Jak používat připomenutí podle místa v iOS + užitečné tipy

Připomenutí si můžete představit jako časová upozornění, která vám pomohou zapamatovat si konkrétní úkol nebo pochůzku.

Nejdelší dobu vím, že jsem to udělal. Pokud však jde o iOS, upozornění v aplikaci Připomenutí mohou být časově i místně.

Možná jste to teoreticky už věděli. Ale zdá se, že příliš málo uživatelů iOS využívá připomenutí podle polohy.

PŘÍBUZNÝ:

 • Aplikace Připomenutí zobrazuje nesprávné informace a řešení
 • Top 25 iOS 12 tipů, které fungují dobře
 • 15 Siri tipů pro vaše Apple Watch
 • Jak sdílet vaši polohu pomocí iPhone

Mohou být neuvěřitelně užiteční při organizování našich dnů a seznamů úkolů. Jak pravděpodobně víte, ne všechno v našem každodenním životě má k tomu stanovený časový rámec.

Pokud již používáte připomenutí podle polohy, skvěle. Jinak si přečtěte, jak mohou zvýšit vaši produktivitu a každodenní rutinu.

Jak používat připomenutí podle polohy

Nejprve se ujistěte, že je pro aplikaci Připomenutí povolena služba určování polohy. Jinak nebudete moci používat připomenutí podle polohy.

Jakmile jsou, proveďte následující kroky.

 • Otevřete Připomenutí a klepněte na vytvořit nové znaménko plus.
 • Klepněte na oběžník i ikona napravo od názvu.
 • Přepnout Připomeňte mi na místě.
 • Klepněte na Umístění.
 • Vyhledejte místo nebo zadejte adresu místa. Případně můžete použít svou aktuální polohu.
 • Jakmile vyberete místo, můžete si vybrat, zda se vám má připomenout přijet na tomto místě, nebo když vy odejít to místo.
 • Až budete hotovi, klepněte naDetaily vlevo nahoře. Poté klepněte na Hotovo.

Použijte Siri k nastavení připomenutí na základě polohy

Případně můžete Siri kdykoli požádat, aby vám vytvořil připomenutí podle polohy.

Stačí říct něco v duchu „Hej Siri, připomeň mi, abych nakrmil kočku, když se vrátím domů“ nebo „Hej Siri, připomeň mi koupit vejce, když opouštím toto místo.“

Další tipy

Celkově lze připomenutí podle polohy snadno používat a začlenit do vaší každodenní rutiny.

Ve skutečnosti však můžete udělat několik dalších věcí, které vám pomohou zvýšit užitečnost a obsah připomenutí polohy.

Dolaďte obvod

Během výše uvedeného procesu jste si možná všimli kruhu s černou tečkou kolem zvoleného místa. To představuje obvod nebo poloměr polohy.

Kruh představuje příjezd, který musíte zadat nebo opustit, aby se spustilo připomenutí polohy.

Jak si dokážete představit, je to neuvěřitelně užitečné, pokud žijete, pracujete nebo navštěvujete tělocvičnu v obzvláště husté oblasti. Podobně můžete nastavit poloměr, který spustí alarm polohy, když opustíte určitou oblast - například vaše město.

Chcete-li změnit obvod, stačí klepněte a přetáhněte černá tečka. Přetáhněte jej, dokud nebude poloměr kolem místa nastaven podle vašich potřeb.

Vytvořte karty „Kontakt“

Připomenutí podle polohy jsou již užitečná. Funkci však můžete mnohem snáze zjistit, kdy opouštíte důležitá nebo častá místa.

V zásadě vytvoříte kontaktní karty pro významná místa a lidi ve vašem životě.

Tímto způsobem můžete tato místa snadno použít v Připomenutí, aniž byste museli pokaždé hledat nebo zadávat přesnou adresu.

 • Otevřete Kontakty.
 • Klepněte na ikonu ikona + v pravém horním rohu displeje.
 • Pokud je to domov jednotlivce, zadejte jeho jméno. V Společnostpole, můžete zadat název firmy nebo jiného neosobního místa.
 • Přejděte dolů a zadejte adresu pro dané místo. Znovu zkontrolujte přesnost.

Můžete také přejít dolů na ikonu Přidat pole možnost dole. Klepněte na něj a nabídne se vám nový Pole přezdívky, mimo jiné možnosti. Je užitečné přidat do této oblasti něco obecného (práce, tělocvična, ordinace atd.).

Zvažte také přidání přesných podrobností adresy k dalším kontaktům, které již máte - například k rodině, přátelům, spolupracovníkům nebo jiným lidem, se kterými často komunikujete.

Pokud má většina vašich kontaktů připojené adresy, můžete si vytvořit připomenutí, které vás upozorní, když řeknete, například, že opustíte dům Jima nebo Stacy.

Jakmile nastavíte kontakty s adresami, můžete při vytváření nové připomenutí jednoduše vyhledat jejich jméno nebo přezdívku v poli Umístění.

Poznámka: Nezapomeňte přejít na svou vlastní kontaktní kartu v aplikaci Kontakty a přidat adresu domova a práce - jinak nebudete moci požádat Siri, aby vám připomněla, abyste něco udělali, když se vrátíte domů nebo opustíte práci.

Použijte nové nastavení Nerušit založené na umístění iOS 12

Počínaje iOS 12 nyní funkce Nerušit na vašem iPhone nabízejí možnost povolit DND pro konkrétní místo. Dlouze stiskněte ikonu Nerušit v ovládacím centru a nastavte ji na „dokud neopustím toto místo“. Funkce Nerušit v systému iOS 12 mají také některé další zajímavé funkce. Neváhejte je prozkoumat:

PŘÍBUZNÝ: Jak používat nové funkce Nerušit v systému iOS 12

Použijte připomenutí na základě automobilu

Pokud má vaše vozidlo připojení Bluetooth nebo CarPlay, můžete také nastavit připomenutí, aby vás při vystupování nebo nastupování do vozu ping.

Jednoduše vytvořte připomenutí a měli byste vidět Nasedání do auta a Vystoupení z auta možnosti.

Vyberte jednu z možností a připomenutí se spustí, když se odpojíte nebo připojíte k Bluetooth nebo CarPlay.

Věděli jste, že můžete také sdílet věci s připomenutími. Můžete s ním sdílet webový odkaz a stane se odkazem, na který lze kliknout. Totéž s mapami. Plánujete někam cestu? Můžete nastavit umístění map Apple jako připomenutí pro „když nastoupím do auta“ a když nastoupíte do auta, automaticky se zobrazí. Je to opravdu užitečné. Totéž platí pro nákupní seznamy v poznámkách. Sdílejte to a nastavte jej na „když se dostanu do Targetu“ nebo na jiné místo a objeví se, když se tam dostanete a máte svůj nákupní seznam po ruce.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohly. Pokud máte tip na sdílení, který pro vás pracoval po všechny ty roky používání iPhone, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found