Jak nastavit a používat macOS a OSX Time Machine [PRŮVODCE]

Do prdele: I když je to vzácné, může dojít i ke zhroucení počítače Mac. A věřte tomu nebo ne, vždy se to stane v okamžiku, kdy pracujete na něčem zásadním. Nemluvě o všech dokumentech, hudbě a fotografiích, které máte uložené v počítači Mac! Zde je přečteno vše o zálohovacím programu obsaženém v systémech macOS a OSX: Time Machine společnosti Apple.

Co je Time Machine?

Time Machine je standardní zálohovací program dodávaný s operačními systémy Apple pro počítače Mac, MacOS OSX. Time Machine je snadné a zábavné řešení. Apple vynaložil velké úsilí na to, aby byl Time Machine intuitivní a snadno použitelný pro všechny, bez jakýchkoli technických výrazů a dalších komplikovaných věcí. Apple odvedl docela dobrou práci, ale malé vysvětlení a informace o pozadí nikdy nemohou ublížit.

Nastavení Time Machine

Time Machine je docela jednoduché nastavit. Jediná věc, kterou si musíte uvědomit, je skutečnost, že potřebujete externí pevný disk s následujícími specifikacemi:

  • Rozhraní USB, Firewire 400/800 nebo Thunderbolt, bez ohledu na specifikace vašeho Macu.
  • Minimálně dvojnásobek kapacity původního pevného disku, který má být zálohován.

Samozřejmě můžete použít pevný disk Apple, Time Capsule. Pokud máte peníze na nákup, je to dobré (bezdrátové) řešení. Jinak to udělá také dobrý externí pevný disk.

Ve výchozím nastavení, pokud připojíte externí jednotku k počítači Mac, zobrazí se vyskakovací zpráva s dotazem, zda chcete tuto novou jednotku použít jako záložní jednotku.

Nejjednodušší způsob, jak pokračovat, je kliknout na tlačítko: „Použít jako záložní disk.`` Poté se vše provede automaticky. To bylo docela jednoduché ah? K dispozici je také možnost šifrování záložního disku. Tuto možnost vyberte, pokud chcete, aby vaše zálohy byly přístupné pouze uživatelům s heslem.

Dobře, co když se vyskakovací zpráva nezobrazí automaticky?

Stačí otevřít Předvolby systému> Time Machine.

Klikněte na tlačítko s nápisem „Vyberte Disk“A najděte / vyberte svůj nový pevný disk. A je to!

Možnosti Time Machine

Pro Time Machine je k dispozici několik možností. Pro běžné použití je dostačující výchozí nastavení. Ale pro ty, kteří chtějí nějakou kontrolu, jsou k dispozici tyto možnosti:

Pokud chcete zahrnout nebo vyloučit položky ze zálohování, můžete změnit nastavení. Stačí jít na Předvolby systému> Time Machine a klikněte na tlačítko Omožnosti.Vidíte, že další externí pevné disky ve výchozím nastavení nejsou zahrnuty, ale můžete je přidat, pokud chcete. Zde můžete zahrnout nebo vyloučit soubory, složky nebo dokonce celé pevné disky, jak bylo uvedeno výše. Klikněte na 'Uložit„Až skončíte.

Ve výchozím nastavení se Time Machine zobrazuje na panelu nástrojů Mac v pravém horním rohu obrazovky. Toto můžete samozřejmě změnit v systémových předvolbách. Z této ikony na panelu nástrojů Mac máte zástupce nastavení a informací o stavu zálohy. Kliknutím na „Zálohovat hned„Můžete spustit okamžitou zálohu. Zde také najdete položku nabídky: „Enter Time Machine.“ Přečtěte si další vysvětlení tohoto.

A když Time Machine dokončí zálohu, upozorní vás upozorněním.

Jakmile nastavíte Time Machine, automaticky provede hodinové zálohy za posledních 24 hodin, denní zálohy za poslední měsíc a týdenní zálohy za všechny předchozí měsíce. Když je záložní jednotka plná, nejstarší zálohy se smažou.

První zálohování zabere čas

Dokončení vaší první zálohy trvá dlouho, takže buďte trpěliví. Tato doba závisí na tom, kolik souborů máte v počítači Mac. I když je rychlejší nepoužívat Mac, když zálohujete poprvé, v případě potřeby můžete Mac nadále používat, zatímco probíhá zálohování.

Jakmile je první záloha dokončena, veškerý budoucí Time Machine obsahuje pouze soubory, které jste od předchozí zálohy změnili. To znamená, že následné zálohy jsou sakra mnohem rychlejší!

Power Naps jsou také pro Mac!

Zapnutí funkce Power Nap umožňuje některým počítačům Mac provádět zálohy, i když spí.

Jak obnovit jeden soubor nebo složku z Time Machine?

Tato funkce je nejúžasnější částí Time Machine: Klikněte na „zadejte Time Machine“Na panelu nástrojů Mac a uvidíte, co se stane. Vaše obrazovka se promění na stroj v reálném čase. Každé překrývající se okno uprostřed je záloha v určitý čas / datum. Čas a datum najdete na pravé straně. Když kliknete na zadané datum, Time Machine se vrátí k tomuto datu / času a zobrazí stav vašeho Macu v zvolený čas.

Pokud jste našli ztracený soubor, složku nebo aplikaci, jednoduše ji vyberte a klikněte na „obnovitV pravém dolním rohu. Time Machine automaticky obnoví vybrané položky.

Jak obnovit celý počítač ze zálohy?

Pokud jste si právě koupili nový Mac, nezapomeňte si pomocí Time Machine vytvořit zálohu ze starého Macu. Během procesu nastavování nového Macu se vás systém zeptá, zda chcete, aby byla vaše záloha nainstalována, místo úplně nového systému. Pokud kliknete na „Ano„, Pak se celý systém obnoví na novém počítači Mac a můžete pracovat znovu jako předtím, aniž byste museli znovu instalovat všechny aplikace.

Time Machine je dobré a stabilní řešení pro většinu vašich záložních potřeb.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found