11 skrytých a tajných funkcí na zařízeních iPhone 11 a iPhone 11 Pro

Větší baterie, lepší fotoaparáty a nové barevné možnosti. Nyní jste již pravděpodobně slyšeli o většině hlavních funkcí zařízení iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Břidlice společnosti Apple pro rok 2019 má ve skutečnosti spoustu dalších tajných nebo skrytých funkcí, které společnost buď tiše implementovala, nebo o nich ve skutečnosti nemluvila.

Jelikož je iPhone 11 upgradem zaměřeným na fotoaparát, jsou některé z těchto skrytých funkcí zastrčené v nové aplikaci Fotoaparát. Další funkce se týkají možností připojení iPhone nebo jejich schopnosti detekovat jiná zařízení. V každém případě, bez dalších okolků, je zde 11 skrytých nebo méně známých funkcí u modelů iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

Příbuzný

  11. Fotografujte mimo rámeček

  Jedna z nejchytřejších, ale méně známých funkcí nových iPhonů, se nazývá Capture Outside the Frame. V podstatě to automaticky uloží další prostor obrázku kolem obrázku. Je to jako obrácené oříznutí, které vám umožní po pořízení přidat další snímek zpět do snímku.

  Další související funkce s názvem Auto-Apply to posune o krok dále. Systém detekuje, zda je obličej osoby na obrázku oříznut, a automaticky „odřízne“ a prodlouží okraje rámečku, aby přidal obličej této osoby zpět. To mění hru.

  Funkce „Deep fusion“ fotoaparátu iPhone 11 Pro by měla být k dispozici od tohoto týdne, nejprve prostřednictvím iOS 13.2 Beta. Tato nová skrytá funkce pomůže při automatické korekci fotografií pořízených fotoaparátem iPhone.

  10. Technologie Ultra-Wideband

  V letošním iPhonu je nová technologie, která nedostává hlášky, které si zaslouží. Jmenuje se Ultra-Wideband a je to v podstatě geolokační systém pro malá prostředí. Přemýšlejte o velmi přesných údajích o poloze v obchodě nebo doma.

  Čip UWB v iPhone 11s se používá pouze pro novou funkci AirDrop, která vám umožní upřednostnit příjemce, na které míříte. UWB však lze použít v řadě dalších aplikací, od ultra přesné navigace ve vnitřních prostorách po lepší lokalizační schopnosti pro údajné sledovací zařízení Bluetooth od společnosti Apple. Je to velký problém a jeho největší rysy teprve přijdou.

  9. Hybridní řízení napájení

  Systémy správy napájení pro iPhone od společnosti Apple mají rozhodně špatný rap. Ale ať se vám to líbí nebo ne, baterie vašeho iPhonu se nakonec zhorší a způsobí neočekávané vypnutí nebo horší výkon. Společnost Apple přišla s novým způsobem boje proti tomu v iPhone 11.

  Společnost iPhones pro rok 2019 má nový hybridní softwarový a hardwarový systém, který by měl zmírnit dopady degradace baterie. IPhone 11 a iPhone 11 Pro jsou samozřejmě stále nové. Z tohoto důvodu zbývá zjistit, zda je tento systém udrží nebo ne udrží při špičkovém výkonu déle.

  8. Zvukové zvětšení

  Nahrávání subjektu mluvícího v přeplněném prostředí může být obtížné. Telefon 11 a iPhone 11 Pro však nyní mají novou funkci, která vám pomůže „zaměřit“ mikrofony vašeho zařízení na čistší zvuk. Podobná funkce se poprvé objevila na zařízeních Samsung, ale nyní je v nejnovějších sluchátkách společnosti Apple.

  Tato funkce se vhodně nazývá Audio Zoom. A funguje to tak, jak očekáváte. Pokud objekt přiblížíte, iPhone „zaostří“ mikrofony na tento objekt a „rozostří“ šum z jiných směrů. Zřejmě to funguje na všechno, od lidí, kteří mluví, až po stroje vydávající hluk.

  7. Wi-Fi 6

  Zatímco mnoho dalších výrobců telefonů se snaží implementovat nějaký typ podpory 5G do svých nejnovějších telefonů, Apple tiše upgradoval další možnost připojení na svých modelech iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

  Konkrétně tato zařízení nyní mají Wi-Fi 6. Nový standard Wi-Fi jsme podrobně popsali v našem článku k tomuto tématu. Pokud však chcete krátkou rekapitulaci, očekávejte lepší výkon v přeplněných oblastech, vyšší rychlost dat a další masivní upgrady.

  6. Aktuální profily barev HDR

  Nová zařízení iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max mají výrazně vylepšené displeje. I když mají výrazně lepší jas, představují skutečnou a skutečnou podporu HDR a Dolby Vision. Apple to na své akci škádlil, ale vysvětlíme si, co to vlastně znamená.

  Minulé generace iPhone, jako iPhone XS, technicky podporovaly obsah HDR. Ve skutečnosti však tento obsah nehrali v celé jeho skutečné slávě. To již neplatí pro telefony iPhone 2019, které se při přehrávání příslušných videí ve skutečnosti přepnou na barevné profily HDR10 nebo Dolby Vision.

  5. Detekce stálosti

  Nový noční režim pro iPhone 11 a iPhone 11 není zdaleka skrytou funkcí. Ale s touto funkcí je spojeno mnohem méně známé nastavení, o kterém Apple ve skutečnosti vůbec nemluvil. Zařízení v tomto roce budou v zásadě vědět, jak je držíte.

  IPhone 11 a iPhone 11 Pro budou schopny zjistit, zda jsou stabilní. V zásadě, pokud je budete mít namontované na stativu nebo se o něco opíráte, budou to vědět. Jakmile to udělají, nabídnou vám další možnosti dlouhé expozice, které vám umožní nastavit dobu expozice až 10 sekund. To je přínosem pro noční režim, ale také pro celou řadu dalších fotografických technik.

  4. Neimplementované dvoustranné zpoplatnění

  Obousměrné nebo dvoustranné bezdrátové nabíjení bylo jednou z nejočekávanějších funkcí debutujících na iPhonu 11. Ale hlavní zářijová přednáška Apple přišla a obešla bez jediného šepotu o této funkci. I když se zprávy liší, nyní to vypadá, že mohly být staženy na poslední sekundu.

  Populární stránka teardown iFixit nahlédla pod kapotu nového iPhonu 11 Pro Max a našla důkazy o neimplementovaném bezdrátovém nabíjení. Jinými slovy, zařízení mohou mít hardwarovou schopnost bezdrátově nabíjet jiné zařízení. Ale tato funkce je samozřejmě nedostupná, pravděpodobně kvůli zákazu v softwaru.

  3. Oznámení o aftermarketu

  Někdy telefony končí na rozbitých obrazovkách. A někdy se majitelé těchto telefonů rozhodnou pro chatrné opravny třetích stran, které vymění sklo displeje za podřadný produkt. V mnoha případech mohou tyto obrazovky vést k horšímu dotykovému a zobrazovacímu výkonu.

  To může být problém, pokud kupujete použitý iPhone v aplikaci pro tržiště. Naštěstí v iPhonu 11 společnost Apple implementovala nový systém detekce a varování uživatelů před opravami displeje. Nyní můžete zjistit, zda má iPhone 11 nebo iPhone 11 Pro neoriginální displej s náhradními díly, a to v části Nastavení -> Obecné -> O aplikaci.

  2. Nový poměr kamery

  Vyhledejte „iPhone 16: 9“ a najdete docela dost uživatelů, kteří se ptají na fotografický poměr a proč chybí v iPhonech. Existuje spousta důvodů, proč Apple zvolil jako výchozí poměr 4: 3, ale to nic nemění na skutečnosti, že schopnost fotografovat v poměru 16: 9 by byla přínosem pro fotografy i sociální média.

  V iOS 13 mají nyní iPhone 11 a iPhone 11 Pro možnost fotografovat v poměru 16: 9. Dříve jste mohli fotografii upravovat pouze v tomto poměru až poté, co to bylo - a dokonce i tehdy to byla pouze oříznutí. Tato funkce je ve skutečnosti také trochu skrytá v aplikaci Fotoaparát. Budete muset provést snímek a klepnutím prstem vstoupit do režimů skrytého poměru kamery.

  1. Písmo kamery SF

  Pozornost Apple na detail je legendární. A v novém iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max se tato pozornost věnovaná detailům rozšíří na výběr písma v jedné aplikaci. Ano, mluvíme o novém písmu SF Camera, které Apple implementovalo do nových zařízení.

  Pokud nejste zvědaví na písma, pravděpodobně vás to ani nebude zajímat, ani si toho nevšimnete. Ale SF Camera je ve skutečnosti opravdu dobře navržené písmo s mírně industriálním vzhledem. Apple ji znovu používá pouze v aplikaci Fotoaparát.

  Už jste upgradovali na nový iPhone 11 Pro? Jaké jsou některé z nových funkcí, které se vám na zařízení opravdu líbí?

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found