Problémy s Apple iOS 10.2.1: Touch ID, Bluetooth, kontakty, vyčerpání baterie, obrázky ve stupních šedi

Dobře, teď už všichni známe cvičení. Apple vydává aktualizaci iOS pro veřejnost a všichni noví uživatelé objevují spoustu nových problémů. Nejnovější aktualizace pro iOS 10, konkrétně iOS 10.2.1, není výjimkou. Od vydání na konci ledna hlásí iFolks spoustu problémů s iDevice a dalšími iOS 10.2.1. Ale hej, tohle je starý klobouk, že? Jsme zvyklí ...

Co je v iOS 10.2.1?

Podle společnosti Apple „iOS 10.2.1 obsahuje opravy chyb a zlepšuje zabezpečení vašeho iPhonu nebo iPadu.“ Je to opravdu bezpečnostní aktualizace - ta, která byla zoufale potřebná. Tato aktualizace obsahuje některé kritické opravy chyb systému iOS, které mohly vést k úniku vašich soukromých informací nebo dokonce umožnit někomu nebo něčemu jinému převzít kontrolu nad vaším zařízením.

Podle Apple iOS 10.2.1 chrání uživatele před „nebezpečně vytvořeným webovým obsahem vedoucím ke spuštění libovolného kódu, exfiltrovat křížový původ dat a zabránit škodlivému webu v otevírání vyskakovacích oken.“ To je sousta! To se ale promítá do mnohem bezpečnějšího prostředí iOS s robustní ochranou proti širokému spektru bezpečnostních útoků.

Všichni bychom tedy neměli mít problémy, ale ...

Související články

 • WiFi vypadává nebo není k dispozici po aktualizaci iOS
 • Komplexní průvodce iOS 10
 • Top 10 problémů s iOS 10
 • Problémy s přehráváním videí po iOS 10.2

Problémy s iOS 10.2.1: Hledáte mobilní službu?

Někteří lidé hlásí, že po aktualizaci se jejich iPhony nebo mobilní iPady již spolehlivě nepřipojují k celulárním datům. Čtenáři nám říkají, že jejich mobilní síť již nefunguje a že k internetu mají přístup pouze při připojení přes Wireless Lan. Zkuste vypnout a poté znovu zapnout. Pokud to nefunguje, proveďte tvrdý reset podržením vypínače a tlačítka Domů (nebo tlačítka pro snížení hlasitosti pro iPhone 7s a vyšší). Pokud to stále nefunguje, přejděte do Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit nastavení sítě.

Problémy s iOS 10.2.1: Chaos fotoaparátu

Aplikace fotoaparátu vůbec nefunguje

Poměrně málo uživatelů si všimne, že jejich fotoaparáty iPhone nebo iPad jsou přední i zadní zcela černé. Blesk se nezapne. Telefon někdy říká, že blesk nebude fungovat, dokud zařízení nevychladne. Ale jejich telefony nejsou ani horké na dotek. Nicméně,kamera pracuje s některými aplikacemi třetích stran jako Facebook a Camera +, i když to nefunguje s Instagramem. Fotoaparát funguje, když fotografujete přímo z aplikace iMessage. To je neočekávané a zvláštní!

U těchto problémů vyzkoušejte následující

 • Zkuste přejet prstem z kamery na video a pak zpět do kamery
 • Zkuste použít aplikaci fotoaparátu třetí strany
 • Vynuceně ukončete aplikaci fotoaparátu a znovu ji spusťte
 • Otevřete aplikaci Fotoaparát, přejeďte prstem přes nastavení Slo-Mo a poté přejeďte zpět přes normální kameru

Šedá není nová černá, že?

Někteří čtenáři poznamenávají, že po aktualizaci na iOS 10.2.1 se jejich 16bitové obrázky ve stupních šedi nezobrazují. Místo toho se tyto obrázky zobrazují pouze jako 100% černé. Vypadá to, že tento konkrétní problém má dopad na starší iPhony a iPady, jako je iPhone 5S a nižší a iPad 4. generace a nižší.

Po aktualizaci na iOS 10.1.2 náš čtenář Louis zjistil, že jeho iPad Pro mu již umožňuje upravovat nebo jinak označovat JAKÉKOLI fotografie.

Další hlášené problémy s fotoaparátem

 • Čtečka po instalaci iOS 10.2.1 nevidí možnosti různých režimů, jako je zrcadlení a paprsky

Tipy pro černé obrázky

Nejprve, pokud zálohujete své fotografie na iCloud, otevřete web iCloud pro stolní počítače a podívejte se na své fotografie online. Mnohým lidem se při prohlížení těchto obrázků prostřednictvím iCloudu na stolních počítačích nebo prostřednictvím webu iCloudu na ploše zobrazí jejich obrázky v pořádku. Pokud zálohujete prostřednictvím iTunes, podívejte se do aplikace Fotky a zkontrolujte, zda jsou obrázky v počítači v pořádku.

Problémy s iOS 10.2.1: Žádné dotykové ID nebo šedý otisk prstu

To je jeden problém, kterého jsme se všichni obávali. Touch ID vašeho zařízení iDevice selhalo. Pro iFolky, kteří si tak dobře nepamatují své přístupové kódy, to představuje obrovský problém. Příběh zní takto: pilně a svědomitě aktualizujete svůj iPhone, iPad nebo jiný iDevice na nový iOS 10.2.1 jako dobrý iCitizen. A pak dojde ke katastrofě a vaše Touch ID pokaždé selže. Váš otisk prstu je k ničemu a váš iDevice neotevře nebo nemůže otevřít. A se 100% jistotou víte, že tento problém právě začal, hned po nedávné aktualizaci iOS. To prostě nemůže být náhoda, že?

Pokud máte to štěstí, že jste si svůj přístupový kód zapamatovali, při pokusu o resetování otisků prstů pomocí Nastavení> Touch ID a heslo se zobrazí zpráva „Selhalo ... Nelze dokončit nastavení Touch ID“ nebo „Nelze aktivovat Touch ID na tomto iPhone. “ A samozřejmě, když víte, že všechny věci fungují podruhé, vraťte se zpět a zkuste znovu nastavit otisk prstu. A znovu se zobrazí zpráva „Selhalo ...“. I když to zkusíte a zkuste to znovu, všechno vyústí v neúspěch v zachycení vašich otisků prstů, tak co teď?

Některé iFolks také uvádějí, že Touch ID a přístupový kód jsou prázdné a část „Přidat otisk prstu“ je zcela zašedlá. Všechny výtisky jsou pryč a všechny posuvníky Use Touch ID chybí. Co to sakra!

U ostatních nefunguje skenování otisků prstů, když přejdete do Nastavení> Touch ID a heslo> Přidat otisk prstu. Kliknutím na „Přidat otisk prstu“ se zobrazí zpráva, že se váš prst na tlačítko Domů bude zobrazovat pouze opakovaně. Když se však dotknete tlačítka Domů, nic se neděje. Není přidán žádný otisk prstu. A přemýšlíte, jestli nějakým způsobem 10.2.1 neznemožnilo vaší iDevice schopnost číst JAKÉKOLI otisky prstů.

Když aktivujete některou z možností v části „Použít dotykové ID pro“, spustí se dotykové ID nastavené na sekundu a poté se přepne na stránku se zprávou „Selhalo. Nastavení Touch ID nelze dokončit. Vraťte se a zkuste to znovu. “ Pokusil jsem se pomocí iTunes obnovit zálohu (která byla uložena poté, co jsem narazil na problém) bezvýsledně.

Tipy pro No Touch ID

 • Postupujte podle pokynů Three R: odstranit otisky prstů, odstranit přístupový kód, restartovat iPhone. PŘIDAT přístupový kód a poté otisky prstů
 • Ujistěte se, že máte čisté a suché prsty. K odstranění nečistot nebo oleje použijte dezinfekční prostředek na ruce
 • Restartujte zařízení podržením tlačítka Domů a vypínače, dokud se nezobrazí logo Apple
 • Přepněte telefon do režimu DFU a obnovte iOS na 10.2 (za předpokladu, že Touch ID fungovalo v iOS 10.2)
 • Dohodněte si schůzku s podporou Apple v obchodě Apple Store, na místě s certifikací Apple nebo prostřednictvím telefonické podpory Apple, aby diagnostikovali problém
  • Nezapomeňte si před schůzkou udělat úplnou zálohu pomocí iCloudu nebo iTunes

Tipy pro čtenáře

 • Čtenář vymazal všechny své otisky prstů před aktualizací do iOS 10.2.1 a přidal je po dokončení aktualizace na iOS 10.2.1. A žádné problémy s Touch ID.

Problémy s iOS 10.2.1: Bluetooth Blues

Problémy s Bluetooth znovu trápí aktualizaci iOS. Čtenáři hlásí ztrátu připojení Bluetooth, náhodné přerušení připojení Bluetooth, odpojení a opětovné připojení každých pár minut nebo neschopnost spárovat se zařízeními Bluetooth. Tyto problémy s Bluetooth jsou často doprovázeny nadměrným vybíjením baterie.

Automobilové Bluetooth připojení se jeví obzvláště zranitelné vůči těmto typům chyb, ačkoli čtenáři je vidí pomocí nejrůznějších zařízení podporujících Bluetooth, jako jsou reproduktory a sluchátka. Po této nejnovější aktualizaci pro iOS hlásí iFolks chybové hlášení, že jejich zařízení Bluetooth je mimo dosah, i když jsou zařízení iDevice a Bluetooth přímo vedle sebe!

Tipy pro problémy s připojením Bluetooth

 • Na iDevice přejetím prstem nahoru otevřete Control Center, poté dvakrát klepnutím na ikonu Bluetooth VYPNUTO a poté znovu ZAPNUTO
 • Restartujte (nebo vypněte a poté zapněte) iDevice i zařízení Bluetooth. U iDevices podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo Apple
 • Vynutit restart zařízení iDevice
  • Na modelech iPhone 7: Stiskněte a podržte obě tlačítka Spánek / Probuzení a snížení hlasitosti po dobu nejméně deseti sekund, dokud neuvidíte logo Apple
  • Na iPhonu 6s a starším, iPadu nebo iPodu touch: Stiskněte a podržte obě tlačítka Spánek / Probuzení a Domů po dobu nejméně deseti sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 • U automobilových systémů nainstalujte jakékoli aktualizace firmwaru pro vaše stereo
 • Zrušte párování, příslušenství Bluetooth, přepněte jej do režimu zjišťování, znovu spárujte a znovu připojte
  • U autorádia zrušte spárování stereofonního zařízení vozidla. Poté pomocí displeje v autě zrušte spárování zařízení iDevice a VŠECH dalších zařízení
  • Vypněte auto
  • Restartujte auto POTOM své iDevice a teprve poté znovu spárujte a připojte se
 • Pokud máte tyto problémy, obraťte se na podporu Apple
  • Bluetooth se nezapne nebo je nastavení šedé
  • K vašemu zařízení iDevice se nepřipojuje žádné příslušenství Bluetooth

Žádné zprávy ... nejsou žádné zprávy!

Dalším problémem, kterému iFolks čelí po aktualizaci systému iOS, je, že již neobdrží oznámení ze svých Zpráv. A v těchto podivných dobách chceme všichni držet krok s novinkami. Nedostávat oznámení o Zprávách je tedy problematické.

Tipy pro žádná oznámení o novinkách

 • Někdy aktualizace mění naše nastavení oznámení, takže první věcí je zkontrolovat nastavení oznámení v Nastavení> Oznámení. Podívejte se, zda některá z vašich zpravodajských aplikací není uvedena v seznamu VYPNUTO, nýbrž seznam odznaků, zvuků, bannerů a upozornění. Aktualizujte nastavení klepnutím na aplikaci a zapnutím možnosti „Povolit oznámení“. Poté vyberte požadovaný typ oznámení a chcete-li, aby se tato oznámení zobrazovala na uzamčené obrazovce
 • Ověřte, že jste přihlášeni pomocí svého Apple ID. Přejděte do Nastavení> iTunes a obchody s aplikacemi a zadejte své Apple ID a heslo
 • Ujistěte se, že je funkce Nerušit vypnutá. Přejděte do Nastavení> Nerušit a pokud je zapnutá, klepněte na Ruční
 • Pokud používáte WiFi v kanceláři nebo na jiném místě, nezapomeňte, že brány firewall a proxy servery často ovlivňují vaši schopnost přijímat oznámení. To je normální a není důvodem k poplachu

Ztlumili obrazovku

Několik čtenářů uvádí, že po aktualizaci iPhonů na iOS 10.2.1 vypadá jas displeje při nastavení jasu na maximum a vypnutí automatického jasu pozoruhodně tmavý. Jedním z důvodů tohoto nedostatku intenzity světla je samotný iOS 10.2.1, který zřejmě automaticky ztlumí váš iDevice, když jeho baterie ukazuje něco méně než 74%. Konkrétně iOS 10.2.1 ztlumí váš displej automaticky na 74% baterie> ztlumí na 70% jas a na 49% baterie> ztlumí na 50% jas. Z toho, co chápeme, s iOS 10.2.1, jakmile dosáhnete této 74% nebo nižší hranice, nemůžete ručně vylepšit obrazovku pomocí žádného z obvyklých nastavení zobrazení a jasu.

Zkontrolujte, zda se váš iPhone nebo iDevice příliš nezahřívá, například sedět na slunci nebo na něčem, co produkuje nebo odráží teplo. Když se vaše zařízení příliš zahřeje, často ztlumí obrazovku, aby se chránilo. Přesuňte jej, aby se ochladil, a mělo by se vrátit do normálu.

Problém samozřejmě řeší také nabíjení zařízení iDevice.

Existují však některé funkce, které MŮŽETE upravit, a které by mohly změnit

 • Nastavení> Obecné> Přístupnost> Zmenšit bílý bod> Vypnuto
 • Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení
 • Nastavení> Obecné> Usnadnění> Barevné filtry> Vypnuto
 • Nastavení> Obecné> Usnadnění> Ztmavit barvy> Vypnuto
 • Nastavení> Obecné> Usnadnění> Zvětšení> Filtr zvětšení> Žádné
  • Pokud je vybráno, zrušte výběr slabého osvětlení
 • Nastavení> Displej a jas> Zvětšení displeje
  • Změna ze standardního na zvětšený
  • Počkejte 10-20 sekund
  • Změnit zpět na Standard
  • To zjevně dočasně opraví ztlumenou obrazovku (dokud baterie nedosáhne méně než 75% nebo méně než 50% nabití)

Je těžké zůstat v kontaktu

Dalším problémem, který uživatelé hlásí, jsou problémy s kontakty po aktualizaci iOS 10.2.1. Konkrétně iOS již kontakty správně nezpracovává. Zdá se, že datové pole označené jako „adresa“ zobrazuje pouze jeden řádek dat namísto vstupů pro ulici, město, PSČ, zemi atd. Někteří čtenáři navíc zjistili, že tato aktualizace způsobila, že se textová část v poznámkách kontaktů neobalamutila. V důsledku toho uvidíte pouze jeden řádek poznámek ke kontaktům, nikoli další informace, které obsahují.

Návrhy na získání kontaktů v objednávce

 • Přejděte do Nastavení> iCloud> a přepněte Kontakty do polohy VYPNUTO a poté znovu ZAPNUTO (ZÁLOHOVÁNÍ NA ICLOUD nebo ITUNES FIRST)
  • Pokud máte zálohu, vyberte možnost „Odstranit z mého iPhone“.
  • Pokud nemáte zálohu, vyberte možnost Ponechat na mém iPhone - je však pravděpodobné, že to váš problém nevyřeší, protože problém může být v souboru kontaktů v iDevice
 • Otevřete aplikaci Kontakty a vyhledejte problematické kontakty. Klepněte na Upravit a poté odstraňte a znovu přidejte jejich telefonní číslo nebo jinou osobní informaci. Po opětovném zadání klepněte na Hotovo a zkontrolujte, zda je váš problém vyřešen

Obchod s bateriemi

Bohužel problémy s vybíjením baterie z vydání iOS 10 pokračují a čtenáři zde hlásí malou nebo žádnou změnu. Tato nejnovější iterace iOS 10 nadále vyžaduje zvýšenou spotřebu energie ve srovnání s iOS 9 a staršími verzemi iOS. Stručně shrnuto, zdá se, že téměř všechny iPhony upgradované na iOS 10 (kromě modelů iPhone 7) se vypínají kolem 30% zbývající kapacity baterie. iFolks od aktualizace na 10.2.1 hlásí ještě podivnější chování baterie. Někteří uživatelé zejména zjišťují, že se jejich baterie iPhone nepravidelně vybíjí, přičemž procenta baterií se pohybují nahoru a dolů bez zjevného vzorce.

Zde neexistuje žádná konzistentní oprava - a nebyla to od vydání iOS 10 v září, kdy byly tyto problémy poprvé zaznamenány. Někteří uživatelé však hlásí úspěch, když nechají baterii zcela vyprázdněte, dokud se telefon nevypne, poté jej během nabíjení plně BEZ používání telefonu plně nabijte.Docela extrémní a určitě nepohodlné.

Apple uznává některé problémy s baterií, zejména u modelů iPhone 6S. Pokud to máte na iPhone 6S, kontaktujte podporu Apple prostřednictvím e-mailu, chatu nebo telefonu. Mohou poslat poštou zaplacenou schránku, aby iPhone vrátili za důkladnou kontrolu baterie a případnou výměnu.

Aktualizace čtečky

Někteří uživatelé bohužel hlásí, že po upgradu na iOS 10.2.1 vykazují dokonce i jejich iPhone 7 a 7Pluses známky 30% chyby baterie. Nabíjení se zpomalilo a některé iFolky nemohou během nabíjení používat své iPhony.

WiFi strasti

Novinkou na scéně jsou problémy spojené s WiFi po aktualizaci iOS 10.2.1. Zdá se, že u některých telefonů iPhone se WiFi nepřipojuje, když je vypnuto a poté znovu zapnuto. Zdá se, že iPhone není schopen získat IP adresu ze serveru DHCP. Když tedy platnost licence DHCP vyprší, váš iPhone již nemá IP adresu, takže místo toho začne používat mobilní data. Zdá se, že s tímto konkrétním problémem vypadá ikona WiFi, jako by byla WiFi ZAPNUTÁ, ale pokouší se získat IP adresu (a žádnou nedostane).

Pro iFolky každé ráno vstávání a následné zapnutí iPhonů je to skutečný problém! Obvyklá ranní rutina každé kontroly e-mailů, Facebooku, Twitteru a dalších sociálních médií je nyní výchozí pro mobilní data. A v důsledku toho může váš mobilní účet projít střechou s datovými poplatky! Bohužel nevíme o opravě tohoto konkrétního problému - kontaktujte Apple Support, jakmile zaznamenáte příznaky. Nebo pokud vaše využití mobilních dat raketově stoupá bez jakéhokoli důvodu z vaší strany.

Zaseknutý v režimu sluchátek!

Několik uživatelů tvrdí, že se jejich iPhony po aktualizaci na 10.2.1 zasekly v režimu sluchátek. Od té doby, co provedli aktualizaci na tuto nejnovější verzi systému iOS, nedokázali ze svých reproduktorů dostat ŽÁDNÝ zvuk. Je zaseknutý v režimu sluchátek a zvuk přehrává pouze ze sluchátek.

Naštěstí máme celý článek o tomto přesném čísle. Toto uvíznutí v režimu sluchátek po aktualizacích systému iOS často vyvolává ošklivou hlavu - nevíte proč, ale určitě si všimneme vzoru. Pro ty z vás, kteří mají Lightning Connections a žádný konektor pro sluchátka, si přečtěte tento článek.

Aplikace se neaktualizují

Vidíme několik případů, kdy iPhony po aktualizaci uživatele na 10.2.1 nedokázaly aktualizovat aplikace z App Store. Hlášené příznaky zahrnují zhroucení App Store, aplikace zaseknuté v nekonečném cyklu aktualizací nebo aplikace, která se začíná aktualizovat, ale poté se okamžitě ukončí a stav těchto aplikací se vrátí na tlačítko UPDATE.

U těchto typů problémů s aktualizací aplikací se nejprve pokuste vynutit restart. Podržte stisknuté klávesy spánku / napájení / probuzení a domácí (nebo snížení hlasitosti pro iPhone 7 a vyšší) po dobu 20 sekund, dokud neuvidíte logo Apple. Pokud k tomu u některých aplikací dochází, ale ne u všech aktualizací aplikací, vynutte je, aby tyto problémové aplikace zavřely dvojitým klepnutím na tlačítko Domů a přejetím prstem nahoru v náhledu aplikace. Pak zkuste aplikace znovu aktualizovat.

Další problémy se systémem iOS 10.2.1

 • Několik čtenářů poznamenává, že již nemohou prohlížet soubory PDF v e-mailu pomocí nativní čtečky PDF. Místo toho musí k otevření libovolného souboru PDF použít jinou aplikaci PDF
 • Několik čtenářů se po aktualizaci iOS 10.2.1 nemůže dostat do práce „Hey Siri“
 • Někteří uživatelé tvrdí, že přijímání telefonních hovorů občas nefunguje. Lidé nepřijímají hovory a váš volající může dokonce slyšet obsazovací tón
 • Jiná čtenářka po aktualizaci na iOS 10.2.1 nyní nemůže tisknout ze svého iPhone 6. Stále může AirPrint používat ze svých dalších zařízení, počítačů Mac a iDevices NENÍ aktualizováno na iOS 10.2.1
 • Pár čtenářů uvádí, že jejich iPhony mohou navázat spojení s internetem, ale nemohou se připojit k ŽÁDNÝM sociálním médiím
 • Poměrně málo čtenářů říká, že WiFi jejich iPhonů je pomalé, WiFi
 • náhodné odpojení a v některých případech dokonce nefunguje po nejnovější aktualizaci iOS. A všechny standardní tipy pro WiFi nefungují!
 • V rámci aktualizace jsou klávesnice třetích stran VYPNUTY. Chcete-li tento problém vyřešit, přejděte do Nastavení> Obecné> Klávesnice> Klepněte na „Výběr klávesnic“ a klepněte na klávesnici jiného výrobce. A zvolte „Povolit plný přístup“.
 • Některé dokovací stanice již po aktualizaci 10.2.1 s iDevices nepracují
 • Jiní zaznamenávají určité problémy s aplikací YouTube - nemohou sledovat videa ani stahovat
 • Několik uživatelů zjišťuje, že jejich přední fotoaparáty iPhone 5 ztratily po aktualizaci iOS 10.2.1 značnou kvalitu a rozlišení. Odborníci navrhují provést odpočinek nastavení.Klepněte na Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení
 • Někteří uživatelé nám říkají, že jejich e-mail přestal fungovat po upgradu na iOS 10.2.1. Aktuální řešení je odstranit všechny e-mailové účty, které nefungují, a poté je znovu přidat (Nastavení> Pošta> Účty)
 • Několik čtenářů má potíže se sledováním jakéhokoli videa, včetně staženého, ​​na YouTube a dokonce i v prohlížečích

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found