21 tipů a triků pro Apple Mail, které jste pro iOS a macOS možná neznali

Mnoho uživatelů iOS a macOS se rozhodne pro nativní aplikaci Mail na obou platformách. Pro většinu lidí to není něco, na co si opravdu pomyslí. To prostě funguje. Ale stejně jako mnoho věcí na platformách společnosti Apple, s několika tipy a triky, můžete zajistit, aby to fungovalo lepší.

Zde je několik méně známých, ale neuvěřitelně výkonných tipů a triků pro Mail v MacOS i iOS.

iOS

I když existuje spousta poštovních klientů iOS pro třetí strany, výchozí a nativní aplikace Mail je pro průměrného uživatele pravděpodobně go-to. Jeho použití je extrémně jednoduché, ale v rukávu je skryto několik triků.

9. Přidejte do svého textu vkus

Ve verzi aplikace Mail pro iOS je formátování textu trochu skryté.

Toto je docela základní funkce, a proto je překvapivé, že tak málo lidí ví nebo používá možnosti formátování v Mailu. Abych byl spravedlivý, formátování textu Mailu (tučné písmo, kurzíva atd.) Není příliš zřejmé. Ale je k dispozici v Mailu.

Stačí klepnout na zprávu v aplikaci Pošta. Poté vyberte text, který chcete tučně, kurzívou nebo podtrhnout. Klepněte na ikonu šipky směřující doprava a poté na „B Ikona „“ pro formátování textu.

8. Přejeďte prstem dolů na Koncepty

Chcete-li koncept uložit pod doručenou poštu, přejeďte prstem ze šedého pruhu dolů.

Způsob, jakým koncepty fungují v aplikaci iOS Mail, se může zdát trochu neohrabaný a neintuitivní. Koneckonců, musíte kliknout na Zrušit ve zprávě a Uložit koncept, abyste se dostali zpět do své poštovní schránky, že? Technicky je to jeden způsob, jak to udělat. Existuje ale mnohem jednodušší (a mnohem méně známé) řešení.

Začněte psát zprávu v Mailu. Pak se podívejte do horní části podokna zpráv. Vidíte ten malý obdélníkový šedý pruh nad novou zprávou? Přejeďte prstem dolů a zpráva se automaticky uloží pod spodní navigační lištu. Odtud máte snadný přístup ke své doručené poště - stačí klepnout na novou zprávu a načíst koncept.

7. Zobrazit všechny koncepty

Podržte ikonu Nový e-mail - zobrazí se seznam předchozích konceptů.

Zatímco předchozí tip představuje snadný způsob, jak mít po ruce jediný koncept, u ​​dříve napsaných konceptů toho moc nedělá. Mail má ale také malý trik, jak se k těmto zprávám rychle dostat.

Při prohlížení doručené pošty klepněte a podržte ikonu Nový e-mail / psaní v pravém dolním rohu obrazovky. Odtud uvidíte seznam všech vašich předchozích konceptů.

6. Zatřepáním obnovte smazané zprávy

Smazat e-mail omylem? Protřepejte iPhone a rychle jej obnovte.

Náhodně smazat důležitý e-mail? Pokud používáte zařízení iOS, nemusíte se uchýlit k procházení složky Koš.

Pokud jste smazali zprávu, kterou jste nechtěli, jednoduše zatřeste iPhonem. Zobrazí se dialogové okno „Vrátit koš“ s možností obnovení zprávy v koši. Na druhou stranu můžete také po obnovení zprávy zatřást a znovu ji odeslat do koše.

5. Přidejte přílohy

Připojování souborů k e-mailům v systému iOS není zřejmé, ale je to možnost.

Stejně jako formátování textu i aplikace iOS Mail podporuje přidávání příloh k vašim e-mailům - prostě to nedává najevo, že tomu tak je. Nabídka přílohy je ve skutečnosti skrytá ve stejném gestu klepnutí.

Ve zprávě poklepejte kdekoli v těle e-mailu. Poté klepněte na šipku směřující doprava a klepněte na tlačítko Přidat přílohu. Poté uvidíte různé zřejmé možnosti přidání příloh, včetně iCloud Drive, Dropbox a Google Drive.

4. Použijte Siri ve svůj prospěch

Používání Siri ke správě e-mailů je vážně podceňováno.

Siri nemusí být nejchytřejší nebo nejschopnější digitální asistent, ale pokud používáte iOS, je tu vždy, když ji potřebujete. Kvůli nativní integraci má Siri ve skutečnosti v rukávu několik triků, pokud jde o možnosti aplikace Mail.

Můžete to vyzkoušet sami. Stačí vyvolat Siri a požádat ji, aby vyhledala zprávu o konkrétním předmětu nebo od konkrétního kontaktu. Až budete příště psát e-mail, můžete také vyvolat Siri a říct „Připomeňte mi, abych to dokončil později.“

3. Získejte upozornění na VIP

Přidejte do VIP nějaké VIP a nastavte VIP upozornění, abyste už nikdy nezmeškali důležitou zprávu.

Odstranění důležitých e-mailů z nedůležitých by mělo být vysoko na vašem seznamu priorit organizace e-mailů. Mail naštěstí usnadňuje seznam VIP. Stačí přejít do podokna Poštovní schránky a potom klepnout na VIP poštovní schránku (nebo na ikonu „I“ vedle VIP). Přidejte pár uživatelů ze svých kontaktů.

Také stojí za to klepnout na ikonu VIP upozornění v této nabídce seznamu VIP. Odtud můžete nastavit vlastní oznamovací tón a vibrace pro příjem VIP e-mailů. To je neuvěřitelně užitečný způsob, jak zjistit, zda se na e-mail vyplatí dívat, aniž byste vytáhli telefon z kapsy.

2. Získejte upozornění na konkrétní vlákna

Přejeďte prstem doprava na e-mail, klepněte na Více a klepnutím na Upozornit mě dostanete upozornění na dané vlákno.

V jiných případech možná budete chtít sledovat jediné důležité e-mailové vlákno, aniž byste někoho přidali na svůj seznam VIP trvale. Naštěstí v Mailu pro iOS existuje také způsob, jak to udělat.

Stačí přejít do jakékoli doručené pošty. Přejeďte prstem po zprávě doprava a klepněte na tlačítko Více teček se třemi tečkami. V rozevírací nabídce klepněte na Upozornit… a poté potvrďte. Chcete-li tuto akci vrátit, stačí znovu potáhnout prstem doprava, klepnout na Více a klepnout na Zastavit oznámení.

1. Získejte větší doručenou poštu

Cítíte se stísněnou poštovní schránkou? Více zpráv přidáte na displej spojením řádků náhledu textu.

Práce s e-mailem na mobilním zařízení je obvykle hračka. Menší displeje u většiny smartphonů však mohou způsobit, že se vaše doručená pošta bude ve srovnání s webovým nebo počítačovým klientem cítit trochu stísněně.

Ve skutečnosti můžete z displeje vytlačit trochu více prostoru pro doručenou poštu tím, že přejdete do Nastavení -> Pošta -> Náhled. Odtud stačí vybrat 1 řádek nebo Žádný. Tím se upravuje, kolik vám e-mail zobrazí náhled e-mailu. Bez tohoto textu můžete na obrazovku umístit mnohem více e-mailů.

Bonusové poštovní tipy pro iOS 13

Počínaje iOS 13 společnost Apple představila nové funkce, které vám umožní blokovat, ztlumit a ignorovat blokované odesílatele, a to ve snaze omezit spam.

  • Ztlumit vlákno e-mailu. Klepněte na Nastavení> Pošta> Akce ztlumeného vlákna a můžete si vybrat z možností „Označit jako přečtené“ nebo „Archivovat nebo odstranit“.

V e-mailu nyní můžete přejet prstem, zvolit „Další“ a poté „Ztlumit“. Přestane vám posílat nové konverzace v tomto e-mailovém vlákně.

Ztlumit vlákna e-mailu a blokovat neznámé odesílatele
  • Ignorovat blokované odesílatele - Podobně v nastavení pošty vyberte „Ignorovat blokované odesílatele“ a všechny e-maily přicházející od uživatelů ve vašem seznamu blokovaných budou automaticky odstraněny, než se dostanete do doručené pošty.

Můžete si přečíst všechny nové změny přicházející do systému iOS 13 týkající se omezení spamu a robocall.

Pošta v systému macOS

Aplikace Mail v systému macOS je ve skutečnosti opravdu výkonná aplikace pro odesílání, přijímání a organizaci e-mailů. V aplikaci je toho mnohem víc, než se na první pohled zdá, což nevyhnutelně znamená, že existuje pravděpodobně spousta věcí, o kterých jste nevěděli, že Mail v macOS dokáže.

10. Využijte výhod vyhledávání

Nepoužívejte vyhledávací lištu jen pro jednoduché úkoly - může provádět několik složitých nebo podrobných vyhledávání.

Pokud používáte aplikaci Mail v systému macOS, víte již o vyhledávacím panelu v pravém horním rohu. Ale možná si neuvědomujete, jak moc může být tato vyhledávací lišta. (Vyhledávání můžete snadno vyvolat pomocí Command + Option + F.)

Vyhledávací lišta například podporuje přirozený jazyk - stačí zadat „včerejší e-maily“ nebo „e-maily s přílohami“. Vyhledávání může být mnohem granulárnější než to, když se pokusíte zadat dvě data do vyhledávacího panelu s pomlčkou mezi nimi a vyhledat e-maily přijaté v tomto časovém rámci.

9. Získejte klid a pohodu

Pokud nepotřebujete vědět, jestli vám e-mail přijde okamžitě, můžete zvýšit produktivitu nastavením delšího intervalu mezi upozorněními.

Oznámení mohou být opravdu otravná, opravdu rychle. To platí zejména v případě, že vám e-maily přicházejí každých pár minut. Pokud na vás Mac v takové míře pípá a potřebujete klid a ticho, můžete skutečně změnit, jak často vás Mail vyruší.

Ve výchozím nastavení je Mail nastaven na automatickou kontrolu nových zpráv. To znamená, že vás upozorní, kdykoli zjistí příchozí e-mail. Toto chování však můžete upravit v Poště -> Předvolby. Na kartě Obecné v části Zkontrolovat nové zprávy zkuste delší interval, například 15 nebo 30 minut.

8. Přizpůsobte si svůj panel nástrojů

Panel nástrojů Mail je překvapivě přizpůsobitelný v systému macOS.

Výchozí panel nástrojů v Mailu pravděpodobně funguje pro většinu lidí, kteří jej používají. Ale jak jsme již zmínili, Mail má pod povrchem často další vrstvu schopností a přizpůsobení. To je případ panelu nástrojů, který je ve skutečnosti neuvěřitelně přizpůsobitelný, pokud víte, kde hledat.

Chcete-li přizpůsobit panel nástrojů, stačí kliknout pravým tlačítkem na libovolnou prázdnou oblast na samotném panelu nástrojů. Poté v rozevírací nabídce vyberte Přizpůsobit panel nástrojů. Odtud byste měli vidět nový panel s řadou různých možností. Existuje spousta různých tlačítek, která můžete zaměňovat a oddalovat, takže experimentujte, dokud nenajdete nastavení, které se vám líbí.

7. Přesměrovat, nepředávat dál

Přesměrování je hodně jako přeposílání, ale nebudete dostávat další aktualizace z e-mailového vlákna.

Většina z nás pravděpodobně přeposílá e-maily jiné osobě v každodenním životě. To je skvělé pro předávání komunikace někomu jinému, ale může to být nepříjemné, když příjemce klikne na Odpovědět všem a následné e-maily, aby poslal všechny ostatní ve vlákně - včetně vás.

Až příště obdržíte e-mail a chcete jej rozdat, aniž byste jej mohli získat zpět, použijte místo přesměrování přesměrování. Vyberte e-mail v poště a poté klikněte na tlačítko Zpráva v horním panelu nabídek. Poté klikněte na Přesměrovat, zadejte e-mailovou adresu a stiskněte Odeslat. Můžete také použít Shift + Command + E.

6. Nastavte některá pravidla pošty

Představte si pravidla pošty jako „pracovní postupy“ nebo „zkratky“ pro směrování a organizaci e-mailů.

Jednou z výkonnějších, ale málo používaných funkcí aplikace MacOS Mail jsou Pravidla. Pravidla jsou v zásadě předem určené „pracovní postupy“, které umožňují aplikaci Mail automaticky organizovat, blokovat, mazat nebo zvýrazňovat určité zprávy v závislosti na různých nastaveních, která zadáte.

Stačí přejít na Mail -> Předvolby -> Pravidla. Odtud můžete přidat pravidlo. Poté nastavíte určité parametry, například odkud zpráva pochází nebo jaký typ obsahu obsahuje. Nakonec nastavíte výstupní pravidlo. Například můžete nastavit, aby Mail automaticky odesílal všechny e-maily z určitého účtu do samostatné složky. Možnosti jsou neomezené.

5. Vytvořte inteligentní schránku

Stejně jako pravidla je inteligentní schránka další možností pro organizaci e-mailů.

Stejně jako pravidla jsou i inteligentní poštovní schránky dalším mocným nástrojem zapečeným do Mailu. Inteligentní poštovní schránka je v zásadě způsob, jak shromažďovat a organizovat všechny e-maily podle určitých kritérií na jednom místě. Vytvořte si inteligentní poštovní schránku pro „Zprávy od rodiny“, přidejte do ní e-mailové adresy své rodiny a zbytek bude hotový.

Je to samozřejmě jen jedno použití chytré schránky - a možnosti jsou do značné míry na vás. Chcete-li vytvořit inteligentní schránku, vyberte tlačítko Schránka na horním panelu nabídek a vyberte Nová inteligentní schránka. Odtud budete zadávat různá kritéria. Pamatujte, že inteligentní poštovní schránky budou organizovat existující, číst poštu v doručené poště i budoucí poštu.

4. Vyvarujte se problémů s přílohami

Pokud máte problémy s odesíláním příloh svým přátelům v systému Windows, zkontrolujte, zda jsou tyto dvě možnosti zaškrtnuté.

Při odesílání e-mailu někomu na počítači se systémem Windows nebo Linux se můžete setkat s problémy s kompatibilitou příloh. Naštěstí existuje několik jednoduchých triků, které můžete udělat, abyste se vyhnuli problémům při odesílání zpráv z aplikace Mail přátelům systému Windows.

  • K odeslání větších obrázků nebo příloh použijte Mail Drop nebo Dropbox.
  • Přejít na Úpravy -> Přílohy a ujistěte se, že jsou povoleny tyto dvě možnosti: Vždy odesílat přílohy vhodné pro Windows a Vždy vkládat přílohy na konec zprávy.
  • Zkontrolujte přípony souborů. Počítače se systémem Windows potřebují k fungování přípony souborů, takže je nesmažte ze souboru, který posíláte uživateli počítače.

3. Povolte nebo zakažte náhled obrázku

Pokud vám terminál vyhovuje, můžete upravit, zda Mail zobrazuje náhledy souborů.

Ve výchozím nastavení vám Mail zobrazí náhled souborů PDF nebo obrázků automaticky, když otevřete zprávu. Existuje však řada důvodů, proč jej chcete deaktivovat. Jedním z možných důvodů je rychlost, zatímco bezpečnost může být jiná.

Toto chování můžete upravit, ale ne v aplikaci Mail. Místo toho budete muset otevřít terminál a vložit do následujícího řetězce.

výchozí hodnoty napsat com.apple.mail DisableInlineAttachmentViewing -boolean ano

Chcete-li znovu povolit náhledy obrázků v Mailu po řádku, otevřete Terminál a zkopírujte / vložte stejný přesný řetězec, ale zaměňte „ano“ na konci za „ne“.

2. Odešlete soubor (opravdu rychle)

Přetahování souboru do aplikace v Docku může být skutečným spořičem času.

Máte soubor, který potřebujete rychle poslat kontaktu? macOS ve skutečnosti podporuje schopnost přetahovat a stahovat jakýkoli druh souborů do aplikací v Docku. To samozřejmě platí i pro aplikaci Mail.

Až příště budete muset připojit soubor k e-mailu, jednoduše jej přetáhněte na ikonu Pošta ve spodním doku. Pošta se automaticky otevře s novou zprávou, která má připojený soubor. Šetří to jen pár sekund - ale mohou se rychle sčítat, pokud na svůj Mac pošlete spoustu médií nebo příloh.

1. Najděte, kde macOS uchovává vaši poštu

Použití možnosti Vyhledat Přejít do složky je užitečný způsob, jak zjistit, kam Mail ukládá vaše e-maily.

Vzhledem k tomu, jak většina poskytovatelů e-mailů pracuje, pravděpodobně necítíte potřebu fyzicky zálohovat zprávy na samostatnou jednotku USB nebo SSD. Samozřejmě existuje pravděpodobně spousta důvodů, proč byste chtěli nebo potřebovali sjet po silnici.

Je docela snadné zjistit, kde Mail skutečně ukládá vaše e-mailové zprávy do vašeho zařízení. Stačí otevřít okno Finderu a na horním panelu nabídek vybrat Přejít -> Přejít do složky…. Poté zkopírujte a vložte níže uvedený řetězec a klikněte na OK.

~ / Library / Mail / V5

Apple Mail pro iOS a macOS je jednou z nejpopulárnějších aplikací, kterou používají uživatelé po celém světě. Nemusí mít všechny zvonky a píšťalky aplikace Mail od třetí strany, ale stále má spoustu skrytých tipů a triků, díky nimž budete efektivně produktivnější a zároveň budete v bezpečí.

Existuje oblíbený tip, kterému jsme se zde nezabývali? Dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found