Jak vyprázdnit mezipaměť DNS v systému Mac OS X a macOS

Tento krátký článek popisuje, jak vyprázdnit (nebo resetovat) mezipaměť DNS. DNS dotazy (IP adresy) se obvykle ukládají do mezipaměti, ale někdy může být nutné vyprázdnit a vyprázdnit mezipaměť DNS. Vymazání (nebo „vyprázdnění“) mezipaměti tato data obnoví. Pokud se například setkáte s chybovými kódy 404 (nemůžete najít server) nebo narazíte na problémy, kdy pojmenovaný server nevyřeší správně, můžete resetovat mezipaměť DNS. Naštěstí je tento proces opravdu snadný.

O mezipaměti DNS vašeho počítače Mac

macOS a OS X uchovávají místní mezipaměť vyřešených dotazů DNS po dobu stanovenou serverem DNS. Někdy je nutné okamžitě obnovit mezipaměť a znovu zadat dotaz na server DNS. Například pokud se váš server DNS nedávno změnil, možná to budete muset udělat.

Pokud váš Mac nepoužívá nejnovější záznamy DNS ze serveru, restartování počítače Mac obvykle aktualizuje informace uložené v mezipaměti. Pokud chcete aktualizovat položky DNS a nemůžete restartovat Mac nebo Server pomocí macOS nebo OS X, použijte níže uvedené příkazy terminálu (v závislosti na verzi macOS nebo OS X).

Vypláchněte mezipaměť DNS v systému macOS Sierra a různých verzích systému Mac OS X.

macOS Sierra

Otevřete Terminál a zadejte příkaz níže. Tento příkaz vymaže mezipaměti MDNS a UDNS. DNS v macOS je zpracováván prostřednictvím mDNSResponder, zabití procesu je nejjednodušší způsob, jak resetovat mezipaměť DNS na Macu kromě restartu a ruční změny nastavení DNS. Nezapomeňte, že po zobrazení výzvy k zadání hesla zadejte své přihlašovací heslo pro Mac a stiskněte klávesu Enter.

sudo killall -HUP mDNSResponder Příkaz sudodscacheutil - flushcache také funguje 

OS X 10.10 Yosemite a El Capitan

Pomocí následujícího příkazu Terminál můžete obnovit mezipaměť DNS v systému OS X v10.10.4 nebo novějším

sudo killall -HUP mDNSResponder 

Pomocí následujícího příkazu Terminál můžete obnovit mezipaměť DNS v systému OS X v10.10 až v10.10.3

sudo discoveryutil mdnsflushcache

Po výzvě k provedení proplachu zadejte své heslo správce.

OS X 10.9 Mavericks

Otevřete Terminál a zadejte:

dscacheutil -flushcache; sudo killall -HUP mDNSResponder

OS X Mountain Lion nebo Lion (10.7 a 10.8)

Spusťte aplikaci Terminál (Aplikace> Obslužné programy> Terminál) a zadejte (po výzvě vložte heslo správce):

sudo killall -HUP mDNSResponder

Mac OS X 10.6 a 10.5

Otevřete Terminál a zadejte:

sudo dscacheutil -flushcache

Mac OSX 10.4 a nižší

Spusťte terminál a zadejte:

vyhledat -flushcache 

Ověřte, zda jsou vaše problémy DNS vyřešeny

Chcete-li zkontrolovat, zda váš DNS nyní funguje normálně, použijte příkaz „dig“. Zůstaňte v terminálu a napište „dig appletoolbox.com. “ Nebo název libovolného webu, který pravidelně navštěvujete - stačí zadat dig před webovou adresu.

Příkaz dig se používá k dotazování na DNS jmenné servery ohledně informací o hostitelských adresách, poštovních burzách, jmenných serverech a souvisejících informacích. Pokud je vaším problémem rychlost, podívejte se v části ODPOVĚĎ na čas dotazu.

Pokud se toto číslo ukáže příliš vysoké, což znamená, že načítání webu trvá příliš dlouho, změňte nastavení DNS svého počítače, zařízení nebo routeru na Otevřené servery DNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220) nebo Veřejné servery DNS Google (8.8. 8.8 a 8.8.4.4.)

Uložte soubor .scpt na plochu pro rychlý přístup

  • Otevřete „Script Editor“ a přidejte následující příkaz a poté uložte na plochu (zkopírujte a vložte následující řádek včetně uvozovek)
    • Pro macOS Sierra proveďte shell skript „Sudo killall -HUP mDNSResponder“
    • Pro El Capitan proveďte shell skript „Sudo dscacheutil-flushcache; sudo killall -HUP mDNSResponder ”
  • Poklepejte na tento soubor kdykoli potřebujete vyprázdnit DNS
  • Pokud chcete v Terminálu zprávu, která vás informuje, že DNS byl vyprázdněn, přidejte na svůj řádek následující příkaz
    • ; řekněme, že mezipaměť DNS byla úspěšně vyprázdněna

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found