AirPods v průběhu cyklu pračky, co můžete dělat?

Snad nejoblíbenějším produktem Apple za poslední rok byla bezdrátová sluchátka AirPods. Tato sluchátka se vyprodávají téměř tak rychle, jak je Apple dostane na skladě.

Bohužel vysoká cena za sadu sluchátek je trochu prášek na spolknutí, zvláště pokud nakonec ponecháte AirPods v kapse vašich oblíbených džín. Je čas prát; zapomenete, že jsou tam, a do pračky jdou. Než se nadějete, myslíte si, že je příliš pozdě a AirPods by mohli být zničeni.

Jsou Apple AirPods a AirPods Pro vodotěsné?

Než se podíváme na různé způsoby, jak zajistit, aby vaše AirPods nepoškodily, podívejme se na některá preventivní opatření. Nejprve byste měli vědět, že na těchto sluchátkách není indikátor vody. Žádný model AirPods není navržen pro použití při sprchování nebo plavání a jiných vodních sportech.

I když pro AirPods 1 nebo 2 neexistuje žádné oficiální vodotěsné hodnocení, jsou AirPods Pro potu a voděodolné a splňují normu IEC 60529 pro hodnocení IPX4 (odolné proti stříkající vodě z jakéhokoli směru.) během cvičení nebo při každodenních činnostech se hodně potíte nebo žijete v oblasti, kde se běžně vyskytují dešťové přeháňky a jiné postříkání vodou, je nejlepší volbou model AirPods Pro.

Vzhledem k tomu, že žádné současné modely AirPod nejsou vodotěsné nebo zcela odolné proti potu, včetně AirPods Pro, AirPods 1 nebo 2 a všech pouzder AirPods, pokud je nakonec umyjete, neexistuje snadný způsob, jak zjistit, jak špatné je poškození.

Pokud jste omylem omyli AirPods nebo AirPods Pro, postupujte podle těchto rychlých tipů

 1. Očistěte AirPods měkkým suchým hadříkem, který nepouští vlákna, například hadříkem z mikrovláken, a zkuste z nich absorbovat co nejvíce vody / kapaliny
 2. Před použitím nebo vložením do nabíjecího pouzdra je nechte úplně vyschnout na vzduchu - nikdy nepoužívejte teplo, stlačený vzduch nebo vysoušeč vlasů k vysušení AirPodů
 3. Nedávejte si je do uší ani je nedávejte do nabíjecího pouzdra během prvních 12-24 hodin po umytí
 4. Pokud nemůžete vzduch vyschnout nebo pokud to nefunguje, zkuste pomocí vlhkosti vytáhnout vlhkost

Související články:

 • AirPods nefunguje? Odstraňte problémy
 • Proč jsou AirPods nejlepším produktem společnosti Apple za poslední roky
 • Jak čistit AirPods
 • Seznam přání pro příští generaci AirPodů od společnosti Apple

Zapište si sériové číslo

Jedním z preventivních opatření, které se vám bude hodit, je zaznamenat sériové číslo. To byste měli udělat pro všechny své technologické produkty, protože Apple potřebuje vyměnit nabíjecí pouzdro.

Vyhledejte sériové číslo na spodní straně víka pouzdra AirPods - platí pro všechny modely AirPods.

Další možností, jak zobrazit sériové číslo AirPods, je na iPhonu provést tyto kroky:

 • Jít do Nastavení
 • Klepněte na Všeobecné
 • Klepněte na O
 • Přejděte dolů a vyberte AirPods

Tato obrazovka zobrazuje sériové číslo vašeho produktu.

Pokud máte originální obal nebo stvrzenku, najdete sériové číslo vedle čárového kódu nebo na originálu stvrzenky a faktury.

Odtud budete buď chtít pořídit snímek obrazovky, zkopírovat toto číslo do Poznámky nebo ho uložit někde jinde.

U AirPods Pro a AirPods 2. generace má každý AirPod také své vlastní sériové číslo vytištěné na samotném AirPodu.

 • Pokud potřebujete poslat své AirPods nebo nabíjecí pouzdro do servisu, podívejte se na primární sériové číslo vytištěné na víku pouzdra nebo na obalu nebo stvrzence
 • Sériová čísla na samotných AirPodech nemusíte poskytovat Apple Support

Co dělat, když zvlhnou?

Dobře, takže zpět k původnímu scénáři. Dali jste své oblíbené džíny do praní a nevědomky jste nechali AirPods v kapse. Prací cyklus je dokončen a vaše AirPods vypadnou při přenášení prádla do sušičky.

Vaše první reakce bude devastace, protože si pravděpodobně myslíte, že vaše oblíbená sluchátka jsou hotová. Než je vyhodíte a vydáte se koupit další sadu, je zde několik kroků.

Tato situace se mi skutečně stala. Přestože jsem AirPods nenechal v pračce po celou dobu. Moje AirPods zůstaly v pračce asi 15 minut, než jsem si uvědomil, co se stalo.

Poté, co jsem vtrhl dolů a vytáhl je, jsem popadl suchý vatový tampon a hadřík z mikrovláken. Poté jsem vyjmul AirPods z nabíjecího pouzdra a začal vysychat vše, co jsem mohl.

NEZAPOJUJTE je do prvních 12 hodin po ponoření, protože by mohlo dojít k poškození elektrické energie uvnitř pouzdra. Místo toho je nechejte přes noc uschnout, poté co jste odstranili veškerou vodu.

Vyzkoušejte silikagel pro mokré Airpods

Je pravděpodobné, že si myslíte, že by bylo vhodné použít pytel rýže. Diskutovalo se však o tom, zda rýže skutečně odstraňuje vodu z elektronických zařízení.

Abychom se vyhnuli argumentům obecně, navrhneme použití chemického vysoušedla (vysoušecího činidla), jako jsou balíčky silikagelu.

Jedná se o malé tašky, které se obvykle dodávají s elektronickými zařízeními a jsou navrženy tak, aby absorbovaly veškerou vlhkost.

Pokud nic z toho doma nemáte, můžete si vyzvednout balíček 20 od Amazonu za pouhých 8 $ s Prime shipping. Můžete se také vydat do místního Walmartu a zjistit, zda jsou v obchodě nějaké dostupné.

Budete chtít dát své AirPods a pouzdro do tašky Ziploc s několika z těchto balíčků Silica Gel a nechat je tam jeden nebo dva dny. Pokud vše půjde podle plánu, budete moci AirPods odebrat a vše bude fungovat správně.

A co AirPods Pro?

Nejnovější přírůstek AirPods od společnosti Apple, AirPods Pro, jsou horkou vstupenkou od jeho vydání během prázdninové sezóny 2019. Tyto nové AirPods jsou uváděny jako odolné proti vodě i potu, ale nejsou voděodolný nebo nepropustný.

AirPods Pro (ušní pouzdra, nikoli pouzdro) má v současné době hodnocení IPX4 podle normy IEC 60529, což v podstatě znamená, že vaše AirPods Pro nabízejí ochranu před stříkající vodou bez ohledu na to, odkud voda stříká. Navíc váš pot, rozstřik a odolnost proti vodě u AirPods Pro nejsou trvalé a pravděpodobně se časem a běžným opotřebením snižují.

A ne, nabíjecí pouzdro AirPods Pro není odolné proti potu, stříkající vodě ani vodě.

To znamená, že byste měli věnovat zvýšenou pozornost jejich odstranění z kalhot před praním. V některých případech lidé ohlásili, že je vše v pořádku po absolvování praní, ale to je jen větší štěstí než očekávání.

Zaregistrujte se do AppleCare +

S AirPods Pro společnost Apple umožnila registraci AppleCare + pro tato sluchátka. Doporučujeme zaregistrovat se do plánu ochrany, protože nabízí náhradu za AirPod nebo samotné nabíjecí pouzdro. Dokonce existuje určitá podpora v případě, že vaše AirPods Pro potřebuje novou baterii.

Zde je rozpis nákladů:

 • Náhradní AirPods Pro - 29 $
 • Náhradní nabíjecí pouzdro - 29 $
 • Lost AirPods Pro - 89 $
 • Ztracené bezdrátové nabíjecí pouzdro - 99 $
 • Poplatek za bateriovou službu - 0 $

Nejlepší na tom je, že AppleCare + vás bude stát registrace pouhých 29 $ a vaše AirPods jsou chráněny. Existují případy, kdy budete muset vyjít z kapsy pro výměnu „Mimo záruku“. Obvykle jsou vyhrazeny pro případ ztráty AirPod nebo nabíjecího pouzdra.

Co dělat, když se AirPods Pro namočí

Prvním krokem, který budete chtít udělat, je najít měkký, suchý hadřík a otřít AirPods Pro a pouzdro. Je zřejmé, že se chcete pokusit odstranit co nejvíce vlhkosti, takže doporučujeme přepnout na další látku.

Snad nejdůležitějším krokem jenezkoušejte je používat. Pokud se pokusíte nabít nebo používat AirPods Pro, můžete potenciálně způsobit elektrický nedostatek, což je učiní nepoužitelnými. Pokud jde o samotné nabíjecí pouzdro, otřete jej suchým hadříkem a poté pouzdro položte vzhůru nohama s otevřeným víkem. Poté přejděte do výše uvedené části a vyzkoušejte trasu paketů silikagelu a tašky Ziploc.

Voda trvá dlouho, než uschne na vzduchu, takže budete chtít AirPodům dát alespoň několik dní (úplně nejdříve), než je znovu použijete. Někteří uživatelé hlásili, že před vyjmutím čekali měsíc v kombinované brašně Silica Gel / Ziploc.

Za předpokladu nejhoršího

Takže jste již provedli výše uvedené kroky a vaše AirPods stále nefungují správně. Pokud nemáte AppleCare na AirPodech, můžete mít pocit, že se věci nemohou zhoršit a budete si muset rozdat dalších sto + dolarů!

Pokud máte AppleCare, čekají vás docela úspory!

AppleCare + pro AirPods prodlužuje vaše pokrytí na dva roky od data nákupu AppleCare + a přidává až dva případy náhodného poškození, přičemž každý z nich podléhá poplatku za službu ve výši 29 $ plus daň.

I bez AppleCare + pro AirPods můžete AirPods a pouzdro vzít do místního obchodu Apple, stále je můžete jednotlivě vyměnit.

Pokud vaše AirPods nejsou v záruce, je pravděpodobně levnější koupit novou sadu, pokud si nejste jisti, že případ nebo některý z AirPodů stále funguje.

Pokud jsou stále v záruce a potřebujete vyměnit jeden z AirPodů, měli byste to udělat za malý poplatek za náhodné poškození.

Pravděpodobně je dobrý nápad nezmínit, že vaše sluchátka prošla pračkou, protože Apple je v záruce nenahradí.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found