Nelze otevřít Control Center na iPhone XS / XR / X? Nebo Siri?

Pokud jste upgradovali na iPhone XS nebo XR z dřívějšího modelu iPhone, máte připraveno nějaké základní naučení gest. Poměrně mnoho z gest, která jsme použili za posledních 10 let, je historie, včetně dokonce základních věcí, jako je přejetí prstem nahoru do Control Center.

Je čas vědomě procvičovat tyto svalové vzpomínky a naučit se nové triky, počínaje domovskou obrazovkou. Ano, bude si to muset trochu zvyknout, ale za pár dní to bude opět automatické, není třeba přemýšlet!

Pokud vás tedy zajímá, jak otevřít ovládací centrum na iPhonu XS / XR / X nebo přistupovat k Oznámením, Siri a dalším domácím funkcím, tento článek je pro vás!

Pojďme na to!

Pojďme k baru domácího gesta a zářezu!

Dobře, pravděpodobně už víte, že na žádném telefonu řady iPhone X není tlačítko Domů - ani vpředu, ani vzadu.

Jak se tedy dostat na domovskou obrazovku? Navštívíte Gesture Bar svého iPhonu XS / XR / X! Lidé to nazývají také nový indikátor domova.

V telefonu iPhone řady X se dostanete na domovskou obrazovku klepnutím a podržením pruhu gest ve spodní části obrazovky a přejetím prstem úplně nahoru k horní části obrazovky

Počkejte minutu, není to tak, jak vyvoláváte Control Center na iPhone XS / XR / X?

Ani náhodou! U telefonů řady iPhone X společnost Apple mění způsob, jakým vyvoláváme Control Center našeho telefonu.

Namísto přejetí prstem nahoru zdola přejedeme prstem nahoru z pravého horního rohu. Ano, slyšeli jste správně - Control Center je nyní přístupné přejetím prstem DOLŮ z pravé strany zářezu obrazovky (kde vidíte své služby určování polohy, Bluetooth a ikony stavu baterie).

Počkejte, není to tak, jak přivoláváte oznámení?

Ano i ne.

U zařízení iPhone XS / XR / X stále přejetím prstem dolů zobrazíte oznámení. Ale místo toho, abyste přejeli prstem kdekoli v horní části obrazovky, jste nyní omezeni na přejetí prstem dolů z levé strany zářezu obrazovky, abyste získali přístup k oznámením na telefonech řady iPhone X.

Ano, bez tlačítka Domů je to matoucí!

Bez tlačítka Domů se Apple rozhodl přidat nový Gesture Bar. Lišta gest vždy sedí ve spodní části obrazovky vašeho iPhone X, ať už v režimu na výšku nebo na šířku. Prostřednictvím této lišty přejdete na domovskou obrazovku, přepínač aplikací a posuvník aplikací, abyste viděli a pohybovali mezi všemi otevřenými aplikacemi.

Existuje poměrně málo věcí, které se mění bez tlačítka Domů, včetně toho, jak pořizujete snímky obrazovky, přistupujete k Siri, vynucenému restartu, jak platit za věci pomocí Apple Pay a jakýchkoli dalších funkcích, které používají Touch ID.

Všichni jsme povinni dělat chyby, když se znovu učíme tyto změny, dokud se vše znovu nedostane do našeho autopilota svalové paměti. Ale do té doby zde můžete provádět některé z těchto běžných věcí na svém iPhone.

Jak provést vynucené restartování na vašem iPhone XS / XR / X

Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a okamžitě uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple.

Přístup k Siri

Přitáhněte pozornost Siri stisknutím a podržením bočního tlačítka (vypínače).

Plaťte pomocí Apple Pay

Chcete-li používat Apple Pay, poklepejte na postranní tlačítko. Váš iPhone XS / XR / X potřebuje ověřit vaši identitu pomocí Face ID nebo použít heslo, pokud nechcete používat Face ID.

Pořiďte snímek obrazovky

Jsme všichni tak zvyklí stisknout Home a Power a získat snímek obrazovky. Nyní bez tlačítka Domů stisknutím bočních tlačítek a tlačítek pro zvýšení hlasitosti pořídíte snímek obrazovky.

Nouzové SOS

Pryč je 5 klepnutí na tlačítko Napájení! Místo toho na vašem iPhone XS / XR / X musíte současně stisknout a podržet boční tlačítko A jedno ze dvou tlačítek hlasitosti, abyste získali přístup k SOS. Tento trik funguje i na modelech iPhone 8.

Vaše zkratka přístupnosti

Pro mnohé je to nezbytná funkce. Od svého založení se trojitým kliknutím na tlačítko Domů vždy zobrazila vaše zkratka.

Ale co teď bez tlačítka Domů, co dělat? Na iPhonu řady X trojitým stisknutím postranního tlačítka NEBO trojitým klepnutím třemi prsty na obrazovce vyvoláme zástupce přístupu.

Vypnutí telefonu iPhone X Series je také trochu jiné!

Apple nám nabízí dva způsoby, jak vypnout váš iPhone XS / XR / X

  • Na několik sekund podržte současně boční a tlačítka pro zvýšení nebo snížení hlasitosti
  • Nebo použijte možnost vypnutí vNastavení> Obecné(tuto možnost vyhledejte posunutím úplně dolů)

Když to shrneme!

Ano, potrvá to nějaký čas a nacvičit si, jak si zvyknout na to, že nemáte Home Button, a znovu se naučit ty základní věci, jako je otevření ovládacího centra na telefonu iPhone X Series. Ale brzy to bude lehké, a zapomenete, proč jste vůbec někdy potřebovali toto Home Button.

Poslední příspěvky