Jak opravit problematické aplikace na Apple Watch

Máte tedy nejnovější model Apple Watch a jste nadšení, že můžete otestovat všechny své aplikace, včetně nativních a třetích stran. Ale když budete tento nový Apple Watch procházet jeho tempem, zjistíte, že spousta aplikací třetích stran Apple Watch nefunguje. A mnoho z nich je vaše oblíbené a oblíbené jako Facebook Messenger, Swarm, Skype atd.

Namísto toho, abyste si udělali den a udrželi vás ve spojení, mnoho z těchto aplikací třetích stran se stále načítá a vše, co získáte, je značka načítání, která se neustále točí a točí. Někdy se tato aplikace po několika sekundách dokonce zhroutí.

Je to frustrující, když na hodinkách snadno dostáváte oznámení z těchto aplikací, ale jakmile je otevřete klepnutím, zasekne se načítání a načítání ... až vás konečně nabootuje a vrátí na domovskou obrazovku. Myslím, že se nám tyto hodinky Apple opravdu líbí a chceme je používat každý den, jak je to jen možné. Ale tyto typy problémů to znemožňují! Co tedy dělá dívka (nebo chlapec)?

Odstraňování problémů s aplikacemi třetích stran Apple Watch nefunguje

I když jsou Apple Watch skvělým dílem, je fakt, že občas se mohou vyskytnout problémy s nainstalovanými aplikacemi třetích stran. Například aplikace mohou jednoduše odmítnout instalaci, neotevřít nebo nezobrazit správnou ikonu aplikace (můj osobní bugbear!)

Celkově bohužel není mnoho, co můžete udělat, abyste skutečně vyřešili špatné chování aplikací Apple Watch, ale existuje několik docela zřejmých věcí, které můžete vyzkoušet a opravit, což ve většině případů problémy vyřeší.

PŘÍBUZNÝ: Apple Watch, The Ultimate Guide

Ve většině případů také stojí za to restartovat Apple Watch a iPhone.

Aplikace se nenainstalují

Někdy se aplikace Apple Watch jednoduše nenainstalují nebo se zdá, že to trvá věčnost. V takovém případě stačí použít aplikaci Sledovat na iPhonu, v seznamu aplikací najít nevhodnou aplikaci a vypnout tuto možnostZobrazit aplikaci na Apple Watch. Po odebrání nebo deaktivaci aplikace zkuste přepínač znovu zapnout. V mnoha případech se zdá, že to funguje podruhé a aplikace je nainstalována na vašich hodinkách.

Kromě zapínání a vypínání aplikace v aplikaci Watch můžete také jednoduše podržet ikonu aplikace na Apple Watch, podobně jako na iPhonu, abyste vstoupili do „kroutícího se režimu“. Jakmile uvidíte malou ikonu „x“, můžete aplikaci odinstalovat tímto způsobem.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Všechny články o Apple Watch na Apple Toolbox.

Další řešení potíží s aplikacemi třetích stran Apple Watch nefunguje

 1. Umístěte Apple Watch na nabíječku s připojeným napájením A připojte svůj iPhone k napájení
  1. Nyní zkuste otevřít aplikaci třetí strany
 2. Otevřete na svém iPhone aplikaci Hudba a přehrajte skladbu
  1. Nyní zkuste otevřít aplikaci třetí strany
 3. Otevřete na iPhonu aplikaci Watch
  1. Přejděte na kartu Moje hodinky
   1. Přejděte dolů a klepněte na název aplikace, která se neotevře
   2. Vypněte možnost Zobrazit aplikaci na Apple Watch
    1. Na chvíli se zastavte
    2. Zkuste tuto možnost znovu zapnout
   3. Nyní zkuste otevřít aplikaci třetí strany
 4. Zkuste odinstalovat a nainstalovat aplikaci třetí strany a přehrávat hudbu
 5. Přehrávejte hudbu při instalaci aplikace třetí strany na nové resetované hodinky

Pokud žádný z výše uvedených návrhů problém s aplikacemi třetích stran Apple Watch nevyřeší, zkuste párování zrušit a znovu spárovat

Aplikace a kompatibilita s Apple Watch třetích stran

Někdy však může jednoduše dojít k problému s kompatibilitou s aplikací a watchOS. V takových případech toho nemůžete dělat nic jiného, ​​než počkat, až vývojář aplikace problém vyřeší, a zkusit to znovu. Vždy se můžete pokusit zrušit párování a znovu spárovat vaše Apple Watch nebo dokonce úplně resetovat (více o tom později), ačkoli resetování je docela drastický krok k opravě pouze jedné aplikace.

PŘÍBUZNÝ: Názor: 9 měsíců s Apple Watch…

Spárování a zrušení párování Apple Watch

 1. Aplikace Watch na vašem iPhone se automaticky zálohuje a před zrušením párování prostřednictvím aplikace vždy obsahuje novou zálohu
 2. Zvolte obnovení hodinek pomocí Obnovení ze zálohy
  1. Většina vašich dat a nastavení se obnoví s několika výjimkami, jako jsou přístupové kódy a informace o Apple Pay

Pokud se rozhodnete resetovat Apple Watch, ujistěte se, že jste je nejprve zálohovali přes iCloud. Apple říká, že hodinky jsou automaticky zálohovány na váš iPhone, ale pro jistotu stojí za to zrušit párování a opětovné spárování s vaším iPhone, protože je vytvořena nová záloha.

V aplikaci Watch můžete párování zrušit výběrem Apple Watch z nabídky a výběremZrušte spárování Apple Watch. Až příště otevřete aplikaci, budete moci hodinky znovu spárovat / obnovit.

Chybí ikony aplikací

Zdá se zcela běžné, že nově nainstalované aplikace nezobrazují správně ikonu aplikace, ale výchozí ikonu. Je to docela nepříjemné a zdá se, že k tomu dochází téměř náhodně, aniž by bylo možné snadno zjistit, zda se ikona zobrazí nebo ne.

V mém případě jsem nedávno nainstaloval aplikaci GoPro pro iPhone a doprovodnou aplikaci Apple Watch (abych mohl vzdáleně zahájit nahrávání pomocí mých hodinek), ale po instalaci aplikace není viditelná žádná ikona aplikace.

Po krátkém restartu Apple Watch (podržte postranní tlačítko „kontakty“ a vyberte možnost Vypnout a následným dlouhým stisknutím stejného tlačítka jej znovu zapněte) se ikona aplikace objevila. Doufejme, že tento druh problému bude problém, který Apple opraví v aktualizaci watchOS…

Aplikace se neotevřou

Ještě nepříjemnější než chybějící ikony aplikací je, když se aplikace, kterou jste nainstalovali, neotevře. Někdy je to ještě horší, protože se zdá, že aplikace, které kdysi fungovaly, náhle přestanou fungovat, možná v důsledku aktualizace aplikace nebo něčeho úplně neznámého.

Například moje bankovní aplikace (kterou bez problémů používám na svém iPhone) se na mých hodinkách Apple Watch nikdy neotevře. Aplikace zobrazuje známou ikonu otáčení (načítání), ale ve skutečnosti se nikdy neotevře a nefunguje. I po několikanásobném odinstalování a odebrání (což rozhodně stojí za vyzkoušení) se stále neotevře.

Některé aplikace se nikdy neotevřou, ať už…

V těchto případech můžete také dvakrát zkontrolovat, zda nemáte verzi aplikace pro iPhone otevřenou nebo spuštěnou jako úkol na pozadí, protože na internetových fórech bylo několik zpráv, kde vynucení ukončení aplikace na iPhonu proběhlo trik.

Bohužel se jedná o nejhorší druh problému s Apple Watch a zatím neexistuje žádná definitivní odpověď, proč některé aplikace jednoduše odmítají otevřít.

V těchto případech určitě stojí za to aplikaci přeinstalovat, ale ve verzi pro iPhone je často také nastavení nebo možnost umožňující podporu Apple Watch. Stojí za to tyto aplikace zkontrolovat a zjistit, zda je třeba podniknout nějaké další kroky.

Stojí za to zkontrolovat dostupné možnosti Apple Watch ve verzi aplikace pro iPhone.

Resetujte Apple Watch

V některých případech je vhodné resetovat a obnovit Apple Watch (nebo je jednoduše nastavit znovu od začátku), pokud máte příliš mnoho problémů s aplikacemi třetích stran.

Chcete-li to provést, vyberte ikonu Nastavení aplikaci na hodinkách a vyberte Všeobecné >Resetovat, nebo z aplikace pro iPhone vyberteVšeobecné a přejděte dolů na Resetovat dole. Na další obrazovce budete mít na výběr z několika možností:

Můžete také vyzkoušet možnosti dvě a tři, než provedete drastický krok k resetování celé hodinky. I když zvolíte úplný reset, je dost snadné obnovit ze zálohy při příštím otevření Hodinky aplikace pro iPhone.

Odebrat hudbu

Věřte tomu nebo ne, někteří naši čtenáři uvádějí úspěch těchto kroků. Tento návrh má smazat veškerou hudbu. Uvědomte si, že pokud na svém iPhone ukládáte hodně hudby, může trvat poměrně dlouho, než vše znovu synchronizujete s vaším iPhone, aby tyto základní aplikace třetích stran fungovaly.

 • Na iPhonu přejděte na: Nastavení> Obecné> Úložiště a používání iCloudu> V sekci Úložiště klepněte na Spravovat úložiště> Hudba> Upravit (pravý horní roh)> odstranit všechny skladby.
 • Zálohujte svůj iPhone na iCloud (poté iPhone neobnovujte, pouze proveďte zálohu):
  • Jak zálohovat svá zařízení pomocí iCloudu nebo iTunes - Podpora Apple
 • Také zálohujte (ale nesynchronizujte) svůj iPhone do iTunes výběrem možnosti „Šifrovat zálohu iPhone“ (znovu, neobnovujte iPhone poté, pouze proveďte zálohu):
  • Jak zálohovat svá zařízení pomocí iCloudu nebo iTunes - Podpora Apple
 • Poté zkuste otevřít každou z dotčených aplikací.
 • Po provedení těchto kroků lze hudbu do iPhonu znovu přidat.

Oslovte vývojáře třetích stran

Mnoho aplikací má zabudované nástroje pro zpětnou vazbu. Například prostřednictvím aplikace Messenger poskytujete zpětnou vazbu (nebo stížnosti) na Facebook Messenger přímo. Stačí přejít do aplikace Facebook Messenger, stisknout kartu „já“ a vybrat kartu „nahlásit problém“. A pošlete jim, o co jde.

souhrn

Jako každé nové zařízení, i Apple Watch má svůj spravedlivý podíl na problémech s uživatelským rozhraním a problémech s aplikacemi, které se nepodařilo načíst nebo zobrazit chybějící ikony. V průběhu času aktualizace watchOS neustále opravují chyby, ale stále existuje příliš mnoho chyb na mé přání. V letošním roce by se měl dočkat nového hardwaru Apple Watch a vydání watchOS 3.0, takže doufejme, že zbývající chyby budou vyřešeny dříve než později.

Máte nějaké užitečné tipy nebo triky, které vám pomohly vyřešit problém s aplikací na Apple Watch? Pokud ano, dejte nám vědět v komentářích nebo nám pošlete e-mail - rádi bychom se dozvěděli o vašich vlastních zkušenostech.

Mezitím je z Apple Watch stále spousta zábavy a použití a v blízké budoucnosti si můžete prohlédnout další novinky, názory a průvodce Apple Watch.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found