Wi-Fi nefunguje s macOS Sierra, postupy

Někteří čtenáři zaznamenali po upgradu svého Macbooku problémy související s Wi-Fi nefunguje s macOS Sierra. Jejich Wi-fi na Macu a Macbooku buď přestane fungovat úplně, nebo se výrazně zpomalí. Pokud vaše připojení wi-fi vykazuje problémy po upgradu na macOS Sierra, podívejte se prosím na níže uvedené kroky, které vám pomohou tento problém vyřešit. Pomocí aplikace Finder a resetováním některých souborů souvisejících se sítí se dostanete na druhou.

Ujistěte se, že ve skutečnosti používáte Macbook nebo Mac, který je kompatibilní s macOS Sierra, v pokynech pro kompatibilitu společnosti Apple.

5 kroků k vyřešení problémů s Wi-Fi macOS Sierra

Krok 1 Zavřete všechny své aplikace na svém Macbooku a vypněte Wi-Fi. Síť Wi-Fi můžete vypnout kliknutím na ikonu Wi-fi v pravém horním rohu a výběrem možnosti „Vypnout Wi-fi“.

Krok 2 Otevřete aplikaci Finder. Klikněte na Přejít a z rozbalovací nabídky vyberte možnost Přejít do složky.

Krok - 3 Zadejte „/ Library / Preferences / SystemConfiguration /“ a klikněte na Přejít

Krok - 4 Tato akce vás přenese do složky SystemConfiguration, která obsahuje seznam několika souborů. V této složce vyberte následující soubory a přetáhněte je do koše.

  • Preferences.plist
  • com.apple.wifi.message-tracer.plist
  • NetworkInterfaces.plist
  • com.apple.airport.preferences.plist

Krok - 4 Jakmile jste přesunuli výše uvedené soubory plist do koše, restartujte router wi-fi. Můžete také odpojit napájení routeru, počkat 5 minut a poté jej znovu připojit. Restartujte Macbook nebo Mac.

Krok - 5 Zapněte Wi-fi na počítači Mac a zkontrolujte připojení. S tímto jednoduchým resetem by se věci měly vrátit do normálu.

Pokud jste po aktualizaci na macOS Sierra zaznamenali pomalé Wi-fi připojení, měli byste otestovat svoji rychlost. Využijte bezplatnou službu, jako je Fast.com, pro kontrolu rychlosti před i po opravě. A pokračujte a ověřte, že nyní získáte základní rychlost. Pokud vaše wi-fi připojení funguje, ale stále máte problémy s rychlostí, možná budete chtít zkontrolovat nastavení DNS na vašem wi-fi a vyzkoušet jej změnou na 8.8.8.8 nebo nastavení OpenDNS. Klikněte na > Předvolby systému> Síť. Vyberte si wi-fi z levého panelu a klikněte na Pokročilé. Dále klikněte na záložku DNS a proveďte změny.

Pokud se vaše rychlost po změně nastavení DNS zvýší, vaše problémy s wi-fi pravděpodobně souvisejí s vaším poskytovatelem internetových služeb, nikoli s aktualizací macOS Sierra nebo s routerem. Doufáme, že resetování souborů plist, jak je znázorněno v krocích 1 až 5, by mělo vyřešit vaše problémy s Wi-Fi.

pokud máte jiné problémy související s macOS Sierra, můžete si přečíst podrobného průvodce řešením problémů s macOS.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found