Které obchody nepřijímají nebo přestaly přijímat Apple Pay (a jak to zjistit)

Apple Pay je jednou z nejpopulárnějších mobilních platebních platforem s podporou široké škály maloobchodníků po celém světě. Není však přijímán všude (zatím).

Kromě toho může být obtížné zjistit, které obchody aktuálně přijímají Apple Pay při placení. Tady je vše, co potřebujete vědět o tom, které obchody neakceptují Apple Pay (a proč), a také o tom, jak zjistit, které obchody to dělají.

Kde nemůže používáte Apple Pay?

Apple Pay je snadný způsob, jak provádět platby v obchodě, ale ne všichni maloobchodníci to akceptují.

Přestože Apple Pay akceptuje celá řada různých maloobchodníků, stále existuje několik společností, které proprietární platební platformu Apple nepodporují.

Tito maloobchodníci většinou spadají do jedné ze dvou kategorií: obchody, které zatím jednoduše neberou Apple Pay, a obchody, které Apple Pay neplánují.

Bez ohledu na to, do které kategorie spadají, existuje celá řada větších maloobchodních řetězců z celého spektra, které v současné době Apple Pay neberou. To zahrnuje:

 • Walmart
 • Dickovo sportovní zboží
 • Bed Bath & Beyond
 • Kroger
 • Hobby lobby
 • Kytarové centrum
 • Home Depot
 • K-Mart
 • Sam's Club
 • Lowe

Některé z těchto řetězců podporují bezkontaktní platební systémy, ale nepodporují Apple Pay. Například Walmart má k dispozici bezkontaktní platební platformy pro svůj vlastní Walmart Pay. Ostatní prodejci nemají nastavenou žádnou infrastrukturu bezkontaktních plateb.

Podporuje Walmart Apple Pay?

Uživatelé se nás vždy ptají, zda Walmart podporuje Apple Pay? Walmart je jednou z mála společností, která odolala naskočit do rozjetého vlaku Apple Pay.

Pokud používáte Walmart pro online nákupy, můžete nákupy dokončit několika způsoby. V tomto podrobném článku níže vás provedeme některými možnostmi online nakupování na Walmartu pomocí iPhonu nebo iPadu.

 • Bere Walmart Apple Pay? Co můžete použít místo toho?

Obchody, které vyply podporu Apple Pay

Navíc ve skutečnosti existuje třetí kategorie obchodů. Obchody jako JCPenney dříve používaly Apple Pay, ale z nějakého důvodu přerušily podporu platební metody.

Existuje také otázka, proč tyto obchody neberou Apple Pay (nebo proč vypnuli podporu Apple Pay). K tomu se dostaneme níže, ale obecnou zásadou je, že v těchto hlavních obchodních řetězcích budete muset vybít kreditní kartu nebo hotovost.

Menší maloobchodní prodejny

Mějte na paměti, že jde pouze o velké maloobchodníky, kteří Apple Pay neberou. Nepochybně existuje spousta menších samoobsluh, obchodů s potravinami, čerpacích stanic, obchodů typu mom-and-pop a místních maloobchodníků, kteří nepřijímají žádný typ mobilní platební platformy.

Tito maloobchodníci pravděpodobně nemají prostředky na implementaci systémů point-of-sale založených na NFC. I když se Apple Pay prosazuje mezi velkými kluky, existuje velká šance, že váš místní rohový bodga v dohledné budoucnosti Apple Pay nepřijme.

Proč někteří maloobchodníci neberou Apple Pay

Někteří maloobchodníci, například Walmart, vyvinuli vlastní bezkontaktní platební systémy.

Lze si představit, že pomalé zavádění Apple Pay je vlastní chybou společnosti Apple. Ve většině případů jsou však maloobchodníci vlastně hlavním důvodem, proč Apple Pay není přijímán všude.

Například mnoho obchodních řetězců založilo konsorcium společností s názvem Merchant Customer Exchange (MCX). Cílem této koalice bylo vyvinout způsoby, jak mohou zákazníci platit za zboží svými zařízeními - a udržet technologické firmy jako Google a Apple mimo rovnici.

Existuje pro to několik důvodů, jak uvedl Recode v roce 2014 v této věci. Platební metody první strany umožňují maloobchodníkům uchovávat údaje o zákaznících daleko od technologických firem a posílat kupóny například přímo zákazníkům.

Hlavním důvodem však je, že vývoj platebních metod první strany je pro maloobchodní společnosti jednoduše levnější.

Nedostatek infrastruktury

Jak již bylo zmíněno dříve, existují i ​​obchody, které dříve přijímaly Apple Pay, ale již ne. To je úplně jiná situace. A přinejmenším v některých případech to má málo společného s maloobchodníky, kteří se snaží vyvinout vlastní platební platformy první strany.

Například JCPenney řekl TechCrunch ve svém prohlášení, že deaktivoval všechny bezkontaktní platební systémy před termínem 13. dubna 2019.

Tato lhůta vyžadovala, aby američtí obchodníci, kteří přijímají bezkontaktní platby, podporovali také možnosti bezkontaktních čipů EMV. Společnost JCPenney na to neměla infrastrukturu, a proto zvolila přístup „spálené země“ a zcela deaktivovala bezkontaktní platby ve všech svých obchodech.

Sběr dat

Může existovat také další poněkud zákeřnější důvod, proč jsou někteří maloobchodníci méně otevření používání mobilních platebních systémů třetích stran - zejména Apple Pay.

Apple Pay je extrémně bezpečná platforma; obsahuje řadu mechanismů, které umožňují, aby byla tak neproniknutelná. Jeden z těchto mechanismů je známý jako číslo účtu zařízení (DAN).

Aniž by DAN šlo příliš do plevelů, v podstatě umožňuje uživatelům provést platbu, aniž by odhalili skutečné číslo karty, které použili.

Apple Pay na Apple Watch bude mít jiný DAN než stejná karta na vašem iPhone. O to je pro maloobchodníky mnohem těžší sledovat nákupy svých zákazníků a vytvořit si z těchto údajů profil.

Přílivy se mění

Apple Pay se rychle prosazuje jako jedna z nejpopulárnějších mobilních platebních metod v USA i jinde.

Navzdory všem důvodům, které musí hlavní maloobchodníci držet mimo Apple Pay ze svých obchodů, se příliv konečně zdá, že se mění.

Například CVS Pharmacy začala podporovat Apple Pay na místech v USA již v říjnu 2018. Costco, další pozoruhodná rezerva, začala přijímat platební platformu Apple v srpnu. A možná nejpozoruhodnější je, že Target počátkem tohoto roku začal přijímat Apple Pay a další bezkontaktní platební metody třetích stran. To ponechává Walmart jako jednoho z mála zbývajících hlavních maloobchodníků v USA jako rezervaci.

Spotřebitelská poptávka je samozřejmě jedním z důvodů, proč maloobchodníci váhají. Apple Pay je pohodlný a stále více spotřebitelů chce, aby jej mohli používat v obchodech, které často navštěvují.

Ale jedním z hlavních důvodů, proč se členové MCX začali objevovat, je to, že platební platforma, kterou vyvíjeli, CurrenctC, byla absolutním selháním. I když to bylo původně vytvořeno jako zabiják Apple Pay, CurrentC to nikdy nezvládlo. Je to z několika důvodů, včetně skutečnosti, že se zdá, že upřednostňuje maloobchodníky před spotřebiteli - a to se ve skutečnosti nepřizpůsobilo spotřebitelským zvykům.

I když je příliš brzy na to říct, při pohledu na současné odvětví je pravděpodobné, že technologické platební platformy jako Apple Pay se budou i nadále prosazovat, protože maloobchodní platformy, jako je Walmart Pay, budou fizzle.

Jaká je budoucnost Apple Pay?

Samozřejmě stojí za to pamatovat na to, že hlavní přijetí Apple Pay v USA se nestalo přes noc - a není pravděpodobné, že by došlo k velkým skokům.

Bezkontaktní systémy prodejních míst, jako je Apple Pay, jsou v USA přinejmenším v porovnání s jinými zeměmi relativně vzácné. Například v roce 2014 měla pouze dvě procenta maloobchodníků infrastrukturu pro podporu Apple Pay v USA. V lednu nyní Apple Pay přijímá přibližně 65 procent maloobchodníků.

Když už mluvíme o jiných zemích, Apple Pay se také rychle prosazuje, pokud jde o mezinárodní přijetí. Jen letos se očekává spuštění Apple Pay v Řecku, Lucembursku, Portugalsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Estonsku a Rumunsku. Jen před několika dny měla platební platforma oficiální debut v Rakousku.

Jak zjistit, které obchody používají Apple Pay

Obchody, které přijímají Apple Pay, snadno najdete pomocí Apple Maps.

V tomto okamžiku čistě pokrýváme široké trendy Apple Pay napříč průmyslovým odvětvím. Nejdůležitější pro spotřebitele je však zjistit, které obchody v jejich okolí přijímají Apple Pay.

Naštěstí existuje několik metod.

Společnost Apple má celou webovou stránku věnovanou své mobilní platební platformě. Tato stránka obsahuje aktuální seznam hlavních maloobchodníků, kteří přijímají Apple Pay.

Na internetu existují i ​​další weby, které pravidelně aktualizují své vlastní seznamy řetězců a obchodů podporujících Apple Pay. Určitě stojí za procházení, pokud chcete mít nejnovější informace.

Můžete také použít Apple Mapy a zjistit, které obchody ve vašem konkrétním místě podporují Apple Pay.

 • Otevřete aplikaci Apple Maps.
 • Vyhledejte dotyčný maloobchodní řetězec nebo obchod.
 • Klepněte na příslušné místo.
 • Přejděte dolů a zobrazte informace související s daným obchodem.
 • Pod nadpisem Užitečné vědět byste měli vidět zaškrtnutí a Přijímá Apple Pay, pokud obchod podporuje platební platformu.

Apple zavádí Apple Pay do stále více zemí. Rozhodně zde zůstane, protože Apple přesouvá své zaměření na opětovné napájení svých služeb, aby poskytoval hodnotu svým uživatelům a akcionářům. Společnost Apple v nedávné době zavedla další podporu NFC v nadcházejícím iOS 13. Aktualizace Apple pro svůj základní rámec NFC pro iOS 13 bude zahrnovat podporu pro čtení pasů a dokladů totožnosti, potvrdil výrobce aplikací pro kontrolu čipů Innovalor pro NFC World.

Poslední příspěvky