5 bezplatných aplikací, díky nimž bude váš Mac čistý od virů, malwaru a nežádoucích souborů

Majitelé Mac OS X mají štěstí v tom, že viry a malware, které běžně narážejí na systémy Windows, obvykle na hardware Apple nepůsobí. To ale neznamená, že byste měli být spokojeni. Je dobrou zásadou být vždy v pohotovosti od prvního okamžiku, kdy získáte počítač s operačním systémem OS X.

Stejně jako Windows, i počítače Mac se mohou docela rychle zaplnit nevyžádanou poštou, pokud ji neudržíte. Postupem času, jak se to hromadí, váš systém pravděpodobně zpomalí a výsledkem bude snížení celkového výkonu.

Naštěstí existují bezplatná řešení, která vám mohou pomoci se všemi těmito problémy.

CCleaner

Toto je pravděpodobně nejznámější aplikace ze série, pokud jde o údržbu systému. Původně nazývaná „Crap Cleaner“ (tedy na začátku extra „C“), tato multiplatformní aplikace prochází dočasnými soubory, mezipaměti a historií procházení každého nainstalovaného prohlížeče. Rovněž urychluje operační systém a odstraňuje veškerá zbytečná ucpání potrubí a také vyprazdňování koše.

Je samozřejmé, že pokud si nejste jisti některou z možností, udělejte to NE označit k odstranění. Je lepší si něco uchovat a být v bezpečí, než to ve spěchu mazat a sledovat, jak se váš Mac autodestrukuje.

Avira Anti-Virus

Pokud jde o detekci virů, jedním z lídrů v této oblasti je německý výrobce Avira Anti-Virus. V počítači se systémem Windows jej spouštím společně s AVG a někdy je Avira rychlejší a přesnější než AVG.

S verzí Avira pro Mac, stejně jako s viry, jsou věci, které jsou zkontrolovány, spyware, zadní vrátka, phishing a také to, co se nazývá „heuristická detekce“. To je místo, kde Avira zkoumá aplikace, aby zkontrolovala podezřelý kód.

Povolte to však na své vlastní riziko, protože kód, který Avira považuje za podezřelý, a to, co děláte, nemusí být úplně stejné. Takže legitimní soubory a aplikace mohou být chybně označeny a odstraněny.

Celkově je Avira jedním z nejprodávanějších produktů v terénu, takže se falešné poplachy nevyskytují příliš často.

AVG Cleaner

Kromě běžného antivirového softwaru AVG poskytuje AVG také samostatný samostatný produkt s názvem AVG Cleaner. Jak název napovídá, tato aplikace se vůbec nezaměřuje na viry, ale na hledání a odstraňování nepotřebných souborů. A dělá to docela dobře.

Aplikace má dvě části. První část je Čistič disku a druhá část Duplicate Finder. Jména jsou do značné míry vysvětlující. Disk Cleaner vyhledá a označí nepotřebné soubory, zatímco Duplicate Finder najde duplicitní soubory ve vašem systému a dá vám příležitost je zkontrolovat a odstranit.

Dr. Cleaner

Toto je další čisticí nástroj, který používám společně s AVG Cleaner. Možná si myslíte, že dva čisticí nástroje jsou extrémně přehnané, ale když AVG Cleaner říká, že našel vše, Dr. Cleaner prosí, aby se lišil. Líbí se mi tedy, když konkurenční aplikace dělají stejnou práci. Tímto způsobem si mohu být jistý, že je vše chyceno.

Dr.Cleaner tvrdí, že je „bezplatnou aplikací pro čištění počítačů Mac číslo jedna“. S téměř 132 000 hodnoceními (v době psaní tohoto článku) a pěti hvězdičkami je docela pravděpodobně pravda, že Dr.Cleaner je na čele.

S aplikací můžete „optimalizovat“ používanou paměť, získat zpět nevyužitou paměť z uzavřených aplikací a budete informováni, které aplikace zabírají značné množství paměti. Tímto způsobem můžete posoudit, které aplikace mohou být nejproblematičtější, a zvážit jejich odinstalování.

Dr.Cleaner také čistí nevyžádané soubory, velké soubory (můžete určit minimální velikost pro skenování) a duplicitní soubory. Toto je určitě jedna aplikace, kterou máte na svém Macu.

MalwareBytes

Dokončujeme skenování malwaru a přestože Avira dělá dobrou práci při hledání malwaru a spywaru, MalwareBytes má svou vlastní sadu definic a často si najde své vlastní ošklivé tvory. Takže opět konkurenční aplikace, lepší ochrana.

Aplikace funguje docela jednoduše. Není nutný žádný manuál. Ve skutečnosti je to tak jednoduché, že v aplikaci není ani sekce předvoleb. Stačí spustit MalwareBytes a stisknout tlačítko „Scan“. Poté začne lovit a dá vám vědět, pokud něco najde.

Pomocí těchto pěti aplikací zůstane váš Mac čistý od virů, spywaru, malwaru, nevyžádaných souborů a hudebních souborů Justina Biebera. A nemůžete také hádat s cenou.

Které aplikace používáte k udržení svého Mac zippity-zip? Dejte nám vědět v komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found