5 nových funkcí, díky nimž je TV skvělá v tvOS 11

WWDC Keynote od Apple byl minulý měsíc jedním z nejdelších v historii a Apple kvůli množství obsahu omezil některé ze svých pravidelně předváděných věcí. Jednou z těch věcí byl tvOS 11.

Zatímco tvOS 11 existuje a je dnes v beta verzi, Apple se s ním nepředvedl. Dnes se podíváme na některé změny v tvOS 11.

Synchronizace domovské obrazovky

Apple má v tvOS 11 novou funkci nazvanou synchronizace domovské obrazovky. Nová funkce umožňuje uživatelům s více Apple TV sdílet stejnou domovskou obrazovku. To znamená, že byste mohli mít jednu Apple TV v obývacím pokoji a jednu v ložnici a vše by se synchronizovalo a fungovalo mezi oběma stejně.

Automatický tmavý režim

9to5mac

Zatímco uživatelé iOS 11 stále dožadují tmavý režim, tvOS jej již má a díky tvOS 11 může automaticky přepínat mezi světlou a tmavou v závislosti na denní době.

Když přejdete do nastavení a vyberete automatický režim, Apple TV se automaticky přepíná v závislosti na denní době ve vašem časovém pásmu.

Podpora AirPods

V tvOS 11 se AirPods automaticky synchronizují a připojují k Apple TV. To znamená, že uživatel může plopovat na svých AirPodech, zapnout televizi a začít poslouchat, aniž by rušil někoho jiného.

AirPlay 2

tvOS 11 zahrnuje podporu AirPlay 2. Nový standard, který bude na podzim podporován zařízeními, umožňuje ovládat více reproduktorových systémů jedním zařízením. To znamená, že můžete k Apple TV připojit více reproduktorů přes AirPlay 2 a fungovaly by společně.

Veřejná beta verze

tvOS 11 je první vydání tvOS, které je k dispozici ve veřejném beta programu společnosti Apple. Pokud chcete mít možnost tyto funkce vyzkoušet dříve, přejděte na beta stránku společnosti Apple.

Stát Apple TV

Společnost tvOS byla spuštěna společně s Apple TV čtvrté generace v roce 2015 s velkým očekáváním. Apple TV byla průkopníkem na trhu streaming boxů. Během let se to ale neaktualizovalo, když se objevili konkurenti z Roku, Amazon a Google. Apple TV 4 byla odpovědí společnosti Apple a měla velký potenciál.

Rychlý posun vpřed o dva roky později, a zatímco Apple TV získala tržní podíl, zůstává za konkurencí. Jako někdo, kdo vlastní všechny hlavní streamovací boxy, je Apple TV zdaleka můj oblíbený, ale očividně si veřejnost nemyslí, že to stojí za prémiovou cenu.

Pravděpodobně se na podzim tohoto roku dočkáme aktualizované Apple TV s podporou 4K a Apple uvedl, že později v tomto roce budou mít další novinky v tvOS. Doufám, že mají nachystána nějaká překvapení, protože nedělat nic není dobrý krok. Jeden hlavní požadavek, který může věci vylepšit? Opravte design dálkového ovladače Apple TV, abyste věděli, jakým způsobem jej držíte!

Poslední příspěvky