Co je iMessage a jak se liší od běžných textových zpráv?

iMessage je služba okamžitých zpráv společnosti Apple pro zařízení jako iPhone, iPad a Mac. Aplikace iMessage, která byla vydána v roce 2011 se systémem iOS 5, umožňuje uživatelům posílat zprávy, fotografie, nálepky a další mezi libovolnými zařízeními Apple přes internet.

Jaké jsou rozdíly mezi iMessage a běžnými textovými zprávami? A jak nastavíte iMessage pro použití na vašem iPhone?

Pokračujte ve čtení a zjistěte to!

Jaký je rozdíl mezi iMessage a textovou zprávou?

Jsou to oba způsoby, jak odeslat text nebo fotografie vašim kontaktům, a můžete je odeslat pomocí aplikace Zprávy na vašem iPhone. Ale zprávy iMessage a textové zprávy nejsou stejné.

Zde jsou hlavní rozdíly mezi textem a zprávou iMessage:

iMessage jsou modré

Barevné kódování usnadňuje rozeznání zprávy iMessage z textové zprávy.

Pojďme vyjít z cesty. Zprávy iMessage se na vašem iPhone zobrazují v modrých bublinách, zatímco textové zprávy v zelených.

Ale to se děje jen proto, abyste mohli poznat rozdíl mezi nimi. Pod povrchem se toho děje víc.

iMessages používají internet

Hlavní rozdíl mezi zprávami iMessages a textovými zprávami je v tom, jak odesílají data. Textové zprávy používají vaše mobilní spojení a odrážejí se od mobilní věže k mobilní věži. Mezitím iMessages přenášejí data pomocí internetu.

K odeslání zprávy iMessage tedy potřebujete Wi-Fi nebo mobilní data, ale k odeslání textové zprávy můžete použít jakýkoli příjem buňky.

Služba iMessage potřebuje mobilní data nebo Wi-Fi, aby fungovala, ale texty vyžadují pouze určitý příjem buněk.

iMessage jsou zdarma přes Wi-Fi, ale jinak použijte svůj datový příspěvek. A textové zprávy vždy vycházejí z příspěvku na smlouvu na buňku. Ačkoli většina smluv dnes nabízí neomezené texty.

Většina z nás získává Wi-Fi doma, v práci a dokonce i ve vlaku s šířením 3G, 4G nebo 5G, aby vyplnila mezery mezi nimi. To znamená, že můžeme téměř vždy dostat náš iPhone online k odeslání zprávy iMessage.

To znamená, že stále existují místa se špatným celulárním datovým připojením a bez Wi-Fi. Na těchto místech nemůžete odesílat ani přijímat zprávy iMessage, ale pokud máte vůbec nějaký příjem buněk, můžete stále posílat textové zprávy.

iMessage jsou pouze pro uživatele Apple

iMessage je kompatibilní pouze se zařízeními Apple. To znamená, že nemůžete poslat zprávu iMessage svým přátelům se systémem Android.

Pozitivní je, že při odesílání zprávy někomu bez produktů Apple nemusíte dělat nic jiného. Používejte aplikaci Zprávy obvyklým způsobem a místo toho váš iPhone automaticky odešle textovou zprávu.

Jaký je rozdíl mezi SMS a MMS?

V diskusi o iMessage versus textové zprávy jste možná slyšeli výrazy SMS nebo MMS. Jedná se o dva různé typy standardních textových zpráv, které můžete odesílat.

SMS znamená Short Message Service. Toto jsou běžné texty, které posíláte, nejsou nic jiného než písmena a symboly nebo možná zvláštní emodži. Tyto malé zprávy jsou obvykle obsaženy ve vaší smlouvě o buňce, přičemž každá SMS má maximálně 160 znaků.

MMS znamená Multimedia Message Service a je to, co vám umožňuje posílat fotografie a hlasové klipy přes text. Za odesílání zpráv MMS mobilním operátorem se vám obvykle účtuje příplatek, ale částka se bude lišit.

Textový text pochází od nás, když stlačujeme konverzaci na 160 znaků nebo méně pro SMS.

Jaké jsou výhody iMessage oproti textovým zprávám?

Nyní znáte některé klíčové rozdíly mezi tím, jak fungují textové zprávy a iMessages. Pravděpodobně tedy budete chtít vědět, proč by někomu záleželo na používání jednoho nad druhým. Jaké jsou výhody iMessage ve srovnání s textovými zprávami?

Díky flexibilitě poskytované zasíláním zpráv přes internet nabízí iMessage spoustu dalších funkcí, které u textů nedostanete. Níže uvádíme naše oblíbené výhody služby iMessage.

1. End-to-end šifrování

Ochrana soukromí je pro Apple velmi důležitá, proto je vše, co posíláte jako iMessage, šifrováno od začátku ke konci. To znamená, že jej nikdo nemůže zachytit ani přečíst, kromě osoby, které jej pošlete, ani Apple.

Ve skutečnosti se lidé do vašich iMessages nemohou ani vnucovat, pokud mají vaše zařízení. Ne bez vašeho přístupového kódu. Apple si vzal vládu USA z tohoto důvodu, protože nemůže odhalit zprávy iMessages, i kdyby chtěl.

2. Přečtěte si účtenky a živé psaní

iMessages vám dávají možnost zjistit, kdy lidé přijímají a čtou vaše zprávy. Poté, co někdo dostane vaši iMessage, se říká Doručeno malým písmem pod bublinou v aplikaci Zprávy. Jakmile ji otevřou, malý tisk se změní na Číst s časem vedle něj.

Zjistěte, kdo píše, pomocí iMessages.

Ještě lepší než to, tři blikající tečky () se zobrazí, když vám někdo píše text. Takže víte, že si na to počkáte!

3. Přidejte efekty a samolepky

Odesílejte své zprávy iMessage s efektem, jako je ohňostroj na pozadí.

Apple s každou novou verzí iOS neustále přidává do služby iMessage stále více a více nových funkcí. Nyní můžete odesílat zprávy s efektem, který zdůrazňuje, co chcete říct. Nebo rychle reagujte označením bublin štítkem.

Existuje spousta dalších funkcí, díky nimž je posílání zpráv zábavnější, které jsou k dispozici pouze při odesílání zpráv iMessages. Pokud váš iPhone používá Face ID, vytvořte video Memoji, které zrcadlí vaše výrazy. K vašim zprávám můžete dokonce přidat efekty na celou obrazovku.

4. Synchronizujte zprávy mezi zařízeními

Dobře, díky nedávným aktualizacím systému iOS to můžete udělat také s textovými zprávami. K tomu však potřebujete zařízení Apple.

Při odesílání, přijímání a mazání zpráv na vašem iPhone aplikace Zprávy synchronizuje tyto změny s vašimi dalšími zařízeními Apple. To se děje přes iCloud a umožňuje vám to plynule přepínat zařízení během konverzace.

Chcete-li jej používat s textovými zprávami, musíte zapnout přeposílání textových zpráv z nastavení iPhone. U textových zpráv to ale nefunguje tak bezchybně jako u iMessage.

5. Pošlete více věcí přes iMessage

Vzhledem k tomu, že iMessage odesílá zprávy přes internet, může odesílat širší škálu různých druhů dat. iMessage je v tomto ohledu mnohem lepší než textové zprávy - není omezeno na 160 znaků a rozmazaný obraz.

Služba okamžitých zpráv společnosti Apple vám umožňuje odesílat některý z následujících typů médií:

 • GIFy
 • Odkazy
 • fotky
 • videa
 • umístění
 • dokumenty
 • hlasové nahrávky
 • Animace memoji
 • a více…

Když používáte Wi-Fi, můžete tento obsah odesílat a přijímat zcela zdarma, iMessages odesílají fotografie v nejvyšší kvalitě. I když se chcete mít na pozoru, pokud používáte mobilní data, vychází to z vašeho příspěvku na data a můžete dojít!

6. Skupinové konverzace

S iMessage můžete vést skupinovou konverzaci se spoustou dalších lidí současně. U textových zpráv to není možné.

Aplikace Zprávy dokonce umožňuje označit určité členy skupiny pomocí symbolu @, reagovat na konkrétní zprávy pomocí vložených odpovědí a používat vlastní fotografie pro ikonu skupinové konverzace.

7. Stáhněte si aplikace iMessage

Poslední výhodou, kterou chceme zmínit, je schopnost stahovat a používat řadu aplikací iMessage na vašem iPhone. Tyto můžete získat z App Store, protože si stáhnete jakoukoli jinou aplikaci, a masivně rozšiřují schopnosti iMessages v aplikaci Zprávy.

Získejte přístup k řadě aplikací a balíčků nálepek přímo z aplikace Zprávy.

Apple obsahuje některé integrované aplikace iMessage, které již můžete používat. Sdílejte fotografie, hudbu, aplikace nebo čmáranice klepnutím na ikony nad klávesnicí. Prostřednictvím Apple Pay můžete dokonce posílat peníze přátelům.

Ale aplikace iMessage třetích stran vám umožní dělat ještě více. Hrajte hry, rezervujte si lístky, prodávejte věci, zahajte hlasování nebo si zarezervujte večeři. Možnosti poskytované aplikacemi iMessage jsou nekonečné - a s běžnými textovými zprávami nemůžete nic z toho dělat.

Jak nastavím a používám iMessage na svém iPhone?

Jste prodáni, že? Pravidla služby iMessage a chcete ji začít používat. Dobrou zprávou je, že nastavení a používání na vašem iPhone už nemůže být jednodušší.

Jít do Nastavení> Zprávy a zapnout iMessage Nahoře.

A je to. Vše je hotové.

Posílejte zprávy obvyklým způsobem z aplikace Zprávy. Váš iPhone přepne na iMessage, kdykoli má příjemce zařízení Apple. Pokud nemáte připojení k internetu, Zprávy se místo toho automaticky změní na zelené textové zprávy.

Vše, co musíte udělat, je zapnout iMessage z Nastavení.

Jak připojím iMessages ke svému Apple ID?

iMessage funguje pouze při propojení s účtem Apple ID. Chcete-li službu aktivovat, musíte se přihlásit. Pokud ještě nejste, přejděte na Nastavení a přihlaste se ke svému Apple ID v horní části stránky.

Nemůžete změnit Apple ID připojené k iMessage bez odhlášení ze všech služeb na vašem iPhone: FaceTime, iCloud, iTunes atd.

Pokud potřebujete změnit své Apple ID, přejděte na Nastavení> [Vaše jméno]> Odhlásit se. Poté se znovu přihlaste pomocí správných údajů o účtu.

iMessages používají účet Apple ID zobrazený v horní části vašeho Nastavení.

Jak nastavím iMessage bez telefonního čísla?

Jedním z největších aspektů služby iMessage je, že k jejímu používání nepotřebujete ani iPhone. To je správně. Pokud máte iPad, Mac nebo dokonce iPod touch, můžete zprávy iMessages odesílat ze své e-mailové adresy bez propojení telefonního čísla.

Otevřete na svém zařízení aplikaci Zprávy a přihlaste se pomocí svého Apple ID. IMessages můžete přijímat od kohokoli, kdo má vaši e-mailovou adresu. Nezapomeňte přejít na appleid.apple.com a přidat každou e-mailovou adresu, na kterou se vás někdo může pokusit kontaktovat.

Jít do Nastavení> Zprávy> Odeslat a přijmout zobrazíte seznam všech kontaktních údajů spojených s vaším Apple ID. Můžete si vybrat, ze kterého telefonního čísla nebo e-mailové adresy zahájíte konverzaci, a na které z nich vás lidé mohou kontaktovat.

To znamená, že budete chtít tuto funkci vypnout, pokud vám lidé budou omylem posílat zprávy iMessage, které se ve vašem telefonu nezobrazí, pokud nemáte iPhone.

Jak mohu poslat textovou zprávu namísto iMessage?

Klepnutím a podržením neodeslané zprávy iMessage ji místo toho odešlete jako textovou zprávu.

Jsou chvíle, kdy chcete místo iMessage odeslat textovou zprávu. Možná nemáte silné připojení k internetu, chcete ukládat data nebo osoba, s níž si píšete, není online.

Jít do Nastavení> Zprávy a zapnout Odeslat jako SMS.

Tím zajistíte, že se aplikace Zprávy přepne na textové zprávy, kdykoli nebudete vy nebo příjemce online. Někdy se váš iPhone pokusí odeslat iMessage se zpožděním, ale po neúspěšném pokusu místo toho odešle zprávu jako text.

To znamená, že proces můžete vždy urychlit. Jakmile napíšete a odešlete zprávu, klepnutím a podržením ji zobrazíte Odeslat jako textovou zprávu.

Pokud se tato možnost nezobrazí, je možné, že zpráva již byla odeslána. Případně vypněte iMessage v nastavení a vše se vrátí zpět na textové zprávy.

Jak mohu poslat iMessage místo textové zprávy?

Pokud vaše zprávy iMessages stále svítí zeleně, znamená to, že byly odeslány jako textové zprávy SMS. To se může stát z několika různých důvodů:

 • příjemce nepoužívá iMessage
 • příjemce nemá připojení k internetu
 • nemáte připojení k internetu
 • iMessage je vypnutý.

Každá z výše uvedených možností způsobí, že váš iPhone ve výchozím nastavení zobrazuje zelené texty SMS, protože iMessage nefunguje. Totéž platí pro skupinové konverzace iMessage, pokud jeden člen skupiny nemá iMessage.

Musím na svém iPhonu používat iMessage?

Službu iMessage můžete použít z libovolného zařízení Apple nebo můžete místo toho zakázat službu iMessage. Vypnout iMessage v nastavení přestat používat. Poté budou všechny vaše zprávy odeslány jako SMS nebo MMS, vycházející z příspěvku na textové zprávy z vaší mobilní smlouvy.

Proč nemohu poslat iMessage na telefony Android?

iMessage je pouze pro zařízení Apple. Je to jedna z funkcí, která v průběhu let vedla lidi k nákupu produktů Apple. Pokud by byl k dispozici pro všechny produkty, Apple by mohl přijít o prodej. Proto iMessage není k dispozici pro zařízení Android, Windows nebo Google.

Aplikace jako WhatsApp umožňují uživatelům navzájem si posílat zprávy bez ohledu na to, jaké zařízení mají. Obrázek z WhatsApp.

To znamená, že Apple čelí silné konkurenci na trhu rychlých zpráv od aplikací jako WhatsApp a Facebook Messenger. Jedním z největších lákadel pro tyto služby je schopnost odesílat zprávy na jakékoli zařízení.

Společnost Apple by mohla vydat budoucí aktualizaci iMessage, aby byla kompatibilní se všemi zařízeními. I když to teď vypadá jako vzdálená fantazie.

Když odstraním iMessage, smaže se to všude?

Pokud synchronizujete zprávy přes iCloud, vše, co přijímáte, mazáte nebo odesíláte z jednoho zařízení, se synchronizuje se všemi ostatními. Takže ano, se zapnutou synchronizací iCloud, když odstraníte iMessage z iPhonu, smaže se také z Macu a iPadu.

S vypnutou synchronizací iCloud pro Zprávy to tak není. I nadále byste měli dostávat zprávy iMessage na všech svých zařízeních, ale nevidíte, co bylo odesláno. A smazané zprávy nezmizí na jiných zařízeních.

Jak získám smazané zprávy iMessage?

Kdysi bylo možné načíst smazané zprávy iMessage z webu iCloud.com, ale nyní tomu tak není. Existují pouze dvě možnosti, jak obnovit odstraněné zprávy iMessages: obnovit nedávnou zálohu nebo použít software pro obnovu dat třetích stran.

Pokud pravidelně zálohujete iCloud nebo iTunes, můžete jednu z nich obnovit a získat zpět své staré iMessages. Všechno, co jste obdrželi mezi posledním zálohováním a obnovením, se samozřejmě při zálohování nevrátí.

Alternativně mohou vývojáři třetích stran vytvářet aplikace pro obnovu dat, aby obnovili zprávy iMessages ze zálohy. Nemůžeme doporučit žádné, protože jsme je nepoužívali, ale online je spousta recenzí a srovnání.

Spousta aplikací pro obnovu dat třetích stran vám umožní načíst smazané zprávy iMessages. Obrázek z iMyFone.

Přepnete na iMessage?

Doufáme, že vás tento příspěvek naučil vše, co potřebujete vědět o iMessage, co to je a jak se liší od běžných textových zpráv.

Nyní znáte výhody, přejdete na iMessage? Řekněte nám, proč nebo proč ne v komentářích níže!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found