Co znamená LTE na iPhonu a iPadu? Vysvětlení rozdílů

Časy, kdy nás vzrušovala citlivost dotykových obrazovek a velikosti mobilních telefonů, jsou pryč. Technologie začíná být vážná a vše, co jsme kdysi dělali jen na našich počítačích, přichází na mobilní telefony. V tomto příspěvku budeme hovořit o internetu, jeho neuvěřitelné rychlosti a technologii, která za ním stojí.

3G, 4G a LTE je technologie, která napájí internet v telefonech. 3G je rychlé; 4G je mnohem rychlejší, ale nejrychlejší v okolí je LTE. Nyní je to velmi základní, pojďme vás trochu hlouběji.

Technologie 4G je nástupcem 3G a poskytovatelé služeb se stále snaží vybudovat silnější síť 4G. Pokud jde o rychlost, 4G je údajně rychlejší než 3G, ale než je začneme porovnávat, je důležité si uvědomit, že existují různé typy 4G.

4G a 4G LTE

4G LTE je typ 4G sítě, která je nejrychlejší. Mnoho učenců deklarovalo LTE jako skutečný potenciál jakékoli 4G sítě. Pokud vám poskytovatel sítě nabízí pouze 4G (bez zmínky o LTE), poskytuje vám pouze síť HSPA, což není nic jiného než pokročilá forma 3G. LTE je nové a mnoho mobilních operátorů je zaneprázdněno upgradováním svých sítí kolem něj.

Teoreticky může být LTE až desetkrát rychlejší než 3G. Ve skutečnosti však rychlost bude záviset na oblasti pokrytí, zatížení sítě atd. LTE stěží někdy splní 10x rychlejší měřítko, ale ve srovnání s 3G je stále dostatečně rychlý.

iPhone a LTE

iPhone 5 byl prvním modelem, který podporoval LTE. iPhone 4s podporoval 4G (HSPA) a 3G, zatímco iPhone 4 mohl fungovat pouze 3G. Takže iPhone 5 a všechno poté je podporováno LTE!

Budoucnost LTE

Budoucnost LTE je jasná. Na podpoře této technologie je ještě hodně práce. LTE Direct je nejnovější humbuk v těchto dnech. Tato technologie umožní inteligentním zařízením úplně obejít síťové věže; poskytnutí oprávnění zařízením bezdrátově komunikovat s jinými zařízeními.

Tato bezdrátová technologie bude mít mnohem více než to, co si spojujeme s Bluetooth nebo Wi-Fi. Mluvíme o ohromujících 500 metrech. LTE Direct brzy splní svůj souhlas a očekává se, že zařízení schopná zvládnout tuto technologii se na trh objeví později v roce 2016.

LTE Direct vyvíjí Qualcomm, který s ním experimentuje sedm let. Podle zdrojů patří Yahoo a Facebook mezi první testery této technologie. První testeři jej využívají k tomu, aby chytrým telefonům umožňovaly automaticky objevovat firmy, lidi a další informace v dosahu.

Navzdory dlouhému dosahu není LTE Direct hladový. To znamená, že vaše zařízení s podporou LTE Direct může nepřetržitě hledat „věci“ kolem vás, aniž by zabíjelo baterii. V tomto ohledu je to mnohem víc jako Wi-Fi.

Podle technického marketingového ředitele společnosti Qualcomm, pana Maheshe,

LTE Direct můžete považovat za šestý smysl, který si vždy uvědomuje prostředí kolem vás.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found