Tajné limity pro program opravy motýlových kláves Apple

Motýlí klávesnice Apple mají problém. A společnost zahájila program oprav, který tyto obavy řeší. Zde je to, co byste měli vědět, pokud plánujete nákup nového MacBooku s motýlí klávesnicí.

Bohužel se zdá, že existují limity, kolikrát můžete nechat MacBook opravit v rámci tohoto programu opravy klávesnice. Zejména je to něco, co je v komunitě Apple docela neznámé.

Zde byste měli vědět.

Hlášení

Motýlí klávesnice Apple jsou zárukou výjimečně tenkého notebooku. Jsou však také náchylní k problémům se spolehlivostí.

Podle příspěvku, který zveřejnili v říjnu, přinesl uživatel Reddit spgremlin nedávno svůj MacBook Pro 2016 již potřetí. V rámci výměny klávesnice Apple byly první dvě opravy uživatele zcela zdarma. Jak by měly být.

Ale když Redditor přinesl svůj MacBook Pro potřetí, zaměstnanci Genius Baru jim tam řekli, že se na něj nevztahuje program oprav.

Podle příspěvku technik sdělil uživateli Reddit, že program opravy má „limity“, a odmítl vydat náhradní klávesnici. (Což je ve skutečnosti náhradní horní případ, protože je v něm vložena klávesnice.)

Místo toho nabídli 50 procent z odhadovaných nákladů na opravu - což, jak stojí za zmínku, činí 450 $.

Je to poprvé, co jsme zaznamenali zprávy o takových zásadách. To by mohlo naznačovat, že to ve skutečnosti není věc, nebo pokud ano, potvrzuje to, že se může jednat o novou iniciativu.

Je to politika?

Apple má program opravy klávesnic, který pokrývá každý MacBook motýlí klávesnicí. Ale zdá se, že má limity (bez vědomí široké veřejnosti).

Stojí za zmínku, že není jasné, zda se jedná o skutečnou politiku oprav Apple nebo jen o nevrlý zaměstnanec Genius Bar, který měl volno.

Jak spgremlin poznamenává ve svém příspěvku, neexistují prakticky žádné veřejné informace o určitých předdefinovaných limitech v programu opravy klávesnice.

Na druhou stranu může existovat vysvětlení „politiky“ ve státních zákonech. Mnoho států v USA a dalších zemích mimo USA má zákony týkající se citronů.

Ačkoli se mohou divoce lišit, většina státních zákonů o citronech má klauzuli, která vyžaduje, aby společnost po třetí opravě úplně vyměnila počítač.

Jinými slovy, potřetí je to kouzlo. Pokud společnost potřebuje dvakrát vyměnit konkrétní součást, pak státní právo vyžaduje, aby společnost, která zařízení vyrobila, poskytla uživateli zcela novou zcela zdarma.

I když jsme to neviděli písemně, existuje také spousta zpráv online, že mnoho obchodů Apple také dodržuje tento postup. Pokud zařízení uživatele potřebuje potřetí potřetí, Apple Stores jsou oprávněni dát uživateli nové zařízení.

Další související informace

Problémy s klávesnicí Butterfly jsou velmi rozšířené a často vedou k dvojitým stiskům kláves nebo k jiným „lepivým klávesám“. Obrázek prostřednictvím terapie Unbox.

Za zmínku stojí také to, že v aktualizaci původního příspěvku poskytl spgremlin několik dalších podrobností o procesu opravy.

Člen podpory Apple informoval Redditor, že podal žádost o výměnu celého MacBooku za nový model. Důležité je, že agent Apple také zjevně potvrdil, že program opravy klávesnice skutečně má limity.

Poradili však Redditoru, že jiný program nahradí zařízení uživatele po dvou nebo třech hlavních opravách. (Toto je pravděpodobně program citronového zákona, o kterém jsme mluvili.)

Zajímavé je, že Redditor dodal, že Apple potřebuje vytvořit „případ“ pro tuto náhradu a nechat jej schválit.

Spgremlin také poznamenal, že konkrétní program je interní pro Apple. Dodali, že je to na základě vlastního uvážení, nebylo zveřejněno a není zaručeným výsledkem.

Mnoho uživatelů obeznámených s opravitelností však může tato konkrétní kritéria zpochybnit. V závislosti na tom, kde žijete, mohou místní zákony a předpisy vyžadovat, aby společnost Apple po třetí velké opravě vyměnila vaše zařízení MacBook. Není to tedy „diskreční“.

Apple samozřejmě může mít své vlastní interní zásady pro výměnu zařízení po třetí opravě míst, kde to citrónové zákony nevyžadují. V těchto případech bude zásada zcela na Apple, aby ji dodržoval.

Několik tipů, pokud se vám to stane

Zdá se, že motýlové klávesnice Apple jsou neodmyslitelně vadné. Z tohoto důvodu je společnost Apple odpovědná za to, aby „to napravila“ pro uživatele.

Motýlí klávesnice Apple jsou notoricky nespolehlivá. Apple, jako renomovaná společnost, je povinen to svým uživatelům napravit.

Pokud by limity byly ve skutečnosti firemní politikou, pak to Apple musí uživatelům výslovně objasnit. To platí zejména proto, že nutnost několikanásobné opravy klávesnice se pro nedávné majitele MacBooků jeví jako docela běžný výsledek.

Z tohoto důvodu doporučujeme zpochybnit limity opravy kláves Apple.

Zde je několik tipů, pokud vás personál Genius Baru informuje, že nemůže bezplatně vyměnit vaši klávesnici motýlů.

  • Vyhledejte místní zákony o citronu ve vaší zemi nebo zemi. Dáme vám vědět, zda se můžete pokusit získat nové zařízení, nebo státní zákon vyžaduje výměnu po třetím pokusu.
  • Zeptejte se zaměstnanců Genius Baru, kde jsou tyto zásady písemné.
  • Žádost o rozhovor s nadřízeným.
  • Pokud v Apple Store selže vše ostatní, zvažte přemístění zařízení na jiné místo. To zahrnuje další Apple Stores nebo autorizovaného poskytovatele služeb Apple.
  • Můžete také kontaktovat podporu společnosti Apple nebo společnost Apple a situaci eskalovat.
  • Nevzdávejte se tím, že Apple přiměje opravit vaše zařízení. Pokračujte v tom, dokud Apple nesouhlasí s tím, že vám dá nový horní obal nebo nový MacBook.

Doufáme, že vám tyto informace byly užitečné. Dejte nám prosím vědět v komentářích o vašich zkušenostech s tímto programem oprav nebo o jakýchkoli postřezích, které byste mohli mít po použití designu klávesnice Butterfly.

Poslední příspěvky