Jak nastavit a přehrávat podcasty na Apple Watch pomocí watchOS 5

Díky watchOS 5 bylo používání Podcastů na Apple Watch velmi příjemným zážitkem. Na Apple Watch Series 3 a novějších s Wi-Fi nebo mobilním připojením nyní můžete streamovat podcasty bez vašeho iPhone. V tomto krátkém článku prozkoumáme některé základní informace o tom, jak nastavit a přehrávat Podcasty na Apple Watch a zvýraznit několik běžných tipů a triků.

Díky funkci Podcasty na Apple Watch je super pohodlné spárovat vaše Airpods s Apple Watch a vzít si Podcasty na cestách, když jste na procházce nebo běhu.

Pokud jste fanouškem aplikace Audible, watchOS 5 nyní otevírá možnost streamovat obsah Audible přímo na Apple Watch. Umožňuje vám synchronizovat zvukový obsah z vašeho iPhone s Apple Watch

Pojďme tedy začít ...

Spárujte své hodinky Apple s Airpods, Bluetooth reproduktory nebo sluchátky

Aktuální reproduktor na Apple Watch podporuje pouze Siri, Hlasové volání a Oznámení.

Přehrávání hudby / zvuku není v současné době bohužel podporováno, takže je budete muset spárovat s externí jednotkou Bluetooth, abyste mohli poslouchat své podcasty nebo Apple Music.

PŘÍBUZNÝ:

 • Apple Watch, Průvodce řešením problémů
 • Funkce Walkie-Talkie nefunguje na Apple Watch, podrobný průvodce řešením problémů
 • Oznámení watchOS 5, zde byste měli vědět
 • Chyby instalace watchOS 5, opravte to hned
 • Jak používat Siri Raise k mluvení na Apple Watch

Začněte otevřením aplikace Nastavení na Apple Watch. Klepněte na Bluetooth a poté v části Zařízení klepněte na zařízení Bluetooth, ke kterému se chcete připojit k Apple Watch, a začněte.

Pokud jste nedávno aktualizovali na watchOS 5 a v sekci zařízení se stále zobrazuje „Hledání…“, aniž byste zařízení dokázali najít, proveďte vynucený restart na Apple Watch a zkuste to znovu.

Jakmile hodinky Apple Watch připojíte k externím Bluetooth sluchátkům nebo reproduktorům, jste připraveni zahájit další proces nastavení.

Nastavte výběr podcastu pomocí svého iPhone

Na iPhonu otevřete aplikaci Hodinky. Klepněte na kartu Moje hodinky ve spodní části obrazovky. Přejděte dolů a klepněte na Podcasty.

Zde najdete dvě možnosti.

 • Nyní poslouchat (ve výchozím nastavení zapnuto)
 • Zvyk

Doporučujeme začít s Custom. Toto nastavení vám umožňuje vybrat si pořady, které chcete poslouchat pomocí Apple Watch. V sekci Vybrat přehlídky zapněte konkrétní pořady, které chcete poslouchat. Tyto pořady jsou směrovány z vašeho iPhone.

Podcasty se stáhnou, když jsou hodinky Apple Watch připojeny k napájení a umístěny v blízkosti vašeho iPhone. Jakmile odehrajete epizodu pořadu pomocí Apple Watch, váš iOS ji odebere z Apple Watch.

Nyní, když jste na iPhonu dokončili základní nastavení, je čas prozkoumat podcasty pomocí Apple Watch.

Ve výchozím nastavení synchronizují Apple Watch poslední epizody ze všech podcastů, které odebíráte. Chcete-li synchronizovat konkrétní podcasty, postupujte takto:

 1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Apple Watch.
 2. Klepněte na Moje hodinky a poté na Podcasty.
 3. Vypněte Okamžitý poslech a poté zapněte přepínače pro ty podcasty, které chcete synchronizovat s hodinkami Apple Watch.

Při zkoumání nastavení nezapomeňte zkontrolovat možnosti zrcadlení. Pokud máte nastaveny podcasty pro iPhone, stahujete všechny epizody pořadu? Stahujete pouze nejnovější a ponecháte si jednu epizodu. Bude užitečné, když se podíváte na nastavení svého iPhone klepnutím na Nastavení> Podcasty> Stahování epizod.

Toto nastavení jsme nastavili tak, abychom stahovali pouze nové epizody a mazali přehrávané epizody. Podívejte se na své předvolby.

Druhé nastavení, které byste měli zkontrolovat, je nastavení Obnovení aplikace na pozadí v aplikaci Moje hodinky na vašem iPhone. Pro podcasty je nastaveno na ZAPNUTO, aby nedocházelo k problémům se synchronizací mezi iPhone a Apple Watch.

Po aktualizaci WatchOS 5 na Apple Watch chybí aplikace Podcasts

Několik uživatelů uvedlo, že po aktualizaci Apple Watch na watchOS 5 a iPhonu na iOS 12 se zdá, že ve svých Apple Watch nemohou najít aplikaci Podcast.

Pokud čelíte tomuto problému, doporučujeme následující kroky. Vyzkoušejte každý z nich, dokud to nebude fungovat.

 • Restartujte iPhone a Apple Watch a na hodinkách zkontrolujte aplikaci Podcasts
 • Pokud jste na svém iPhone odinstalovali aplikaci Podcasts, budete si ji muset znovu nainstalovat a poté restartovat Apple Watch a zjistit, zda se aplikace zobrazí
 • Možná budete muset resetovat a vymazat Apple Watch a začít znovu. Zdá se, že tato poslední možnost funguje u mnoha čtenářů, kteří mají tento přetrvávající problém. Pomocí aplikace pro iPhone Watch klepněte na Moje hodinky> Obecné> Obnovit> Vymazat obsah a nastavení Apple Watch

Jak hrát podcasty na Apple Watch

Začněte klepnutím na aplikaci Podcasty na Apple Watch. Jakmile se aplikace na hodinkách otevře, můžete si vybrat z:

 • Poslouchejte nyní
 • Pořady
 • Epizody
 • Stanice

Chcete-li začít, můžete klepnout na Epizody. Pomocí korunky procházejte výpisy nebo jednoduše vyhledejte epizodu, kterou chcete hrát. Tato část by vám měla ukázat všechny nepřehrané epizody pořadů, které jste vybrali pomocí výběru „Vlastní“ v aplikaci iPhone Watch, jak je uvedeno v předchozí části.

Klepněte na některou z přehlídek a začne se hrát. Pomocí ikony Hlasitost na hodinkách upravte zvuk reproduktoru. Vyberte si různé ovládací prvky podcastu a přizpůsobte si svůj poslech.

Zdroj: Apple

Při používání aplikace pro cvičení můžete přehrávat své podcasty. Žádné problémy! Pokud hledáte aplikace třetích stran, stojí za to si vyzkoušet novou aplikaci Overcast.

Není čas? Podívejte se na naše video!

Zabalíme to!

Doufáme, že vám tento krátký článek připadal poučný.

Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found