Oznámení iOS 12, pohodlnější a bohatší na funkce

Android byl v oznamovací hře léta daleko před iOS. Uživatelé Androidu si už nějakou dobu užívají funkcí, jako jsou seskupená oznámení a stanovení priorit. Správa oznámení byla pro mnoho uživatelů zařízení iPhone a iPad bolavým místem. Apple však nakonec učiní několik významných kroků vpřed, když iOS 12 na podzim poklesne.

Během hlavní prezentace na WWDC, každoroční vývojářské konferenci společnosti Apple, strávila společnost hodně času na pódiu před představením nových funkcí přicházejících do oznámení. I když už dávno uplynulo, nadcházející změny v oznámeních budou příjemné.

Seskupená oznámení a stanovení priorit iOS 12

Snad nejvíce frustrujícím aspektem oznámení v systému iOS je nedostatek organizace. V současné době jsou oznámení nekonečným seznamem zobrazeným v obráceném chronologickém pořadí. Oznámení ze stejné aplikace nejsou nijak seskupována ani upřednostňována.

V iOS 12 se oznámení ze stejné skupiny aplikací společně. Tato změna sama o sobě přináší svět rozdílů. Apple se tím však naštěstí nezastavil. Oznámení budou mít také prioritu na základě důležitosti. Například oznámení z aplikace Zprávy a upozornění na nadcházející události kalendáře se zobrazují nad oznámeními z Instagramu a Twitteru.

Pokud chcete komunikovat s konkrétními oznámeními v zásobníku, jednoduše na něj klepněte. Tím se rozšíří oznámení a budete moci jednat podle konkrétních.

Když navíc rozbalíte hromadu oznámení, získáte několik možností. K dispozici je ikona „X“, která umožňuje úplné vymazání zásobníku.

K dispozici je také tlačítko „Zobrazit méně“, pokud ještě nejste připraveni třídit svá oznámení. To vám dává trochu větší kontrolu, aniž byste museli vymazat všechna oznámení najednou.

Obecná interakce s těmito hromadami oznámení je také trochu podrobnější. Namísto hlubokého ponoření do nabídky nastavení můžete přizpůsobit oznámení z uzamčené obrazovky.

Správa seskupených oznámení

Když skupinu posunete doleva, dostanete tři možnosti: Spravovat, Zobrazit a Vymazat vše. TheSpravovat Na záložce je zobrazeno několik dalších možností pro „Tiché doručování“, „Vypnout…“, „Nastavení“ a Storno.

Pokud se rozhodnete, že chcete, aby se vaše oznámení doručovala „tiše“, budou se na uzamčené obrazovce stále zobrazovat oznámení. Na vašem iPhonu nebo Apple Watch však nebudete upozorněni, když dorazí.

Když vyberetePohled ze skupiny se vám zobrazí horní oznámení. Pak samozřejměVymazat vše Tato možnost úplně odebere hromadu oznámení.

Správa uzamčené obrazovky

Další frustrující věcí na oznámeních byla správa. Aktuálně, pokud dostáváte oznámení z aplikace, kterou nechcete, musíte je vypnout kopáním v aplikaci Nastavení. Nastavení oznámení budete moci spravovat přímo z uzamčené obrazovky.

Tiché doručení

Dalším vynikajícím doplňkem oznámení je tiché doručování. Můžete si zvolit, že se oznámení z konkrétní aplikace budou zobrazovat v Centru oznámení, aniž byste dostali upozornění. To je skvělé pro ty aplikace, které vás nechtějí obtěžovat, ale přesto si chcete občas zobrazit oznámení.

Siri návrhy

Siri Suggestions může být jednou z nejužitečnějších nových funkcí oznámení. Na uzamčené obrazovce Siri proaktivně navrhne akce, které byste možná chtěli provést. Návrhy vycházejí z toho, jak pravidelně používáte zařízení a pracujete s oznámeními. Pokud například zmeškáte hovor a odmítnete výstrahu, může Siri navrhnout, abyste jej při příštím pohledu na iPhone vrátili.

Není čas? Podívejte se na naše video!

Balení

Po letech žebrání už oznámení nebudou pro uživatele iOS, kteří přicházejí na podzim, bolestným bodem. Dejte nám vědět níže v komentářích, pokud to Apple přivedl pomocí oznámení nebo pokud existují funkce, o kterých si myslíte, že jim chyběly.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found