Jak přidat bezdrátové Carplay do vašeho vozidla

CarPlay je šikovný a bezpečný způsob, jak rozšířit funkčnost vašeho iPhone na vaše vozidlo. Ale můžete svůj iPhone připojit k přijímači CarPlay bezdrátově?

Stručně řečeno, CarPlay nepodporuje bezdrátové připojení. Ale i když má vaše auto přijímač kompatibilní s CarPlay, existuje velká šance, že se k němu budete moci připojit pouze pomocí kabelu Lightning.

Zde je vše, co potřebujete vědět.

Proč moje auto nemá bezdrátové CarPlay?

I když máte ve vozidle CarPlay, pravděpodobně nemáte bezdrátový CarPlay.

Za prvé, pokud nemáte CarPlay, je to pravděpodobně proto, že váš informační a zábavní systém nenabízí službu vyrobenou společností Apple. Mohlo to být v době prodeje velkým prodejním místem, pokud ano.

Pokud ale máte ve vozidle CarPlay a přemýšlíte, proč k němu nemůžete připojit svůj iPhone bezdrátově (i když máte Bluetooth), odpověď je ve skutečnosti poněkud komplikovaná. Jak jsme již zmínili, Apple CarPlay dělá ve skutečnosti podporují bezdrátové připojení, ale pouze pro vozidla s velmi specifickým hardwarem. A jednoduché připojení Bluetooth to jednoduše nepřeruší.

I když se budete moci připojit ke standardnímu přijímači přes Bluetooth, bezdrátový standard není dostatečně robustní, aby zvládl druh přenosu dat, který CarPlay vyžaduje k práci.

Wireless CarPlay vyžaduje Bluetooth a Wi-Fi ve vozidle, aby správně fungovalo. Ale to není vše. Aby bylo možné využívat CarPlay, ve vašem voze musíte mít také zabudovaný dvoupásmový router.

Proto mnoho vozidel s připojením Wi-Fi i Bluetooth ve vozidle nepodporuje informační a zábavní systém Apple.

Pokud tedy ve vozidle nemáte bezdrátovou CarPlay, ale chcete ji začít používat, jak to vlastně získáte? To nás přivádí k ...

Jak přidat bezdrátové CarPlay do vašeho auta

Existuje několik způsobů, jak získat bezdrátové připojení CarPlay nebo jej přidat do svého vozidla, ale žádný z nich není zdarma a některé nejsou nijak zvlášť snadné. Zde jsou vaše možnosti.

Možnost 1: Kupte si auto s bezdrátovým CarPlay

Některá auta mají integrovanou bezdrátovou CarPlay.

Nejprve si můžete koupit vozidlo, které podporuje bezdrátové CarPlay, přímo z brány. To pro většinu uživatelů samozřejmě není realistická možnost. Ale pokud jste na trhu s novým vozem a bezdrátový CarPlay je vysoko na vašem seznamu priorit, zde je seznam vozidel, která jej nabízejí.

Pravděpodobně si všimnete, že se jedná o docela užší výběr. A to hlavně kvůli relativně vysokým nákladům a složitosti hardwaru potřebného k přidání bezdrátového CarPlay.

 • Audi A6 (2019 a novější)
 • Audi A7 (2019 a novější)
 • Audi A8 (2019 a novější)
 • Audi Q8 (2019 a novější)
 • Audi e-tron SUV (2020 a novější)
 • BMW řady 5 (2017 a novější)
 • BMW řady 3 (2018 a novější)
 • Řada 2019 BMW
 • Lamborghini Urus (2017 a novější)
 • Mercedes třídy A (2018 a novější)
 • Mercedes GLE (2019 a novější)
 • Mini řada 2019
 • Toyota Supra (2020 a novější)

Můžete si však být jisti, že přicházejí jednodušší řešení. A časem bude seznam aut s bezdrátovým CarPlay zapečetěný pravděpodobně narůstat.

Možnost 2: Nainstalujte si trh s náhradními díly CarPlay

Přijímač CarPlay je dobrá volba, ale nejsou zrovna levné.

Druhou - a realističtější - možností je koupit si trh s náhradními díly, který podporuje bezdrátové CarPlay. To je o něco levnější než nákup nového vozu a umožňuje vám přidat technologii do vašeho současného vozidla.

Stejně jako seznam automobilů, které podporují bezdrátové CarPlay, je seznam přijímačů kompatibilních s CarPlay poměrně krátký. Zde je několik modelů, které jej aktuálně nabízejí.

 • Alpine iLX-W650
 • Kenwood DMX9706S
 • Kenwood Excelon DDX8906XR
 • Pioneer AVIC-W8500NEX

Nevýhodou této možnosti je samozřejmě to, že budete muset přijímač skutečně nainstalovat. Můžete zaplatit někomu jinému, aby to udělal, nebo to uděláte sami, ale může to být docela složitá práce. Zvažte také integrované funkce, které možná ztrácíte, například záložní kamery.

Možnost 3: Použijte bezdrátový adaptér CarPlay

Bezdrátové klíče mohou fungovat, ale počet najetých kilometrů se bude lišit.

Existuje řada bezdrátových adaptérů založených na Androidu, které tvrdí, že umožňují uživatelům přidat bezdrátové připojení k jejich stávajícím informačním a zábavním systémům, ať už CarPlay nebo Android Auto.

Naše rada je vyhnout se těmto zařízením, kdykoli je to možné. Chápeme, že tato zařízení pocházejí z popraskané verze CarPlay v Číně, takže s nimi souvisí možná rizika kompatibility a zabezpečení.

A i když existují zdánlivě šťastní uživatelé, váš kilometrový výkon se může divoce lišit. Udělejte si recenzi na nejlepší bezdrátové hardwarové klíče CarPlay na trhu a do značné míry najdete smíšenou tašku.

Protože to není založeno na skutečném legitimním protokolu, mnoho uživatelů hlásí problémy s koktáním hudby nebo zvuku při používání těchto adaptérů jiných značek. Ostatní uživatelé hlásí méně než bezproblémové připojení, které vyžaduje ruční připojení přes Bluetooth při každém spuštění vozidla.

Jelikož mnoho z těchto adaptérů vyrábí knockoffové společnosti, samozřejmě existují i ​​obavy z jejich životnosti.

Je to zdaleka nejlevnější řešení. Jen si však nedávejte příliš velká očekávání.

Některá „řešení“, která pravděpodobně nebudou fungovat

Pokryli jsme některé z možností, které budou (nebo mohou) fungovat pro přidání bezdrátového CarPlay do vašeho vozidla. Pojďme si nyní projít několik možností, které nebudou vůbec fungovat.

Čekání na aktualizaci firmwaru

I když je ve vašem vozidle zabudován přepychový informační a zábavní systém, je poměrně nepravděpodobné, že by výrobce tohoto systému přidal bezdrátovou CarPlay.

V některých případech může být teoreticky možné, aby OEM přidal bezdrátové CarPlay do stávajícího vozidla s aktualizací firmwaru. Nevidíme však žádné náznaky toho, že by výrobci k tomu směřovali.

Pak je tu nezbytný hardwarový problém. Vozidla se systémy infotainmentu, ale nikoli dvoupásmový směrovač Wi-Fi zabudovaný ve vozidle, nepodporují bezdrátové CarPlay.

Bezdrátové nabíjení Qi pro připojení CarPlay

Pokud se rozhlížíte po internetu, můžete najít lidi, kteří se ptají nebo prohlašují, že bezdrátové CarPlay se může připojit k iPhone přes standard Qi.

To zjevně není pravda. Standard bezdrátového nabíjení Qi podporuje pouze přenos energie pomocí indukčního nabíjení. Nepodporuje datové přenosy.

Tato bezdrátová nabíjecí podložka ve vašem autě je zbytečná pro odšťavování vašeho zařízení. Ale pomocí CarPlay se nebudete moci připojit k CarPlay.

Moje auto má bezdrátové CarPlay, jak jej povolím?

Pokud již máte bezdrátovou CarPlay, její použití je poměrně jednoduché.

Pokud skutečně vlastníte vozidlo, které podporuje bezdrátové CarPlay, nemusíte dělat nic, kromě toho, že je skutečně povolíte.

Naštěstí je to docela snadný proces.

 • Stiskněte a podržte tlačítko hlasového příkazu na volantu.
 • Přepněte přijímač do bezdrátového režimu nebo režimu Bluetooth.
 • Otevřete na svém iPhone aplikaci Nastavení.
 • Hlava generála.
 • Klepněte na CarPlay.
 • Poté klepněte na Zapnout Bluetooth.

Tyto kroky se mohou lišit v závislosti na značce a modelu vašeho vozidla. Další informace najdete v uživatelské příručce.

Jste fanouškem CarPlay? Nedávno jste přešli z Android Auto? Pokud máte jakékoli další dotazy, dejte nám prosím vědět.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found