Co dělat s rozbitou obrazovkou iPhone? Existuje spousta možností

Nákup iPhonu, dokonce ani sluchátka starší generace, není levný, protože některé z nejnovějších modelů nyní stojí více než 1 000 $. Tato cena by se mohla podstatně zvýšit, pokud omylem rozbijete obrazovku. A ano, k tomu může dojít snadno, pokud nemáte v telefonu pouzdro.

Když se váš displej iPhone rozbije, je třeba udělat něco.

Příbuzný:

  • Produktová řada Apple pro iPhone z roku 2019: Tři modely, Face ID 2, bilaterální nabíjení a vylepšená technologie
  • Jak kopírovat hudbu z počítače Mac do nového iPhone
  • AppleCare + má nyní volitelnou ochranu proti ztrátě a krádeži

Investujte do AppleCare + pro váš iPhone

Záruky za elektroniku jsou v nejlepším případě často kecy. Pokud jde o iPhony, získání záruky AppleCare + v době nákupu je dobrý nápad, zvláště když zvážíte, co byste bez ní mohli zaplatit.

Pokud jde o rozbité obrazovky iPhone, má AppleCare + zlatou váhu.

Pokud máte rozbitou obrazovku iPhone a máte AppleCare +, náklady na opravu jsou 29 USD. Bez záruky by toto číslo mohlo vyletět až na 279 $ v závislosti na vašem modelu iPhone. (Další poškození hardwaru stojí za opravu pomocí AppleCare + 99 $ a bez neuvěřitelných 549 $.)

Naštěstí Apple výrazně usnadnil nákup AppleCare + pro vaše nová zařízení iOS, včetně iPhone a iPad. Plnou částku můžete zaplatit během prvních 60 dnů od nákupu iPhonu nebo provádět platby každý měsíc. S AppleCare + se vaše jednoroční omezená záruka prodlužuje o dva roky a zahrnuje bezplatnou technickou podporu. Omezená záruka, která je součástí každého iPhonu, se nevztahuje na poškození obrazovky.

  • Pro iPhone 7 a 8: 129 $ za AppleCare +, 199 $ za AppleCare + s Theft and Loss
  • iPhone 7 Plus a 8 Plus: 149 $ za AppleCare +, 249 $ za AppleCare + s krádeží a ztrátou
  • Pro iPhone XS a XS Max: 199 $ za AppleCare +, 299 $ za AppleCare + s krádeží a ztrátou
  • iPhone XR: 149 $ za AppleCare +, 249 $ za AppleCare + s krádeží a ztrátou

Oprava rozbité obrazovky iPhone

Pokud je obrazovka vašeho iPhone rozbitá, máte několik možností.

Jaká je škoda?

Poškození obrazovky má mnoho podob. Například se váš iPhone může rozbít, v takovém případě nemůžete zařízení používat, nebo má jen škrábance ve vlasech. Pokud se jedná o druhou možnost, měli byste svůj iPhone odvézt do opravy v maloobchodě Apple - i když nemáte AppleCare +.

Někdy, ale určitě ne vždy, Apple vymění obrazovku zdarma, pokud se jedná o drobnou opravu. Před provedením jakýchkoli oprav vám sdělí náklady.

Dohodněte si schůzku s Apple.

Pokud nemáte smlouvu AppleCare +, Apple si za opravy účtuje nejvíce.

Pokud máte AppleCare +, není důvod nechat si telefon opravit mateřskou lodí. Můžete si domluvit schůzku v místním obchodě Apple nebo odeslat telefon pryč k opravě. Když si vyberete druhou možnost, může to trvat jeden týden nebo než se váš iPhone vrátí. Pokud se rozhodnete nechat obrazovku opravit v maloobchodě nebo u autorizovaného poskytovatele služeb, obvykle se opraví ve stejný den.

Pokud nemáte smlouvu AppleCare +, Apple vám z různých možností účtuje nejvíce oprav. Naopak, pokud máte záruku, je to téměř jistě nejméně nákladná možnost. Bez ohledu na to si společnost stojí za svou prací, pokud se v budoucnu vyskytne problém.

Můžete si naplánovat schůzku prostřednictvím aplikace Apple Support nebo z webu podpory Apple.

Pro rozbitou obrazovku iPhone použijte dodavatele třetí strany.

Až do začátku roku 2017 by oprava obrazovky vašeho iPhone od externího dodavatele znamenala neplatnost celé záruky na zařízení. To již neplatí, protože maloobchodní prodejny Apple a autorizovaní poskytovatelé služeb nyní mohou přijímat do opravy sluchátka, která mají nainstalovaný displej jiného výrobce.

Měl bys? Dříve bych se vyhýbal doporučování oprav obrazovky iPhone pro třetí strany. Nyní, když se změnil postoj Apple, jsem tomu otevřenější.

Před několika lety jsem potřeboval opravit obrazovku svého telefonu a plánoval jsem ji nechat provést v místním maloobchodě Apple. Bohužel jsem si pro zařízení nezakoupil službu AppleCare +, takže mě ta práce bude stát asi 150 $. Protože čekací doba na opravu měla přesáhnout dvě hodiny, skončil jsem s výměnou obrazovky v kiosku ve stejném obchodě těsně mimo maloobchodní prodejnu Apple.

Byl jsem spokojen se službou, kterou poskytli, a nakonec jsem ušetřil kolem 30 dolarů. Nová obrazovka vypadala stejně jako ta, kterou nahradila, a během posledních tří měsíců vlastnictví jsem neměl problémy s obrazovkou ani se samotným iPhone.

Navzdory tomu mějte na paměti, že kvalita náhradní obrazovky se liší. Jinými slovy, pokud to zní jako neuvěřitelné řešení, neberte to.

Poštovní služby

Pokud je váš iPhone poškozený nebo rozbitý, můžete jej poslat poštou pro opravu.

Společnosti jako iResQ se v posledních letech staly populární tím, že nabízejí služby opravy elektroniky prostřednictvím pošty. Tyto společnosti obvykle účtují méně než Apple (pokud nemáte záruku) a stojí za zvážení. Při rozhodování, zda se vydat touto cestou, nezapomeňte prodiskutovat cenu, jak dlouho to trvá a zda práce přichází se zárukou. K zásilce také přidejte pojištění, pokud to společnost neposkytuje.

Měli byste také zjistit, kde k opravě dojde. V závislosti na místě může být vaše zásilka zpět zpožděna.

Vyzkoušejte společnosti, které provádějí opravy doma.

Společnosti jako Puls nabízejí pohodlí domácích oprav.

Společnosti jako Puls nabízejí domácí opravy elektroniky, jako jsou iPhony. Tyto služby se liší podle lokality, včetně cen. Puls potvrzuje, že každý z jejích techniků je „pečlivě prověřen a prověřen“. Požádejte je o další informace.

Výhodou tohoto přístupu je přirozeně to, že k vám technik přijde. Navíc neexistuje žádná čekací doba, což znamená, že nebudete dlouho bez telefonu.

Nedělejte to sami!

Výměna vlastní obrazovky iPhonu se nedoporučuje, protože proces se v průběhu let stal mnohem obtížnějším. Choulostivý proces nyní zahrnuje speciální nástroj a odstranění drobných součástí a kabelů uvnitř telefonu. Pokud uděláte chybu, váš telefon nebude fungovat a stále bude třeba jej opravit!

Sečteno a podtrženo: Nedělejte to sami.

Poslední slovo ...

Před opravou iPhonu navrhuje Apple zálohovat vaše data (pokud je to možné) pomocí iCloud. Aby bylo možné zařízení iOS opravit, bude třeba dočasně vypnout funkci Najít můj iPhone. Měli byste se také ujistit, že používáte nejnovější verzi systému iOS.

Koho používáte pro opravy iPhone? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found