Tajemné nebo neznámé využití dat pro iPhone; Jak omezit přenos dat

Někteří uživatelé hlásí významné využití dat z neznámých příčin nebo zdánlivě nadměrné využití při provádění úkolů, jako je kontrola e-mailů (jeden uživatel hlásí přenos více než 1 MB dat, i když nejsou přijaty žádné nové zprávy).

Řada uživatelů hlásí nevysvětlitelné masivní datové přenosy uprostřed noci, kdy se telefon nepoužívá, a funkce Push a automatická kontrola e-mailů jsou vypnuty. Zajímavé je, že několik uživatelů uvedlo, že k přenosu dat dochází ve 2:30 EST (11:30 PST) - i když je Wi-Fi zapnuto (zdá se, že iPhone může v pohotovostních režimech deaktivovat Wi-Fi v některých případech, aby v zájmu úspory energie ).

Chcete-li sledovat využití dat v iPhonu, přejděte do Nastavení> Obecné> Využití. Pokud používáte AT&T, můžete také zkontrolovat své využití za měsíc vytočením * 3282 # a stisknutím hovoru, nebo si stáhnout bezplatnou aplikaci AT&T myWireless pro podrobnější použití.

Opravy

Vypněte mobilní data Zřejmou, ale účinnou metodou, jak se vyhnout nechtěnému použití dat, je jednoduše vypnout mobilní data, když telefon nepoužíváte. Chcete-li tak učinit, přejděte do Nastavení> Obecné> Síť a vypněte mobilní data snímku. Někteří uživatelé považují za obzvláště užitečné přepnout toto nastavení přes noc.

Vypněte 3G Jako méně drastickou opravu někteří uživatelé uvedli, že pouhé vypnutí 3G (přepnutí pouze na EDGE) má za následek eliminaci záhadně velkých datových přenosů. Chcete-li tak učinit, přejděte do Nastavení> Síť a vypněte Povolit 3G.

Odstranit a znovu vytvořit e-mailový účet Někteří uživatelé uvedli, že smazání a obnovení některých e-mailových účtů může vést k dramatickému snížení využití dat. Chcete-li tak učinit, přejděte do Nastavení> Pošta, kontakty a kalendáře, vyberte požadovaný účet a stiskněte červené tlačítko pro odstranění. Dále klepněte na tlačítko „Přidat účet“ a zadejte znovu informace o svém účtu.

Resetujte varování Spekulace tvrdí, že některé případy tohoto problému mohou být způsobeny přenosem diagnostických nebo jiných informací. Zkuste resetovat varování, jak je popsáno v tomto článku znalostní báze Apple, nebo se odhlásit ze shromažďování dat iAds pro cílené reklamy a zkontrolovat, zda nedochází ke snížení využití dat.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found