Jak odesílat a přijímat SMS zprávy na OS X Yosemite

SMS zprávy s OS X Yosemite a iOS 8.1

Pro každého, kdo používá OS X Yosemite a také má iPhone, nyní je možné použít váš Mac k odesílání a přijímání SMS zpráv jako součást funkce, kterou Apple voláKontinuita.

Ve starších verzích OS X jste mohli posílat zprávy iMessages pouze lidem se zařízením iOS, ale vždy bylo docela frustrující, že by se přátelé „zelené bubliny“ zobrazovali pouze na vašem iPhone.

Nová funkce ve Zprávách je nesmírně užitečná a já ji používám pořád, když je můj iPhone na stole - hlavně proto, že je obvykle rychlejší napsat rychlou odpověď SMS do zasunovacího oznámení Macu. Mnoho lidí se diví, jak tak rychle odpovídám na SMS zprávy - a to je moje tajemství !!

Tento krátký průvodce vám ukáže, jak odesílat SMS zprávy pomocí OS X Yosemite a iPhone. Princip platí stejně pro iPad nebo iPod Touch - ve skutečnosti je proces instalace stejně jednoduchý.

Jak to funguje?

Aby „relé“ SMS fungovalo, musíte pro Mac a iPhone používat stejné Apple ID a být ve stejné síti. Aplikace Zprávy také synchronizuje vaše běžné zprávy SMS (kromě toho, že je můžete odesílat a přijímat), takže váš seznam zpráv vypadá na všech vašich zařízeních stejně.

Obvykle se při odesílání kontaktní zprávy z počítače Mac pokusí nejprve odeslat iMessage (kontrolou e-mailové adresy nebo telefonního čísla osoby v databázi Apple). Pokud daná osoba nepoužívá iMessage nebo má jiné zařízení než Apple, váš Mac jednoduše odešle prostou starou SMS odeslanou přes váš iPhone.

Všimněte si, že ve svém iPhone musíte mít nainstalovaný iOS 8.1. Pokud ne, podívejte se na náš příspěvek o aktualizaci vašeho iPhone.

Začít

Krok 1 - připojte se ke stejné síti Wi-Fi

První věcí, kterou musíte udělat, je zajistit, aby váš Mac i iPhone byly ve stejné síti Wi-Fi - jinak to nebude fungovat. Za předpokladu, že obě zařízení jsou ve stejné síti (nebo alespoň v případě, že je váš Mac zapojen do stejného směrovače, ke kterému je připojen váš iPhone), je zbytek procesu velmi přímočarý.

Krok 2 - ujistěte se, že jste přihlášeni k iCloudu

Váš Mac i iPhone musí být přihlášeny ke stejnému účtu iCloud. Většina lidí stejně používá stejný účet, ale pokud ještě nepoužíváte iCloud, postupujte podle našeho předchozího příspěvku, kde najdete další podrobné pokyny k nastavení.

Rychlá kontrola stavu iCloudu na Macu a iPhone:

  • Jít doSystémové preference a vybratiCloud. Vlevo je vedle vašeho jména uvedena vaše adresa iCloud
  • Na iPhonu vyberteNastavení-> iCloud a ověřte použitou e-mailovou adresu

Obě e-mailové adresy iCloud by měly být identické - ale pokud ne, stačí se odhlásit z iCloudu na jednom zařízení a znovu se přihlásit pomocí správného Apple ID.

Ujistěte se, že jsou obě zařízení přihlášena k iCloudu se stejným Apple ID.

Krok 3 - povolte přeposílání textových zpráv

Na iPhonu přejděte naNastavenía potom klepněte naZprávy -> Přeposílání textových zpráv.

Zobrazí se všechna vaše blízká zařízení s posuvným tlačítkem pro zapnutí přesměrování, jak je znázorněno níže.

Dále vyberte požadované zařízení - v tomto případě je to jen název vašeho počítače Mac.

Nastavení zpráv SMS na počítači Mac a iPhone je velmi jednoduchý proces.

Krok 4 - zadejte ověřovací kód na vašem iPhone

Krátce po povolení předávání textových zpráv pro váš počítač, jak je popsáno výše, se na obrazovce vašeho Macu objeví šestimístný ověřovací kód.

Zapamatujte si číslo a po vyzvání jej zadejte do svého iPhone:

Na iPhonu zadejte ověřovací kód, který se objeví na vašem Macu.

Krok 5 - získejte SMS!

Jakmile potvrdíte šestimístný kód, váš Mac a iPhone šťastně synchronizují všechny zprávy (zprávy iMessages i SMS). Nyní můžete na svém počítači Mac vytvořit běžnou SMS. Je to opravdu tak jednoduché!

Všimněte si, že stejně jako na iPhone se SMS zprávy zobrazují se zelenými bublinami:

Odesílání a přijímání SMS zpráv na vašem Macu je neuvěřitelně užitečné.

Více podrobností o tom, jak používat Continuity pro telefonní hovory v našem dřívějším příspěvku zde.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found