Může Apple Smart Battery Case poškodit baterii vašeho iPhone?

Chytré pouzdro na baterie od společnosti Apple je skvělý způsob, jak chránit váš iPhone a dodat mu energii navíc (za cenu trochu většího objemu). Mohou však být skutečně špatné pro výdrž baterie vašeho iPhonu?

Krátká odpověď pravděpodobně není. iPhony regulují své vlastní nabíjecí cykly a přestanou se nabíjet, když je kapacita baterie. Přečtěte si další informace.

Příbuzný:

  • Snižuje se vaše baterie iPhone normálně?
  • Jak číst nové zprávy o využití baterie v systému iOS 12
  • IPhone 2019 by mohl obsahovat 3x teleobjektiv, 15W bezdrátové nabíjení a o 25% větší kapacitu baterie
  • Chybějící procento baterie na iPhone X / XS / XR

Je pouzdro Smart Battery bezpečné pro iPhone?

Je pouzdro Smart Battery špatné pro váš iPhone? Krátká odpověď pravděpodobně není.

Ve skutečnosti existuje poměrně málo příspěvků a vláken online, které pojednávají o případech chytrých baterií a telefonech iPhone. Některé z nich se natahují o několik let zpět a nejnovější jsou z tohoto měsíce (po vydání případů iPhone XS a XR).

U těchto příspěvků uživatelé zazvoní svým vlastním neoficiálním zážitkem. Mnoho vláken ale odumírá bez jakéhokoli druhu jasnosti. Pravděpodobně je to proto, že Apple konkrétně nevyjasňuje, zda jsou jeho případy chytrých baterií špatné pro baterie.

Může to však být také kvůli hrstce uživatelů, kteří uvádějí, že se jejich kapacita baterie iPhone po použití pouzdra Smart Battery skutečně snížila.

Jsou tyto zprávy přesné, nebo uživatelé jednoduše vyvozují závěry z chybných důkazů? Podívejme se obecně na baterie - a na to, co je může poškodit.

Zkontrolujte, zda se vaše baterie iPhone normálně zhoršuje.

Degradace baterie iPhonu se odvíjí od toho, kolik cyklů „nabíjení“ ji projdete.

Dříve jsme se zabývali tím, jaká „normální“ rychlost degradace baterie je pro průměrného uživatele iPhonu. Pokud nemáte čas si na něm přečíst naši část, obecně se jedná o to, že se může u průměrných uživatelů značně lišit.

Protože se degradace baterie liší, mohou uživatelé po použití pouzdra Smart Battery Case skutečně zjistit, že se kapacita baterie jejich iPhonu skutečně snižuje. To ale neznamená, že to způsobuje pouzdro Smart Battery Case. Korelace se nerovná příčině.

Všechny lithium-iontové baterie se časem normálně degradují. Rychlost degradace závisí na tom, jak často smartphone používáte, jak rychle baterii vybíjíte a jak často ji nabíjíte.

A na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nabíjení iPhonu přes noc nebo ponechání na nabíječce, když je plně nabitý, pro něj není špatné. Stejně tak pouzdro Smart Battery na nabitém iPhone baterii nezabije.

Je to proto, že, jak jsme již zmínili, degradace baterie spočívá v tom, kolik cyklů „nabíjení“ ji proběhne.

Nenechte své chytré pouzdro na baterie přehřát.

Chytré pouzdro na baterii, navržené pro iPhone, vám poskytne ještě delší životnost baterie a zároveň nabízí skvělou ochranu.

Ale na druhém konci spektra by Smart Battery Case mohl teoreticky způsobit poškození baterie - ale ne z důvodů, které si myslíte. Jde o přehřátí, které rozhodně může poškodit baterii a snížit její celkovou kapacitu rychleji než obvykle.

Rychlé nabíjení nebo používání bezdrátového nabíjení může způsobit, že se smartphone zahřeje více, než by tomu bylo při běžném nastavení kabelu a adaptéru.

A to není vše, mít jakýkoli druh pouzdra na vašem iPhone může také způsobit problémy. Ponechání pouzdra na nabíjecím smartphonu by mohlo bránit jeho schopnosti přirozeného chlazení.

Samotný Apple doporučuje, aby uživatelé před nabíjením odstranili jakýkoli případ na svém iPhone.

Mějte také na paměti, že indikátor kapacity v nabídce iOS Battery Health je pouze odhad - a někdy může být nepřesný. Takže to nepřemýšlejte.

Tipy, jak udržet baterii iPhonu v bezpečí.

Pokud vás případ Smart Battery stále znepokojuje, zde je několik tipů, jak zajistit bezpečnost baterie vašeho iPhone.

  • Snažte se nepoužívat pouzdro Smart Battery Case na přímém slunečním světle nebo při velmi vysoké okolní teplotě.
  • Chytré pouzdro na baterie nepoužívejte při hraní graficky náročných her nebo při používání jiných aplikací, které vyčerpávají procesor.
  • Používejte pouze nabíječky s certifikací MFi a nabíjecí příslušenství od důvěryhodného výrobce.
  • Během nabíjení nabíjejte iPhone a pouzdro Smart Battery samostatně, bez pouzdra na skutečném zařízení.
  • Pokud si všimnete, že se váš iPhone nebo Smart Battery Case během používání neobvykle zahřívá, sundejte ho.

Co si myslíte o tomto problému? Už jste si koupili pouzdro Smart Battery Apple a začali jste jej používat ve svém novém iPhone XR / iPhone XS? Rádi bychom slyšeli vaše myšlenky.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found