Jak používat nové infografické komplikace na hodinkách Apple Watch

Díky větším rozměrům mají hodinky Apple Watch Series 4 více zobrazovacích nemovitostí než dříve. S ohledem na tuto skutečnost představila společnost Apple zcela nový ciferník Infograph, který zvládne až osm komplikací. Ano, osm. V tomto článku se dozvíte více o nové tváři a o tom, jak ji nastavit.

Podívejte se na video nebo si přečtěte text níže

Kompatibilita

Pamatujte, že ciferník Infograph je kompatibilní pouze s 40mm a 44mm Apple Watch Series 4. Není k dispozici v předchozích verzích Apple Watch.

Nastavení nového ciferníku infografu

Ciferník Infograph můžete vytvořit a upravit ze samotného Apple Watch nebo z aplikace Apple Watch pro iPhone. V ideálním případě se nastavení nejlépe provádí v aplikaci, zatímco změna stávající tváře je z hodinek snazší.

Nový ciferník Infograph najdete v aplikaci Apple Watch pro iPhone v Galerii obličejů. Tvář se nachází v levé horní části obrazovky v watchOS 5.x.

Jak nastavit barvu

Při provádění změn na obličeji se tyto úpravy projeví v horní části obrazovky v ukázce. Když vyberete bílý ciferník (viz níže), skutečný obličej zbělá. Jinak se mění jen barva stran.

 1. Začněte klepnutím na ikonu ciferníku Infograph.
 2. Na další stránce v části Popis je několik možností barev. Nezapomeňte je posouvat zprava doleva, abyste je viděli všechny. Klepnutím vyberte svou barvu.

Doporučeno:

 • 7 funkcí Apple Watch a watchOS, které jste si nevšimli
 • Jak vyřešit problémy s objemem Apple Watch
 • Aplikace Apple Watch Podcast se nesynchronizuje s iPhone? Opravy

Jak nastavit komplikace

Na stejné stránce v části Komplikace můžete přidat až osm komplikací. Jsou umístěny v levém horním rohu, vpravo nahoře, nahoře sub-dial, dole dole dial, vpravo dole, dole dole, vlevo dole a vpravo dole. Ve výchozím nastavení hodinky zahrnují následující komplikace:

 • Vlevo nahoře, UV index
 • Vpravo nahoře, Počasí (výchozí)
 • Pravý dílčí volič, solární
 • Nejlepší vedlejší vytáčení, kalendář
 • Dolní dílčí číselník, světové hodiny: Cupertino
 • Vlevo dole: Časovač
 • Vpravo dole: Aktivita

V následujícím příkladu byla komplikace vlevo nahoře změněna na Sunrise / Sunset from UV Index:

Projděte kteroukoli z komplikací a proveďte změny. Můžete se také rozhodnout „vypnout“ komplikace. Jakmile dokončíte nastavení všech svých komplikací, uložte je klepnutím na „Přidat“ v horní části obrazovky.

Jakmile to uděláte, nyní je ciferník na kartě Moje hodinky v části Můj obličej. Klikněte na něj a posouvejte dolů, dokud neuvidíte „Nastavit jako aktuální ciferník“. Klepnutím na něj vyberte.

Ciferník Infograph, který jste vytvořili, byl nyní nainstalován na Apple Watch Series 4.

O těchto komplikacích

Ne všechny komplikace jsou vytvářeny stejně. Proto si můžete všimnout, že ne každá komplikace je k dispozici na každém místě na tváři infografu. Jiné komplikace, i když jsou k dispozici, nemusí být naformátovány způsobem, který odpovídá vzhledu dalších komplikací.

Čtyři rohy

V případě komplikací vlevo nahoře, vpravo nahoře, vlevo dole a vpravo dole si všimněte vzhledu v rohu na prvním obrázku níže. Ve druhé, vlevo nahoře a vpravo dole byly změněny na komplikace, které nezahrnují pohled do kouta:

Dílčí volby

Za zvážení stojí také čtyři komplikace sub-dial ve středu obličeje. Horní část sub-dial je mnohem víc než kruh; ovládá také to, co se zobrazuje na horním okraji obličeje.

V níže uvedeném příkladu si všimněte, že Kalendář i Aktivita zobrazují text na horním okraji, zatímco aplikace Kardiogram jiného výrobce:

Sub-číselníky také zavádějí nové oblíbené komplikace. Díky nim získáte přístup k volání nebo posílání textových zpráv nejdůležitějším kontaktům jediným dotykem.

Provádění změn na Apple Watch

Stejně jako ostatní tváře Apple Watch můžete změnit vzhled tváře Infografu na samotných Apple Watch. Postupujte takto:

Změna barev a komplikací

 1. Na ploše Apple Watch táhněte prstem doleva nebo doprava od okraje k okraji, dokud nenajdete obličej, který chcete upravit.
 2. Když najdete ten, který chcete, stiskněte na Digital Crown a vyberte tento obličej. Klikněte na „Přizpůsobit“.
 3. Pevným stisknutím displeje aktivujete přizpůsobení Apple Watch.
 4. Přejetím doleva nebo doprava vyberte funkci a poté otáčením Digitální korunky proveďte změny.
 5. Potažením zcela doleva upravte komplikace. Klepněte na komplikaci, kterou chcete vybrat, a poté ji změňte pomocí digitální korunky.
 6. Jakmile provedete změny, uložte je stisknutím Digitální korunky.
 7. Klepnutím na ciferník jej nastavíte jako svůj aktuální.

V následujícím příkladu byla barva obličeje změněna z bílé na černou:

Dále byla změněna komplikace vlevo nahoře na aplikaci Připomenutí z Ultra Violet:

Pokud jde o nové komplikace Infografiku a ciferník na Apple Watch Series 4, buďte pro mě stejně kreativní, jak chcete. Ať už použijete všech osm komplikací nebo jen několik, není špatná odpověď.

Jakou tvář používáte na svých Apple Watch?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found