Jak sdílet polohu a ETA z Map Google na vašem iPhone

Mapy Google jsou po celá léta tou nejlepší volbou pro každého, kdo potřebuje navigaci. To platí bez ohledu na to, zda používáte Android nebo iOS, a je to z dobrého důvodu.

Dříve jsme sdíleli, jak využít offline mapy a trasy spolu s funkcemi zaparkovaného auta Map. Existuje však i jiný způsob, jak nechat své přátele a rodinu informovat o tom, kde jste.

Sdílejte polohu z Map Google

Místo toho, abyste se trápili otázkami typu „kde jsi?“ Nebo „kdy tu budeš?“ můžete je zastavit pomocí Map Google. Koncem loňského roku Google konečně přinesl tuto funkcionalitu pro iPhone poté, co již byla k dispozici pro zařízení Android.

Existuje několik různých způsobů, jak můžete sdílet svou polohu v reálném čase s uživateli.

První z nich vyžaduje, aby přijímající strana měla účet Google, a postupujte takto:

 1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Mapy Google
 2. Klepněte na tlačítko nabídky se třemi pruhy v levém horním rohu
 3. VybratSdílení polohy
 4. Vyberte dobu, po kterou chcete sdílet svoji polohu
 5. Klepněte naVyberte lididole
 6. Poskytněte Mapám Google přístup k vašemu seznamu kontaktů
 7. Vyberte lidi, se kterými chcete sdílet
 8. Klepněte naPodíl v pravém horním rohu

Odtud bude místo sdíleno s vaším kontaktem, jak dlouho si vyberete. To je perfektní, pokud míříte k rodičům domů, nebo pokud potřebujete vědět, kde jsou vaše děti během výletu.

Pokud chcete sdílení kdykoli ukončit, vraťte se zpět do sekce Sdílení polohy a klepněte na „X“Vedle kontaktu. To okamžitě přestane sdílet vaši polohu.

Sdílejte svůj ETA

Sdílení vašeho ETA je něco mnohem praktičtějšího a užitečnějšího ve srovnání se sdílením vaší polohy. Je to také mnohem snazší než sdílet svou polohu.

Zde můžete sdílet své ETA z aplikace Mapy:

 1. Spusťte na svém iPhone aplikaci Mapy Google
 2. Stanovte cíl jízdy
 3. Po nastavení cíle přejeďte prstem od spodní části obrazovky nahoru
 4. VybratSdílejte průběh cesty
 5. Procházejte a vyberte kontakty, se kterými chcete sdílet svůj ETA

Jakmile dorazíte do cíle, vaše poloha se automaticky přestane sdílet. To platí také v případě, že se na cestě rozhodnete přestat navigovat.

Závěr

Sdílení vašeho ETA a polohy je nesmírně užitečná sada nástrojů z jedné z nejlepších aplikací v App Store. Je zřejmé, že se jedná o jednu z nejpopulárnějších aplikací pro různé platformy, a to z dobrého důvodu, protože tyto funkce fungují bez ohledu na to, zda používáte iOS nebo Android.

Pokud se při pokusu o sdílení vaší polohy nebo předpokládaného času příjezdu z aplikace Mapy Google setkáte s problémy, ozvite se v komentářích. Mezitím nám při používání aplikace Mapy dejte vědět, jaké jsou vaše oblíbené triky, nebo proč používáte něco jiného, ​​jako jsou Apple Maps nebo Waze.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found