Jak opravit problémy s osobním hotspotem v systému iOS 13

Osobní hotspot je užitečná funkce, která vám umožní sdílet mobilní datové připojení vašeho iPhone s jinými zařízeními, jako jsou MacBooky nebo iPady. To znamená, že je užitečné, když to funguje.

Podle některých online zpráv může iOS 13 a jeho následná vydání bodů způsobovat problémy s osobními hotspoty.

Příbuzný:

  Zde je několik způsobů, jak problém vyřešit.

  Jak opravit problémy s osobními hotspoty v systému iOS 13

  Není jasné, co způsobuje problémy s připojením hotspotů, ale zdá se, že je to spojeno s problémem v systému iOS 13. Protože nemáme konkrétní příčinu, nemůžeme určit přesnou opravu - ale můžeme projít několik základních kroků při řešení potíží.

  Základní řešení problémů

  Nejprve se ujistěte, že je váš osobní hotspot rovnoměrně zapnutý. Zní to jednoduše, ale je to přehlíženo.

  Nejprve vypněte a restartujte iPhone. Toto je vždy náš doporučený první krok k vyřešení v podstatě jakéhokoli problému na iPhone.

  Poté zkontrolujte, zda je ve vašem zařízení povolen osobní hotspot. Uvidíte, jestli je v Nastavení> Osobní hotspot. Můžete také zkontrolovat stránku podpory svého operátora a zjistit, zda má nějaké doplňující informace.

  Pokud se nezobrazí, může váš operátor tuto funkci deaktivovat. Zavolejte jim a zjistěte, zda je to na jejich konci povoleno.

  Nakonec se vždy doporučuje provést aktualizaci na nejnovější dostupnou verzi iOS - zejména s iOS 13. Může se jednat o aktualizaci softwaru, která tuto chybu opraví. Aktualizaci můžete provést na adrese Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

  Používáte iPhone podporující Dual SIM nebo eSIM?

  U modelů iPhone s eSIM / Dual SIM používá funkce Osobní hotspot linku, kterou jste vybrali pro mobilní data.

  Pokud máte oba řádky zapnuté pomocí Povolit přepínání mobilních dat přepínat, osobní hotspot používá mobilní síť, ve které je váš iPhone standardně nastaven na základě pokrytí a dostupnosti.

  Zkontrolujte připojení

  Pokud to problém nevyřeší, může dojít k problému s kterýmkoli zařízením, které se pokoušíte spárovat.

  Pro připojení přes Wi-Fi.

  • Na svém mobilním zařízení přejděte na Nastavení> Osobní hotspot. Poznamenejte si název a heslo Wi-Fi.
  • Zůstaňte na této obrazovce na mobilním zařízení.
  • Přejděte na zařízení, které chcete spárovat, a vypněte a zapněte Wi-Fi.
  • Připojte se k síti Wi-Fi mobilního zařízení.
  • Zadejte heslo správně.

  Můžete také zkusit připojení přes Bluetooth.

  • Na svém mobilním zařízení přejděte na Nastavení> Osobní hotspot. Poznamenejte si název a heslo Wi-Fi.
  • Zůstaňte na této obrazovce na mobilním zařízení.
  • Na zařízení, které chcete spárovat, zkontrolujte, zda je povoleno Bluetooth.
  • Poté přejděte do nabídky nastavení Bluetooth. (Nastavení> Bluetooth pro zařízení iOS, nabídka Apple> Předvolby systému> Bluetooth pro zařízení macOS.)
  • Vyberte mobilní zařízení.

  Pro dosažení nejlepších výsledků zkontrolujte, zda jsou povoleny Wi-Fi i Bluetooth. Také stojí za to povolit a zakázat Wi-Fi i Bluetooth na obou vašich zařízeních.

  Přístup k vašemu osobnímu hotspotu přes USB je vlastně hodně jako kabelové ethernetové nebo LAN připojení.

  Pokud se pokoušíte sdílet mobilní připojení k počítači Mac nebo Windows, může být také užitečné zkusit nastavit osobní hotspot pomocí kabelu USB.

  K tomu stačí připojit zařízení a přejít k možnostem sítě v počítači. Pokud to funguje, když selhaly další kroky, může dojít k problému s bezdrátovými čipy vašeho mobilního zařízení.

  Další tipy pro řešení potíží

  Resetování nastavení sítě je spolehlivý způsob řešení řady problémů s připojením.

  Pokud žádný z těchto předchozích kroků nefunguje, možná budete chtít obnovit nastavení sítě. Jděte do Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit nastavení sítě.

  Někteří uživatelé také ohlásili úspěch odhlášením ze svého účtu iCloud a následným přihlášením.

  Můžete to udělat otevřením aplikace Nastavení, kliknutím na svou profilovou kartu Apple ID nahoře a poté posouváním úplně dolů. Klepněte na Odhlásit se. Poté se znovu přihlaste.

  Toto nezpůsobí, že přijdete o svá data. I když se zdá, že tento krok odstraní některá data, tato data se ve vašem zařízení znovu synchronizují, jakmile se přihlásíte zpět ke svému účtu iCloud.

  Doufáme, že se vám některé z těchto tipů podařilo vyřešit vaše osobní problémy s hotspoty v systému iOS 13. Pokud máte jakékoli dotazy nebo máte nějaké tipy, o které byste se chtěli podělit o tom, co pro vás fungovalo, dejte nám prosím vědět.

  Jak zjistit, kolik zařízení se aktuálně připojuje k vašemu hotspotu pro iPhone?

  Chcete-li zobrazit počet zařízení aktuálně připojených k osobnímu hotspotu vašeho iPhonu, otevřete Ovládací centrum a stiskněte a podržte dlaždici Připojení (ta s ikonami pro WiFi, Bluetooth a Režim v letadle).

  Najděte počet připojených zařízení zobrazených těsně pod ikonou Personal Hotspot.

  Poslední příspěvky