Tato funkce Klíčenky na iCloudu může vybíjet baterii na všech vašich zařízeních. Zde je postup, jak to opravit

Dochází k nadměrnému a neobvyklému vybíjení baterie na vašem iPhone a Apple Watch? Mohlo by existovat mnoho důvodů proč. A jedním z nich, pro mnoho lidí bez vědomí, je iCloud Keychain.

Pokud jste tedy nedávno aktualizovali počítač Mac na Catalinu a na ostatních zařízeních vidíte drasticky sníženou výdrž baterie, měli byste o problému a jeho řešení vědět následující.

To je podle jednoho neohroženého Redditora jménem Advanced_Path, který trochu kopal a přišel na to, že chyba v macOS Catalina způsobovala problém s vybitím baterie na iPhone.

To může způsobit nadměrné vybíjení baterie

I když byste to nečekali, zdá se, že existuje nový proces iCloud Keychain, který způsobuje velké problémy s výdrží baterie napříč zařízeními Apple.

Podle příspěvku Reddit představil macOS Catalina proces s názvem TrustedPeersHelper. V podstatě udržuje karty v databázi, která spravuje důvěru iCloud napříč vašimi zařízeními.

Ale mnoho uživatelů si všimne, že TrustedPeers využívá mnoho systémových prostředků na počítačích Catalina Mac. A po trochu více kopání tito uživatelé zjistili, že stejný proces vyčerpává prostředky i v iOS a watchOS.

Jinými slovy, nový proces klíčenky na iCloudu ovlivnila chyba. Tato chyba způsobí, že proces vždy používá příliš mnoho systémových prostředků. To zase způsobuje nadměrné vybíjení baterie.

Nezáleží na tom, kolik nebo jaký druh zařízení Apple používáte. Pokud máte jedno zařízení macOS Catalina, zdá se, že by vás tato chyba mohla ovlivnit.

To nemusí být příčinou vybití baterie iOS a watchOS. Pokud jste ale vyzkoušeli každý další krok řešení potíží a nic nefunguje, stojí to za pokus.

Řešení nadměrného vybíjení baterie iOS a watchOS

Chcete-li problém vyřešit, musíte vypnout všechna zařízení a zapnout terminál. Je to trochu komplikované, ale zdá se, že to funguje.

Ti samí uživatelé Apple, kteří objevili problém s TrustedPeers, také našli potenciální řešení. Je to trochu zapojené a technické. Ale opět, pokud nic jiného nefungovalo, stojí to za pokus.

  • Vypněte všechna vaše zařízení iOS. Pokud máte Apple Watch, vypněte je také.
  • Nyní musíte odstranit některé databáze TrustedHelper. Na všech svých zařízeních Mac se systémem Catalina otevřete terminál a spusťte následující příkaz: rm -f ~ / Library / Keychains / * / com.apple.security.keychain-defaultContext.TrustedPeersHelper. {db, db-shm, db-wal}/ li>
  • Poté zadejte nebo vložte tento příkaz do Terminálu: tpctl reset
  • Poté vypněte všechna vaše zařízení Mac.
  • Spusťte jedno zařízení Mac. Zobrazit předvolby systému vás vyzve k opětovnému přihlášení do iCloudu.
  • V tomto okamžiku můžete také zkontrolovat seznam zařízení přidružených k vašemu Apple ID. Doporučujeme, abyste tak učinili a odstranili všechna zařízení, která již nepoužíváte nebo k nimž nemáte přístup.
  • Počkejte asi 10 minut. To mu umožní znovu načíst databáze, které jste dříve odstranili.
  • Zapněte ostatní počítače Mac, které máte (jsou-li nějaké).
  • Nakonec zapněte postupně zařízení iOS a Apple Watch.

V tomto okamžiku budete chtít sledovat využití procesoru TrustedHelpers na počítačích Mac. Během příštích několika dní budete mít přehled o výdrži baterie v systému iOS a watchOS.

I když je to trochu komplikované, zdá se, že výše uvedená oprava fungovala u mnoha uživatelů, kteří mají nadměrné vybíjení baterie.

Pokud máte jakékoli dotazy nebo obavy, dejte nám prosím vědět.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found