Jak smažete zálohy Time Machine z koše?

Máte zálohu Time Machine uvíznutou v koši? To je nejhorší. Stále to zabírá místo na vašem externím disku a nemůžete také vyprázdnit koš! Ještě nejste na konci řádku, protože mazání záloh Time Machine z koše není tak složité, jak se na první pohled zdá.

Kéž by tyto zálohy šly ven se zbytkem koše!

Chybová zpráva při pokusu o odstranění zálohy Time Machine

Pravidelné zálohování počítače Mac je chytrý nápad a Time Machine nabízí nejlepší způsob, jak toho dosáhnout. Nastavení je rychlé, ukládá více verzí vašich dat a to by měl automaticky mazat staré zálohy, aby se uvolnilo místo pro nové.

Ne vždy to však funguje perfektně. Někdy vám může být řečeno, že nemáte dostatek místa k vytvoření nové zálohy. Pokud k tomu dojde, je lákavé ručně přetáhnout staré zálohy do koše. To je to, co jsem udělal! Ale když jsem se později pokusil koš vyprázdnit, nemohl jsem. Místo toho se objevila tato chybová zpráva:

Některé položky v koši nelze odstranit z důvodu ochrany integrity systému.

Nevěřte tomu, žádná z těchto možností vám nepomůže!

Co je to Ochrana integrity systému?

System Integrity Protection (SIP) je bezpečnostní protokol, který byl zaveden v posledních verzích systému macOS. V zásadě uzamkne důležité systémové soubory, aby škodlivý software - nebo uživatelé - nemohli poškodit počítač Mac nebo ohrozit jeho data.

SIP je dobrá věc! Většinou si ani neuvědomíte, že to tam je, pracujte na pozadí a udržujte svůj Mac v bezpečí. Ale se zálohami Time Machine zaseknutými v koši, budete to muset na chvíli vypnout.

Zkontrolujte stav ochrany integrity systému vašeho počítače Mac

Chcete-li zjistit stav SIP vašeho počítače Mac před restartováním počítače Mac do nástroje Recovery Move, otevřete aplikaci Terminál v části Aplikace> Nástroje a použijte následující příkaz: stav csrutil.

Můžete to zkontrolovat také v nabídce Apple podržením klávesy možností a výběrem Informace o systému. Posuňte seznam levého postranního panelu dolů, vyberte Software a podívejte se na panel Podrobnosti vpravo, zda je povolena ochrana integrity systému.

Jak smažete zálohy Time Machine z koše?

Chcete-li odstranit zálohy Time Machine z koše, musíte nejprve vypnout SIP. Je velmi důležité si uvědomit, že to způsobí, že váš Mac bude dočasně zranitelný, takže byste se měli pokusit před spuštěním vytvořit další zálohu (pokud jste schopni). Nezáleží na tom, zda používáte stejnou externí jednotku nebo jinou jednotku.

Ujistěte se také, žeznovu zapněte SIP jakmile smažete zálohu. Jinak bude váš Mac trvale ohrožen. Níže vám ukážeme, jak to udělat.

Chraňte svůj Mac zabezpečením opětovného zapnutí SIP.

Jak vypnete ochranu integrity systému?

Podle následujících pokynů vypněte SIP. Zahrnují spuštění vašeho počítače do režimu obnovení a zadání příkazu do terminálu. Zadejte příkaz přesně tak, jak je napsáno níže.

 1. Vypněte Mac pomocí ikony Apple na řádku nabídek.
 2. Jakmile se Mac úplně vypne, zapněte jej a podržtepříkaz + R.
 3. Udržujte držení příkaz + Rdokud se na obrazovce neobjeví logo Apple a indikátor průběhu
 4. Počkejte, až se Mac spustí do režimu obnovení.
 5. Na řádku nabídek přejděte na Nástroje> Terminál.
 6. Enter stav csrutilk ověření aktuálního stavu SIP
 7. Chcete-li jej deaktivovat, zadejte do Terminálu následující příkaz a stiskněte klávesu Enter: csrutil deaktivovat; restartovat

  Přístup k terminálu získáte na liště nabídek Utility.

 8. Počkejte, až se Mac automaticky restartuje

Když je SIP vypnutý, smažte své zálohy Time Machine z koše.

Po zadání výše uvedeného kódu se váš Mac restartuje jako obvykle. SIP je však nyní vypnutý. Zapojte se do svého účtu a vyprázdněte koš a odstraňte z něj tu otravnou zálohu Time Machine.

V závislosti na velikosti zálohy může vyprázdnění koše trvat hodně času. Buďte trpěliví a mezitím nepoužívejte Mac pro nic jiného - pamatujte, že je aktuálně nechráněný, protože SIP je vypnutý.

Když je SIP vypnutý, měli byste být schopni úspěšně vyprázdnit koš.

Jak znovu zapnete ochranu integrity systému?

Jakmile koš vyprázdníte, znovu zapněte SIP před použitím počítače Mac pro cokoli jiného. Postupujte podle následujících kroků.

 1. Vypněte Mac pomocí ikony Apple na řádku nabídek.
 2. Jakmile se Mac úplně vypne, zapněte jej a podržtepříkaz + R.
 3. Mac se spustí do režimu obnovení.
 4. Na řádku nabídek přejděte na Nástroje> Terminál.
 5. Enter stav csrutilk ověření aktuálního stavu SIP
 6. Do příkazového řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:csrutil povolit; restartovat Zadejte příkaz přesně tak, jak je napsán.
 7. Počkejte, až se Mac automaticky restartuje

Takže to je: vypněte SIP, odstraňte zálohy Time Machine z koše a znovu zapněte SIP. Není to příliš složité. Dejte nám vědět, jak jste to všechno zvládli!

Poslední příspěvky