14 tipů a triků pro aplikaci Spotify pro iOS

Aplikace Spotify pro iOS je největší a jednou z nejuniverzálnějších platforem pro streamování hudby. Se Spotify toho můžete udělat mnohem víc, než jen streamovat hudbu - jakmile víte, co děláte.

Mobilní verze Spotify, stejně jako aplikace Spotify pro iOS, mají ve skutečnosti několik skrytých nebo méně známých funkcí, které jsou neuvěřitelně užitečné. Mnoho z nich vyžaduje předplatné Spotify Premium. Pokud jste však jedním z téměř 200 milionů aktivních uživatelů Spotify měsíčně a platíte za Premium, jsou to bezpochyby tipy.

Příbuzný:

  1. Ušetřete peníze na Spotify Premium.

  Ušetřete peníze upgradem na Premium.

  Když už mluvíme o tom, že potřebujete Spotify Premium, je třeba mít na paměti něco důležitého, pokud plánujete upgrade. Upgradovat na Spotify Premium z bezplatného účtu přímo v aplikaci pro iOS byste se neměli pokoušet. Vysvětlíme proč.

  Kvůli snížení, které Apple bere z nákupů předplatného v aplikaci, si Spotify ve skutečnosti účtuje 12,99 $ měsíčně za Spotify Premium, pokud je zakoupen v aplikaci. Pokud upgradujete jinde, například ve webovém prohlížeči nebo na počítači, bude vám účtován standardní poplatek 9,99 $ měsíčně.

  2. Použijte některé kvalifikátory vyhledávání pro aplikaci Spotify iOS.

  Využijte integrované vyhledávací funkce Spotify.

  Hledání skladeb pomocí vestavěné vyhledávací funkce Spotify je docela snadné. Ve skutečnosti však existují některé málo známé kvalifikátory vyhledávání, které můžete použít k tomu, aby vaše vyhledávání byla mnohem konkrétnější (a ve výsledku mnohem přesnější).

  Při psaní do vyhledávacího pole můžete vyhledávání zúžit pomocí interpreta, alba, roku nebo žánru. Například pokud chcete zobrazit pouze verze písně Creep od Radiohead, zadejte ji do vyhledávacího pole - „artist: Radiohead creep“ - pro zúžení výsledků.

  3. Užijte si soukromou hudební relaci.

  Naučte se, jak své relace nastavit jako soukromé na Spotify.

  Někdy prostě chcete poslouchat hudbu, aniž by vás soudili vaši přátelé. Ale i když streamujete ze Spotify v pohodlí domova, vaši sledovatelé mohou vaši aktivitu vidět prostřednictvím sociálních funkcí platformy. Tady přichází soukromá relace.

  Mnoho lidí pravděpodobně ví, že desktopová verze Spotify má režim soukromé relace. Ale i verze pro iOS ano. Stačí jít na Vaše knihovna -> Nastavení -> Sociální sítě -> Soukromá relace. To se automaticky vypne po šesti hodinách nečinnosti.

  4. Získejte kvalitnější přehrávání.

  Získejte kvalitnější přehrávání na Spotify.

  Ve výchozím nastavení Spotify nastavuje přehrávání streamování tak, aby optimalizovalo využití dat pro mobilní uživatele. Ale to samozřejmě znamená, že bude narušena kvalita zvuku. Pokud jste zvukovým nadšencem, můžete toto chování upravit.

  Stačí jít na Vaše knihovna -> Nastavení -> Kvalita hudby. Uvidíte různé možnosti podle toho, zda bude vaše hudba streamována nebo stažena do seznamu skladeb offline. Pro každé ucho existují různé možnosti, včetně automatického, nízkého, normálního, vysokého a velmi kvalitního přehrávání.

  5. Ovládejte přehrávání z libovolného zařízení.

  Ovládejte přehrávání na jakémkoli zařízení.

  Jednou z nejlepších skrytých funkcí Spotify je podle názoru tohoto autora schopnost ovládat přehrávání Spotify z jakéhokoli připojeného zařízení. Je to trochu jako AirPlay 2, a přestože funguje pouze pro Spotify, na podporovaných zařízeních je mimořádně výhodné.

  V aplikaci pro iOS stačí začít přehrávat skladbu. Poté klepněte na ikonu reproduktoru v levém dolním rohu. Zobrazí se seznam zařízení, ke kterým jste přihlášeni pomocí Spotify - například notebook, iPad nebo jakékoli inteligentní domácí reproduktory. Poté můžete přehrávat aktuálně přehrávanou skladbu na libovolném zařízení a také ovládat hlasitost.

  6. Použijte Shazam a Spotify.

  Použijte Shazam se Spotify.

  Shazam, který nyní vlastně vlastní Apple, je skvělý nástroj pro hledání hudby. Ať už to hraje v obchodním rádiu nebo v baru, spuštění Shazam je rychlý a snadný způsob, jak tyto chladně znějící písničky vystopovat.

  Je ještě lepší, když jej připojíte ke svému účtu Spotify. Jakmile jsou oba účty propojeny, v aplikaci Shazam se objeví nové možnosti, které vám umožní rychle otevřít skladbu ve Spotify nebo přidat tuto stopu do některého ze stávajících seznamů skladeb.

  7. Nechť hudba nikdy nekončí.

  Povolte funkci automatického přehrávání na Spotify.

  Víme, že máte skvělý vkus. Ale nepochybně stále existují umělci, které budete pravděpodobně milovat, ale nevíte o nich. Tam přichází tato málo známá, ale neuvěřitelně úžasná funkce Spotify s názvem AutoPlay.

  Stačí přejít do Nastavení Spotify a povolit automatické přehrávání. Jakmile je nastavení zapnuto, Spotify udělá něco chytrého. Když jednomu z vašich seznamů skladeb dojdou skladby, které chcete přehrát, Spotify začne přehrávat doporučené skladby související se skladbami na něm. Hudba se nikdy nezastaví - a pravděpodobně také najdete některé skvělé nové písničky, které budete hrát.

  8. Zabraňte Spotify, aby pojídala vaše data.

  Chcete-li ušetřit šířku pásma dat, povolte režim offline na Spotify.

  Na druhou stranu, funkce automatického přehrávání zmíněná v předchozím bodě může shromáždit poplatky za data. To platí také pro všechny streamování Spotify. Ale můžete to napravit tak, že přejdete na Vaše knihovna -> Nastavení -> Přehrávání a udeřit povolit režim offline.

  Když je zapnutý režim offline, Spotify bude přehrávat pouze skladby, které jsou uloženy pro přehrávání offline - a ušetří vám data. Můžete si stáhnout libovolný seznam skladeb nebo rozhlasovou stanici pro offline přehrávání stisknutím posuvníku Stáhnout v horní části. Nezapomeňte stahovat přes Wi-Fi a ne mobilní.

  9. Vytvořte seznam skladeb pro spolupráci.

  Vytvořte si na Spotify seznam skladeb pro spolupráci.

  Seznamy skladeb mohou být někdy hluboce osobní záležitostí. Existují ale i jiné chvíle, kdy chcete všechny nechat jen tak pobavit. Naštěstí má Spotify málo známou funkci, která vám umožňuje vytvářet seznamy skladeb pro spolupráci, které mohou vaši přátelé přidávat, upravovat a měnit jejich pořadí.

  Jednoduše přejděte do své knihovny a vyberte libovolný seznam skladeb. Poté klepněte na nabídku se třemi tečkami a vyberte Vytvořit spolupráci. Poté ji jednoduše odešlete svým přátelům, kteří používají Spotify (pomocí listu iOS Share). Budou moci přidávat a upravovat hudbu v seznamu skladeb.

  10. Zbavte se nepříjemných mezer.

  Zbavte se nepříjemných mezer při přehrávání.

  Pokud rádi posloucháte alba v plném rozsahu, nic vám nezvládne zážitek, než prudká mezera. Naštěstí má Spotify nastavení „bez mezer“, které to může zmírnit. Můžete se k tomu dostat tak, že přejdete do části Vaše knihovna -> Nastavení a povolíte přepínač vedle položky Gapless.

  U související noty můžete také předstírat některé dovednosti DJ a mít automaticky v seznamu skladeb Spotify crossfade skladby. Stačí přejít do části Vaše knihovna -> nastavení -> Přehrávání a přejetím prstem vedle Crossfade ji povolíte.

  11. Zkuste Spotify Radio.

  Podívejte se na Spotify Radio.

  Pandora může být nejznámější streamovací platformou s funkcí rádia. Ale Spotify má ve skutečnosti svou vlastní funkci rádia. A je pravděpodobně každý kousek stejně dobrý jako Pandora.

  Vše, co musíte udělat, je klepnout na nabídku se třemi tečkami u skladby (ať už je to obrazovka Právě hraje nebo v seznamu skladeb). Poté přejděte dolů a klepněte na Přejít na rádio. Spotify poté vytvoří stanici na základě nálady a žánru dané skladby. Po dokončení ve své knihovně získáte přístup ke stanici.

  12. Podívejte se na své vybrané seznamy skladeb.

  Začněte vytvářet vlastní seznamy skladeb.

  Pokud jde o objevování nové hudby nebo udržování vrcholu vydání od umělců, které se vám líbí, Spotify vás pokryje. Mezi vybranými seznamy skladeb a „uvolňovacím radarem“ vám nikdy neunikne stopa, kterou si zamilujete.

  Jednoduše přejděte do své knihovny a klepněte na možnost Made For You. Uvidíte denní mixy složené ze skladeb, které hodně streamujete, ale najdete také spoustu seznamů skladeb pro objevování hudby. To zahrnuje Objevte každý týden, který doporučuje skladby podle vašeho vkusu, a Release Radar, který upravuje skladby od umělce, kterého už máte rádi.

  13. Obnovte odstraněný seznam skladeb.

  Snadno obnovte smazané seznamy skladeb ve Spotify.

  Co když se stane nemyslitelné a omylem smažete jeden ze svých úžasných seznamů skladeb? Nepropadejte panice - můžete ji získat zpět. Technicky to není striktně tip pro iOS. Ale může se to hodit bez ohledu na to, kde Spotify používáte.

  V aplikaci Spotify není k dispozici možnost „obnovit smazaný seznam skladeb“, k této funkci však můžete přistupovat prostřednictvím webového prohlížeče. Stačí v prohlížeči přejít na stránku účtu Spotify a na levé straně obrazovky vyhledat možnost Obnovit seznamy skladeb. Vyhledejte seznam skladeb, který chcete najít, a klikněte na Obnovit.

  14. Několik tipů na podcast.

  Použijte ovládací prvky Podcast na Spotify.

  Pokud jde o podcasty, uživatelé iOS se pravděpodobně rozhodnou pro nativní aplikaci Podcasts nebo možnost třetí strany, jako je Overcast. A to je škoda, protože Spotify má zabudovanou velkou knihovnu podcastů. A můžete dělat celou řadu věcí.

  Kromě sledování vašich oblíbených podcastů existuje několik skvělých tipů souvisejících s přehráváním. Můžete například nastavit rychlost přehrávání, abyste mohli rychleji procházet dlouhé podcasty. Můžete také nastavit časovač vypnutí, který vám umožní usnout na vašich oblíbených podcastech, aniž by přehrávání probíhalo celou noc.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found