Jak odemknout domovskou obrazovku iPhone v systému iOS 10

Po aktualizaci na iOS 10 nemohu iPhone odemknout, abych se dostal na domovskou obrazovku.

Co se to sakra děje?

Od chvíle, kdy jsem si poprvé koupil iPhone, jsem vždy přejet doprava zadat můj přístupový kód.

Ale po mé aktualizaci na iOS 10 nefunguje přejetí prstem doprava k odemčení

Když přejedu prstem doprava, místo odemknutí obrazovky se mi zobrazí aplikace fotoaparátu nebo obrazovka widgetů zobrazující všechny nové zprávy, moje další schůzka v kalendáři, poslední zprávy a další widgety.

SO, jak přesně odemknu domovskou obrazovku iPhone v iOS 10?

Odpověď je ve skutečnosti v dolní části obrazovky

Je to krátká zpráva, která nám říká: „stisknutím tlačítka domů otevřete“Nebo„stisknutím tlačítka domů odemknete. “ To je to, co jsem udělal, a hle, objeví se obrazovka s heslem!

Jedná se o úpravu stisknutí tlačítka Domů pro odemknutí domovské obrazovky zařízení iPhone

Dobře, takže to vypadá, že se moje výchozí nastavení bude muset změnit - pryč je přejetím doprava k otevření a odemknutí. Zde prozatím (prozatím) stiskem otevřete domov.

Pokud používáme Touch ID, nyní skenujeme náš prst a PAK odemknete stisknutím tlačítka Domů.

To vše se cítí špatně. Moje svalová paměť chce jen přejet prstem doprava a je hotovo. Bude tedy potřeba trochu si zvyknout a trochu přeprogramovat moje výchozí nastavení.

Chcete některé ze staré cesty zpět?

Pokud si prostě nemůžete zvyknout na tento nový „stiskněte domov pro otevření“, existuje způsob, jak jej získat zpět. A mnoho uživatelů iOS 10 opravdu chtělo tuto funkci zpět. Takže Apple poslouchal a ve své inkarnaci iOS 10.0.1 existuje možnost přepnout zpět na starý styl odemykání našich iPhone, iPadů nebo jiných zařízení iDevices pro zařízení s podporou Touch ID.

Když je tato funkce povolena, jednoduše odemknete nebo otevřete iPhone nebo jiné zařízení iDevice stisknutím domovské klávesy. Nemusíte tisknout. Připomínáme, že tato funkce funguje pouze na iDevices s Touch ID, takže pokud používáte starší model, jste v tomto okamžiku zaseknutí / odemknutí / otevření stisknutím tlačítka domů.

Pokud tedy chcete, vrátíte se ke staré metodě odemknutí domovské obrazovky iPhonu v systému iOS 10 pomocí:

Jdi do nastavení

  • Klikněte na Obecné
  • Vyberte přístupnost
  • Zvolte tlačítko Domů
  • Zapnout Odemknutím prstu (snímky se zobrazí zeleně)

Další informace o této nové funkci najdete v článku Binyamina „iOS 10 - odemknutí vs otevření v iPhone“.

Omlouváme se, ale zatím se zdá, že Apple nevrací „Odemknutí přejetím doprava“. Vypadá to, že tato funkce a konektor pro sluchátka jsou nyní součástí iHistory. A někteří z nás jsou prostě smutní, když vidíme, jak odcházejí. Včetně mě!

souhrn

Je úžasné, jak automatická a zakořeněná jsou naše gesta pro iPhone. Posunutím doprava odemknete a otevřete naše iPhony. Ale doba se mění.

Pojďme tedy přijmout změnu a naučit se tuto základní funkci znovu. Všichni opakují naši novou mantru: stisknutím tlačítka domů otevřete

Ano, je to trapné. Ano, bude to chvíli trvat, než si zvykneme.

Zaměřme se místo toho na kompromis. Nyní máme zcela novou sekci Spotlight s přizpůsobitelnými widgety, takže máme možnosti, aby byla tato sekce Spotlight pro nás skutečně jedinečná. A to je ve skutečnosti zatraceně super.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found