Zrychlete svůj pracovní postup s Hot Corners pro Mac

Funkce Hot Corners v systému macOS není nic nového. Zdá se však, že jde o nedostatečně využívaný a přehlížený nástroj. Proč? Nejsem si jistý. Možnost vyvolat akci na vašem notebooku rychlým pohybem trackpadu nebo myši se zdá být atraktivní pro každého.

Pokud jste v této fantastické funkci pro Mac noví a nejste si jisti, co pro vás může udělat, jsme tu, abychom vám pomohli. Zde je důvod, proč byste měli používat Hot Corners na Macu a jak je nastavit.

Další užitečné články pro Mac:

  Důvody použití Hot Corners na Macu

  Ti, kteří již používají Hot Corners na Macu, mají pravděpodobně své vlastní důvody. A pravděpodobně zahrnují alespoň jednu, ne-li všechny, níže uvedených. Zde je důvod, proč byste měli používat Hot Corners.

  • Rychlejší: Posunutí prstu po trackpadu nebo přesunutí myši do rohu obrazovky je rychlejší, než by mohla být jakákoli klávesová zkratka nebo kliknutí v nabídce.
  • Spolehlivý: Bez ohledu na to, co děláte na svém Macu, můžete se spolehnout na ty Hot Corners a na to, že provedou akci, kterou jste nastavili.
  • Snadnější: Někteří lidé dělají chyby při používání klávesových zkratek, zatímco jiní si nepamatují, jak získat přístup k nastavení. S Hot Corners jsou akce jednodušší.

  Jak nastavit Hot Corners na Macu

  Nyní, když víte, proč byste měli Hot Corners vyzkoušet, je čas je zřídit. Pokud chcete, můžete použít jeden, dva nebo všechny čtyři.

  1. Klikněte na ikonu Ikona Apple >Systémové preference z panelu nabídek.
  2. K nastavení Hot Corner můžete přistupovat ze dvou různých míst. Takže buď vyberte Desktop a spořič obrazovky >Spořič obrazovky nebo vybrat Řídicí středisko.
  3. V dolní části okna klikněte na Horké rohy.
  Klikněte na tlačítko Hot Corners

  V rozbalovacím okně se zobrazují aktivní rohy obrazovky a odpovídající rozevírací pole. Počínaje rohem, který chcete nastavit jako první, klikněte do rozevíracího seznamu a vyberte akci, kterou chcete použít.

  Jste připraveni nastavit své horké rohy

  Můžete si vybrat z věcí, jako je spuštění nebo deaktivace spořiče obrazovky, přejít na Dashboard, Notification Center nebo Launchpad nebo přepnout Mac do režimu spánku.

  Vyberte akci pro horký roh

  Po dokončení výběru klikněte na OK a vaše horké rohy jsou připraveny k vyzkoušení. Stačí použít trackpad nebo myš a přesunout se do tohoto rohu obrazovky a vaše akce by měla nastat.

  Přidání modifikační klávesy do Hot Corner

  Jakmile budete mít Hot Rohy nastaveny a otestovány, všimnete si, jak jsou citlivé. Pokud máte obavy z náhodného přesunutí do rohu v nevhodnou chvíli, zkuste tento trik.

  Do horkého rohu můžete přidat modifikační klíč. To znamená, že aby horký roh fungoval, musíte při pohybu do rohu podržet jednu klávesu. A můžete použít libovolný modifikátor, který se vám líbí, například Shift, Control, Option nebo Command.

  Chcete-li přidat modifikační klávesu, vraťte se na jednu z obrazovek nastavení Hot Corner z výše uvedených kroků ve vašem Systémové preference.

  Vyberte rozevírací pole pro roh, kde chcete upravit klávesu. S otevřeným seznamem akcí podržte klávesu který chcete použít, a automaticky se přidá před název každé položky seznamu. Vyberte ten, který chcete, a klikněte OK.

  Jeden modifikátor pro akci

  Pak to vyzkoušejte!

  Jako vedlejší poznámku můžete použít více než jednu modifikační klávesu současně. Pokud tedy dáváte přednost použití dvou kláves, například Shift + Control + pohyb do horkého rohu, můžete. Při výběru akce ze seznamu podržte obě klávesy.

  Pro akci použijte dvě modifikační klávesy

  Hot Corners nefunguje, rychlá oprava

  Zatímco Hot Corners jsou spolehlivé, nejsou dokonalé. Pokud narazíte na potíže s jedním nebo více nepracujícími, můžete vyzkoušet několik věcí.

  Nejprve se ujistěte, že pokud jste přidali modifikátory, držíte při přesunu do rohu správný klíč (klíče). Nebo naopak, možná jste omylem přidali modifikátor. Vraťte se do nastavení Hot Corner a ujistěte se, že vše vypadá správně.

  Dále zkuste odebrat akci Hot Corner a poté ji znovu přidat zpět. Například uživatel v komunitě Apple zveřejnil, že změnil svůj Hot Corner z Spusťte spořič obrazovky na Zakázat spořič obrazovky, kliknul OK, vrátil se a změnil akci zpět, klikl OKa fungovalo to.

  V komunitě Apple existují další návrhy, které můžete také vyzkoušet, pokud máte stále potíže s vašimi Hot Corners.

  Budete ve svém počítači Mac používat Hot Corners?

  Doufejme, že vám tato příručka pomůže rozhodnout se ve vašem počítači Mac použít pohodlnou funkci Hot Corners. Tato funkce nabízí flexibilitu pro akci, stejně jako možnost přidat modifikační klávesy, takže to zkuste.

  Můžete se vrátit zpět a dát nám vědět, co si myslíte v komentářích níže, nebo nás zasáhnout na Twitteru!

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found