Může někdo připojit moje ukradené AirPods k jinému iPhone?

AirPods se díky své prémiové cenovce a rozpoznatelnému designu staly symbolem statusu. Ale tyto vlastnosti z nich také dělají atraktivní cíl pro potenciální zloděje.

Vaše AirPods jsou vůči krádeži zranitelnější než jiná zařízení Apple, protože nepoužívají iCloud Activation Lock. To znamená, že někdo může snadno připojit vaše ukradené AirPods k jinému iPhone.

Jak může někdo jiný použít moje ukradené AirPods?

Pokud zloděj ukradne vaše AirPods, je bolestně snadné je připojit k jinému iPhone.

Jediné, co zloděj musí udělat, je dát oba AirPods do nabíjecího pouzdra a na několik sekund podržet tlačítko Nastavení. Je to stejný postup, jaký byste použili, pokud resetujete AirPods a vyřešíte problém se softwarem.

Resetování AirPodů je stejně snadné jako podržení tlačítka Nastavení. Image Credit: Apple

Po jejich resetování již nebudou vaše AirPods spárovány s žádným z vašich zařízení Apple. Mohou se stále zobrazovat ve vašem nastavení, ale nemůžete zabránit nikomu jinému v jejich používání.

Co když byly moje AirPods ukradeny, ale stále mám případ?

Možná si myslíte, že zloděj nemůže používat vaše AirPods, pokud stále máte nabíjecí pouzdro. To dává smysl, protože zloděj potřebuje vrátit vaše AirPods do pouzdra, aby je mohl spárovat s novým iPhone.

K tomu však stále mohou použít jakýkoli jiný případ AirPod.

Možná si to neuvědomujete, ale vaše AirPods fungují s jakýmkoli nabíjecím pouzdrem - za předpokladu, že používáte pouzdro Pro pro AirPods Pro.

Vaše AirPods fungují s jakýmkoli nabíjecím pouzdrem. Uznání: Howard Bouchevereau / Unsplash

Pokud tedy zloděj ukradl vaše AirPods, stále je může připojit k jinému iPhone pomocí jiného nabíjecího pouzdra AirPod. Možná využijí případ, který ukradli někomu jinému.

Co když ukradli pouze jeden z mých AirPodů?

Jeden AirPod je pro zloděje určitě méně užitečný než pár. Ale pokud tento zloděj ukradne jiný AirPod od někoho jiného, ​​může stále propojit AirPods a vytvořit kompletní sadu pomocí nabíjecího pouzdra.

Se zbývajícím AirPodem můžete alespoň poslouchat hudbu na jedno ucho.

Mohu sledovat své ukradené AirPods?

Chcete-li sledovat své AirPods, otevřete aplikaci Najít moje. Image Credit: Apple

Aplikace Najít moje - která dříve bývala aplikací Najít můj iPhone - je fantastický nástroj pro sledování mnoha vašich chybějících zařízení Apple, včetně vašich AirPodů.

Po přihlášení na webu iCloud otevřete aplikaci Najít moje na připojeném zařízení Apple nebo přejděte na stránku Najít mé. Pokud byly vaše AirPods připojeny k zařízení, které používá funkci Najít moje, měli byste je vidět uvedené u ostatních zařízení.

AirPods můžete sledovat, když mají aktivní připojení k jednomu z vašich zařízení Apple. K tomu dochází, když jeden nebo více vašich AirPodů není v pouzdře a je v dosahu Bluetooth vašeho zařízení. Potřebují také zbývající energii baterie.

Aplikace Najít moje umístí vaše AirPods na mapu a umožní vám přehrát zvuk, který vám pomůže je najít. To je užitečnější, pokud jste AirPods ztratili na zadní straně pohovky, než kdyby je někdo ukradl. Ale přesto vám může pomoci najít zloděje v davu.

Pokud jsou vaše AirPods offline, funkce Najít moje zobrazuje pouze jejich poslední známou polohu a nenabízí žádné další možnosti sledování.

Ke sledování pouzdra AirPod použijte příslušenství třetích stran

Bohužel nemůžete použít funkci Najít moje ke sledování vašich AirPodů, pokud byly v nabíjecím pouzdře, když je někdo ukradl. Důvodem je, že neudržují aktivní připojení k vašemu zařízení, i když v případě, aby se šetřila životnost baterie.

Pokud stále máte své AirPods, můžete se chránit před budoucí krádeží připojením sledovacího zařízení třetí strany k vašemu případu. Toto příslušenství vám umožní sledovat vaše cennosti pomocí specializovaných aplikací.

Pokud vás zajímají sledovací zařízení třetích stran, podívejte se na dlaždici.

Tile nabízí spoustu možností sledování. Image Credit: Dlaždice

Mohu zamknout ukradené AirPods?

U většiny zařízení Apple - například iPhone, iPad nebo Mac - můžete pomocí aplikace Najít moje zamknout, když zmizí. Tím zabráníte tomu, aby někdo našel vaše zařízení, aby jej nastavilo a používalo jako své vlastní.

V kombinaci s aktivačním zámkem je to skvělý způsob, jak odradit potenciální zloděje, protože je neuvěřitelně obtížné používat odcizená zařízení Apple.

Aktivační zámek zastaví ostatní lidi ve používání vašich zařízení.

Bohužel žádná z těchto funkcí není pro AirPods k dispozici.

Chybějící AirPods nemůžete zamknout nebo udělat cokoli, abyste někomu zabránili v připojení k jinému iPhone. V kombinaci s jejich vysokou cenou a snadnou kapesností je AirPods lákavým cílem pro potenciální zloděje.

Jak vyměním ukradené AirPods?

Pokud někdo ukradl vaše AirPods, první věcí, kterou byste měli udělat, je nahlásit to policii. Pokud vaše pojištění domácnosti nebo majetku kryje vaše AirPods, můžete ve své pojistné události použít policejní zprávu.

Bez pojištění je vaší jedinou možností platit za náhradní AirPods.

Apple naštěstí nabízí náhradní službu, takže stačí vyměnit pouze jednotlivý AirPod nebo nabíjecí pouzdro, které vám chybí.

I když je to stále drahé, a pokud jste ztratili celou sadu, je levnější koupit nové AirPods z police.

Zde jsou ceny Apple AirPod pro nahrazení:

  • AirPod (1. nebo 2. generace): každý 69 $
  • Bezdrátové nabíjecí pouzdro AirPod: 79 $
  • Nabíjecí pouzdro AirPod: 59 $

Zde jsou ceny nahrazení AirPod Pro od společnosti Apple:

  • AirPod Pro: po 89 $
  • Nabíjecí pouzdro AirPod Pro: 99 USD
  • Tipy pro uši AirPod Pro Silicon: 3,95 $ za pár

Náhradní AirPods si můžete objednat online na webu podpory Apple. Chcete-li tak učinit, musíte získat sériové číslo AirPods, které najdete na krabici, vytištěné na pouzdře AirPod nebo na stránce About v nastavení vašeho iPhone.

Vybrat Ztracené nebo chybějící AirPods objednat náhradu od společnosti Apple.

Co bude dál s AirPods společnosti Apple?

Od svého vydání v roce 2018 se AirPods ukázaly jako neuvěřitelně populární produkt Apple. Již jsme viděli vydání AirPods Pro s aktivním potlačením šumu, ale doufejme, že Apple má v plánu také další vylepšení AirPod.

Mezi mnoha dalšími vývoji Apple, které bychom rádi viděli, bychom rádi, kdyby nám nová generace AirPods poskytla lepší možnosti pro jejich sledování a zamykání, když zmizí. Dejte nám vědět v komentářích, jaký budoucí vývoj AirPod chcete!

Poslední příspěvky