Jak zajistit tiché doručování oznámení nebo prominentní doručování v iOS a iPadOS

Vzhledem jednoho z hlavních cílů iOS 12+ je pomoci vám posílit zdravější vztah se smartphonem. Jedná se o obecný trend v celém odvětví smartphonů a pro společnost Apple má smysl stát na čele trhu.

To zahrnuje nové funkce, jako je čas na obrazovce a aktualizace Nerušit, ale existují i ​​některá vylepšení způsobů, kterými iOS zpracovává oznámení.

Jeden z těchto způsobů se nazývá Okamžité ladění a umožňuje uživatelům - mimo jiné - dostávat oznámení „tišeji“.

PŘÍBUZNÝ:

  • Oznámení pro iOS, Zde byste měli vědět
  • Oznámení skupiny iOS nefungují, jak opravit

Co jsou „tichá“ oznámení?

Okamžité ladění je funkce iOS 12+ a iPadOS, která uživatelům umožňuje rychle upravit a spravovat nastavení oznámení, aniž by se museli ponořit do skutečné aplikace Nastavení.

Jinými slovy, budete moci přejet prstem po oznámení a okamžitě „ztlumit“ konkrétní aplikaci, aniž byste opustili obrazovku uzamčení nebo Centrum oznámení.

V zásadě platí, že když je aplikace nastavena na doručování oznámení „tiše“, tato oznámení se na uzamčené obrazovce nezobrazí. Nebudete také slyšet žádné zvuky oznámení ani neuvidíte banner v horní části zařízení na domovské obrazovce nebo v jiných aplikacích.

Tato tichá oznámení najdete v Centru oznámení, ke kterému se dostanete přejetím prstem dolů z horní části displeje zařízení (vpravo nahoře na iPhone X).

V zásadě jde o rychlý způsob, jak ukončit spamová upozornění nebo upozornění z aplikací, která v daném okamžiku nejsou relevantní pro váš život.

A mělo by to uživatelům pomoci vyhnout se metle neustálých oznámení, která se jim během dne kazí. Jinými slovy, zapnutí tichého doručování je pravděpodobně dobrý nápad pro většinu vašich aplikací.

Jak povolit tichá oznámení

Povolení tichých oznámení je extrémně snadné. Vše, co potřebujete, je oznámení.

Najděte jeden na uzamčené obrazovce nebo přejeďte prstem dolů z horní části iPhonu nebo iPadu otevřete Centrum oznámení. (Na iPhone X, přejeďte z levého horního rohu dolů.)

  • Najděte oznámení
  • Přejeďte zprava doleva po oznámení, které chcete tiše doručit. To přinese několik dalších možností.
  • Klepněte na pole označenéSpravovat.
  • Poté klepněte na Dodávejte tiše.

Případně můžete zasáhnout Vypnout úplně deaktivovat oznámení pro tuto konkrétní aplikaci. To znamená, že se nebudou zobrazovat jako bannery nebo ping na vaše zařízení, ale také nebudou chybět v Centru oznámení.

Můžete také klepnout na Nastavení rychle přejdete do nabídky nastavení konkrétních oznámení. To vám umožní změnit styl bannerů, zvuky a možnosti náhledu.

Poznámka: To platí pouze pro tiché doručování pro konkrétní aplikaci - například Zprávy nebo Facebook. Tyto kroky budete muset opakovat, pokud chcete, aby ostatní aplikace doručovaly svá oznámení tiše.

Jak zakázat tiché doručování

Někdy pravděpodobně chcete, aby konkrétní aplikace doručovala oznámení normálně - jinými slovy, chcete vypnout Tiché doručování. Naštěstí je to stejně snadné. Může to však trvat několik dalších kroků, v závislosti na tom, které možnosti jste vybrali.

  • Tiché oznámení najdete v oznamovacím centru. (Potáhněte dolů z horní části displeje nebo zprava vpravo na iPhone X.)
  • Přejeďte prstem od zprava doleva na oznámení, které chcete tiše doručit.
  • Klepněte na Spravovat.
  • Klepněte na Zobrazujte prominentně.

Pokud nemáte čekající oznámení od konkrétní aplikace nebo jste se rozhodli Vypnout oznámení této aplikace úplně, budete se muset ponořit do Nastavení aplikace.

Navigovat do Nastavení -> Oznámení a vyberte aplikaci, pro kterou chcete znovu povolit prominentní oznámení. Ujistěte se, že jsou všechny obrazovky uzamčení, bannery a zvuky zapnuté.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found