox. Synchronizace probíhá okamžitě, takže máte přístup k novým i starým souborům z libovolného zařízení kdekoli. Nahrávání nemá žádná omezení velikosti, ale nahrání velkého souboru může chvíli trvat, v závislosti na tom, jak rychlé je vaše připojení.

Zahrnutí sady kancelářských nástrojů je jedním z nejprodávanějších míst na Disku Google. Máte trochu všeho včetně nástroje pro zpracování textu, tabulkové aplikace a tvůrce prezentací. Volné místo 15 GB je také mnohem velkorysější než konkurence. Google nedávno představil Fotky Google, které vám pomohou uspořádat fotografie do samostatných alb. Disk Google je k dispozici pro každého, kdo má účet Google. Tato cloudová služba má vyhrazený web, kde můžete organizovat a zálohovat soubory, ale můžete si také stáhnout desktopové aplikace pro PC a Mac. Aplikace pro chytré telefony jsou k dispozici pro zařízení Android a iOS.

Kdy použít který

Úložiště iCloud od Apple je optimalizováno pouze pro Mac OS X Yosemite nebo novější a zařízení iOS se systémem iOS 8 nebo novějším. Pokud vaše zařízení Apple nesplňují požadavky, nebudete plně využívat výhody této služby. Nezapomeňte, že úložiště iCloud nemá žádný obchodní plán a uživatelé Androidu se ke službě nepřipojí. Nejlepší je, když používáte nejnovější zařízení společnosti; nemusíte nic nastavovat, pokud je na vašem novém zařízení povoleno, a určitě máte známé uživatelské rozhraní. To je obzvláště důležitý bod, pokud jste malá firma a hodnotíte cloudové úložiště pro vaše operace.

Na druhou stranu Dropbox funguje stejně dobře na všech hlavních platformách včetně počítačů Mac, PC, iOS a Android. Ačkoli web nemá možnost ovládat, jak se soubory zobrazují, mobilní a desktopové aplikace jsou dobře navržené a snadno se v nich orientuje. Pokud používáte mnoho různých zařízení s různými operačními systémy, Dropbox je vaše nejlepší sázka. Umožňuje vám sdílet soubory mezi počítači nebo smartphony a aplikace pro stolní počítače se bezproblémově spojí se souborovým systémem počítače.

Jakmile máte účet Google, vyžaduje Disk Google z vaší strany jen velmi malou akci. Služba cloudového úložiště funguje dobře při ukládání příloh Gmailu a aplikace může automaticky zálohovat všechny vaše fotografie. Úložný prostor musíte sdílet s dalšími funkcemi, včetně Gmailu, takže pokud vás zaplní doručená pošta, může vám dojít místo docela rychle. Disk Google je nejlepší pro každého, kdo potřebuje jednoduché kancelářské nástroje v cloudu, a pro ty, kteří si právě koupili nový Chromebook, protože jim Google poskytuje více úložného prostoru.

Stručně řečeno, cloudové úložiště vám dnes poskytuje mnoho možností. Nemusíte používat jedno nebo druhé. Obvykle používáme kombinaci těchto dostupných nabídek na základě využití aplikace. Výhodou iCloudu je, že se s každým novým vydáním iOS zlepšuje. Stále více integračních funkcí se vytváří a podporuje prostřednictvím Apple v jejich prostředí aplikací. Nyní máte také možnost uložit iCloud Drive jako aplikaci přímo na domovskou obrazovku a snadno k ní přistupovat. Pokud jste uživatelem, který využívá některé z pokročilých nabídek, jako jsou funkce kontinuity a předávání, úložiště iCloud se osvědčí. Pokud jste uživatelem, který rád používá základní funkce iCloudu, jako je synchronizace pošty, kontaktů atd., Můžete jej kdykoli nadále používat a prozkoumat další možnosti Dropboxu a dalších nabídek pro ukládání vašich fotografií a dokumentů.

Sdělte nám své myšlenky prostřednictvím svých komentářů. Na základě vašich komentářů bychom vám chtěli poskytnout návody na integraci a používání těchto rozmanitých nabídek iCloud. Pokud byste chtěli absolvovat základní prohlídku různých funkcí a nastavení iCloud, podívejte se na náš článek:

Základní průvodce iCloud

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found