The New Apple Pencil 2, Here's what you should know

Dnešek byl pro fanoušky Apple všude docela rušný a překvapivý. Zatímco na cestě byly některé produkty, o kterých jsme věděli, že jsou (iPad), jiné (MacBook Air / Mac Mini) byly překvapivě oznámeny.

Dnešní pozornost se soustředila především na iPad, který ukradl show. Kromě představení dvou nových modelů iPad, Apple také oznámil zcela novou Apple Pencil.

Z jakéhokoli důvodu to Apple nebude nazývat Apple Pencil 2. Ale kvůli tomuto dílu to budeme nazývat.

Doporučené čtení

  • Apple představuje nová zařízení MacBook Air a iPad Pro
  • Nejlepší tipy pro vaši novou tužku Apple

Co dělá Apple Pencil 2?

Pokud se chcete zeptat, co dělá nová Apple Pencil, začněte tím, že se podíváte na design. Válcový design je pryč, protože nyní existuje jedna hrana, která byla zcela zploštělá.

Důvodem je přiložený magnet, který usnadňuje připevnění k okraji nového iPadu Pro. Nyní se nemusíte starat o použití přiloženého nabíjecího klíče nebo o to, že vám tužka vyčnívá z nabíjecího portu iPadu, abyste získali trochu šťávy.

Vše o gestech

I když se skutečný aspekt psaní u Apple Pencil 2.0 zdá být stejný, ve způsobu jeho používání došlo k velké změně. V první řadě můžete klepnout na tužku 2 a probudit iPad.

Odtud společnost Apple integrovala dva různé „režimy“ nebo „funkce“, když používáte tužku 2. Prvním z nich je režim psaní, který vám umožní přepínat mezi použitím tužky a gumy.

K dispozici je také nový režim „kreslení“, který vám umožní provádět nesčetné množství úkolů. Nejlepší část tohoto? Apple uvádí, že tužku 2 lze přizpůsobit podle toho, která aplikace se používá.

Umět to udělat je naprosto fenomenální, zejména proto, že si můžete vše přizpůsobit pro jednotlivé aplikace. Je zřejmé, že vývojáři aplikací budou muset věci na konci aktualizovat, aby vše fungovalo bez problémů.

Dvojí poklepání

Další způsob, jakým se tato nová gesta stanou významným herním měničem, přichází spolu s připravovaným vydáním Photoshopu. Během ukázky na pódiu byla na novém iPadu Pro s Apple Pencil 2 předvedena „plná“ verze Photoshopu.

V této ukázce bylo ukázáno gesto dvojitého klepnutí na tužce 2, které umožňuje uživatelům přiblížit nebo oddálit. To zajistí lepší kontrolu při úpravách projektů na vašem novém iPadu Pro. Očekáváme také, že vývojáři aplikací přinesou toto nové gesto dvojitého klepnutí do více aplikací.

Kompatibilita

Tady je velká otázka, na kterou všichni mysleli: Je to kompatibilní s mým současným iPadem Pro? Bohužel pro majitele starších iPad Pros odpověď zní ne.

Apple ve svém seznamu uvádí, že tomu tak je kompatibilní pouze s novým 11 a 12,9palcovým iPadem Pro. Ti, kteří vlastní staré 9,7, 10,5 nebo 12,9palcové modely, budou „nuceni“ používat původní Apple Pencil.

Ceny a doplňky

Původní Apple Pencil vyšel za cenu 99 $. Ti, kteří se rozhodnou vyzvednout si nový iPad Pro, si budou muset pořídit pár dalších dolarů, protože Apple Pencil 2 stojí 129 $.

Nyní, když je tužka plochá, nabízí Apple možnosti gravírování. To znamená, že si můžete svůj nový iPad a Apple Pencil přizpůsobit, pokud se tak rozhodnete.

Je však důležité si uvědomit, že pokud někdy plánujete prodat iPad pomocí tužky, funkce osobního gravírování nemusí být dobrá věc.

Závěrečné myšlenky

Pokud hledáte napájecí počítač typu „vše v jednom“, který zvládne vše, co se na něj hodí, je iPad Pro neuvěřitelný. Postupné a zásadní změny a aktualizace pro iPad Pro a Apple Pencil 2 stačí k tomu, abych chtěl vyprázdnit svůj bankovní účet, abych si jej mohl pořídit.

Skutečnou otázkou zůstává, jak užitečné tyto změny skutečně budou. IPad Pro a Apple Pencil 2 se spustí až 7. listopadu, takže si budeme muset počkat a uvidíme, co přijde.

Vývojáři aplikací se navíc budou muset zapojit, abychom mohli mít opravdu nejlepší možný zážitek. Ale Apple je docela dobrý v tom, že přiměje každého zpívat stejnou melodii.

Dejte nám vědět, co si myslíte o iPadu Pro a nové Apple Pencil 2. Jedná se o nákup typu insta? Nebo budete čekat na zavedení recenzí, než si jednu vyberete.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found