Battle of the Apps: Overcast vs Pocket Casts vs Podcasts

I když mnozí z nás milují možnost poslouchat hudbu na cestách, existují i ​​další, kteří chtějí něco víc. Zde vstupují do hry podcasty.

Většina podcastů je rámována jako tradiční rozhlasové pořady. Výhodou však je, že se nemusíte starat o práci s rádiem.

Navíc s nesčetnými aplikacemi podcastů, které jsou k dispozici v App Storu, si můžete tyto pořady vzít kamkoli. Dnes se podíváme na několik nejlepších možností: Pocket Casts, Overcast a Podcasts.

Zatažený

Začneme s mým osobním favoritem, Zataženým. Tuto aplikaci vyvinul Marco Arment a v průběhu let se stala oblíbenou pro mnoho uživatelů iOS.

Design

Počínaje designem má Overcast minimální design bez spousty dalších volánků na povrchu. První otevření aplikace Zataženo vás nasměruje k vyplnění fronty podcastů.

Hledání podcastů je hračka, protože při hledání toho nejlepšího podcastu provedete několik různých kroků:

 • Prohledat adresář
 • Doporučení z Twitteru
 • Nejvíce doporučeno
 • Přidat URL

Je zde dokonce uvedeno několik kategorií, které vám pomohou najít ten správný podcast pro vás. Je zřejmé, že v části „Doporučení z Twitteru“ budete muset propojit svůj Twitter účet. Poté bude tato část naplněna podcasty zmíněnými těmi, které sledujete.

Stránka pro předvádění každého podcastu obsahuje nepřeberné množství informací. Najdete konkrétní adresu URL, kresbu podcastu, popis a seznam epizod.

Otevřením konkrétní epizody podcastu získáte všechny poznámky k pořadu. Existují odkazy a díky formátování je učení více hračkou.

Jednou z nejlepších částí je, že i když se nechcete přihlásit k odběru podcastu, stále můžete poslouchat konkrétní show. To je něco, co se mi hodilo vícekrát, než dokážu spočítat.

Funkce

Když bylo původně vydáno Overcast, nebylo zahrnuto příliš mnoho funkcí. Nyní, když je aplikace k dispozici roky, se to všechno změnilo.

Snad nejdůležitější funkcí je Smart Speed. Tato funkce automaticky zkracuje ticha, která vznikají během podcastů.

Pro Smart Speed ​​existují tři možnosti - 1X, 2X a 3X. Když používáte Smart Speed, můžete z dvouhodinového podcastu udělat jeden, který vydrží hodinu a půl.

Funkce Smart Speed ​​také umožňuje přizpůsobit rychlost každého podcastu, který odebíráte. To se bude hodit těm dlouhým podcastům, které zdánlivě nikdy neskončí.

Další důležitou funkcí v aplikaci Overcast je Voice Boost. To normalizuje zvuk a přizpůsobí se vašemu okolí. Tímto způsobem se nemusíte bát vyfouknutí ušních bubínků jen proto, že ve vlaku je hlučný cestující.

Poslední hlavní funkcí je přiložená webová aplikace. Overcast je vybaven poměrně jednoduchým webovým klientem, který vám umožňuje přehrávat všechny vaše oblíbené podcasty. Z tohoto klienta můžete dokonce použít Smart Speed. Nejlepší ze všeho je, že je zcela zdarma.

Pády

V rámci kontroverzního kroku se společnost Arment rozhodla odstranit možnost „Odeslat ke sledování“. To mělo za následek mnoho negativních recenzí v App Store.

Arment uvedl následující:

Toto řešení v systému watchOS 4 již nefunguje. Přepisování přehrávání „Odeslat na sledování“, aby se použila jediná podporovaná alternativa, by pravděpodobně trvalo nejméně další měsíc vývoje a testování, které si v současné době nemohu nechat ujít, a vzhledem k jeho omezením výsledná použitelnost a zkušenosti by nebyly dost dobré na to, abych mohl s jistotou odeslat.

Na druhou stranu, své podcasty můžete stále ovládat z Apple Watch. To není stejný způsob, jakým to funguje v aplikaci iOS Podcasts.

Cena

Každý chce vědět, kolik tyto aplikace stojí a Overcast je zdarma ke stažení. Tato aplikace je však podporována reklamami, které pomáhají společnosti Arment pokrýt vývojové náklady.

Pokud se vám Overcast opravdu líbí, můžete mít roční předplatné 9,99 $. Tímto odstraníte všechny reklamy spolu s tmavým motivem a vlastní ikonou.

Kapesní obsazení

Mimo Overcast je Pocket Casts pravděpodobně druhou nejpopulárnější podcastovou aplikací v App Store. Část toho souvisí se skutečností, že Pocket Casts nabízí kompatibilitu mezi platformami spolu s některými dalšími užitečnými funkcemi.

Design

Stejně jako v případě Overcast je design Pocket Casts mimořádně esteticky příjemný. Vaše různé podcasty se zobrazují na hlavní obrazovce a pro snadný přístup se zobrazují různá umělecká díla.

Přidání podcastů je tak snadné, jak to přijde, protože stačí jednoduše klepnout na ikonu „+“ na stránce „Podcasty“. Odtud najdete několik sekcí:

 • Doporučené
 • Trendy
 • Nejpopulárnější
 • Sítě
 • Kategorie

Nahoře je také vyhledávací lišta, která umožňuje ručně vyhledat nebo přidat skutečnou adresu URL zdroje pro podcast.

Pocket Casts také nabízí možnost vytvořit „Filtr epizod“. Odtud můžete vybrat řadu požadavků a příslušné podcasty pak spadnou do filtrovaného seznamu skladeb.

Při přehrávání vybraného podcastu vás přivítá spousta možností. Je zřejmé, že máte tlačítko Přehrát, kresbu, časovou osu a možnosti přeskakování.

Funkce

Pocket Casts je jednou z nejvíce podcastových aplikací s nejbohatšími funkcemi v App Store. Tato aplikace umožňuje uživatelům ovládat téměř všechna představitelná nastavení, a pak některá.

Pokud jde o výše uvedené funkce, ve spodní části obrazovky „Now Playing“ jsou některá tlačítka pro „Effects“, „Cast“, „AirPlay“ a „Sleep“. Nejzajímavější sadou funkcí je část „Efekty“.

V sekci Efekty je několik užitečných funkcí. Odtud můžete ovládat rychlost přehrávání (až 2krát), Trim Silence a Volume Boost.

Poslední dvě možnosti jsou možná nejužitečnější. Oříznout ticho „zkracuje délku epizody zkrácením ticha v konverzaci“. Volume Boost „zvyšuje hlasitost přehrávání beze změny hlasitosti vašeho zařízení.“

Na přední straně Apple Watch Pocket Casts také zahrnuje schopnost ovládat veškeré vaše přehrávání z vašeho zápěstí. To je určitě užitečná funkce a něco, co lidé využívají od prvního dne.

Další užitečná funkce, která může některé změnit na používání Pocket Casts, přichází v podobě křížové kompatibility. Uživatelé mohou využívat Android, iOS a dokonce i webového klienta. S tím jsou spojeny náklady, ale mít klid při poslechu podcastů prostřednictvím nového zařízení nebo počítače je uklidňující.

Pády

Pocket Casts je docela vyleštěná aplikace, ale je tu jeden docela obtěžující problém. Zdá se, že díky aplikaci Overcast přišel Marco na kód, který nabízí správné odstranění ticha.

S Pocket Casts jsou chvíle, kdy bylo ticho zkráceno trapně. I když je navržen tak, aby vám šetřil čas, nechcete podcast přetahovat, abyste si přehráli něco, co vám uniklo.

Cena

Cena za Pocket Casts je relativně přímá. Kromě cesty po „freemium“ je Pocket Casts jednorázovým nákupem za 3,99 $.

Problém nastává, pokud chcete poslouchat na webu, který vám po 14denní bezplatné zkušební verzi přinese dalších 9 $. Pokud chcete také verzi pro Android, je to dalších 3,99 $. Celkově hledáte téměř 20 $, abyste měli spokojenost s kompatibilitou mezi platformami.

Podcasty

Poslední možnost v tomto zúčtování je nejzřetelnější - Podcasty. Původní verze byla vydána společností Apple již v roce 2012 a aplikace zaznamenala v průběhu let značný obrat, pokud jde o použitelnost a design.

Design

Když už mluvíme o designu, Podcasts nabízí docela holý zážitek. Přehráváním podcastů získáte základní obrazovku s možnostmi přehrávání, uměleckými díly, možností rychlosti přehrávání a možností streamování přes AirPlay.

Objevování podcastů je také jednoduché, protože můžete jednoduše klepnout na kartu „Procházet“ ve spodní části obrazovky. Odtud se zobrazí následující možnosti:

 • Doporučené
 • Nejlepší žebříčky
 • Všechny kategorie
 • Vybraní poskytovatelé

Pro ty, kteří chtějí vyhledat konkrétní podcast, je v pravém dolním rohu pro snadný přístup umístěna karta „Hledat“. Apple navíc zdůrazňuje několik podcastů v horní části sekce „Procházet“, které vám mohou pomoci rozšířit knihovnu.

Karta „Okamžitý poslech“ zobrazuje všechna vaše předplatná podcastů. Každý seznam zobrazuje informace z posledního podcastu, včetně stručného popisu, a kolik podcastů bylo vydáno od posledního poslechu.

Funkce

Jak jsme již zmínili, aplikace Apple Podcasts není zdaleka tak bohatá na funkce jako Overcast nebo Pocket Casts. Tato aplikace je pravděpodobně nejlepší pro ty, kteří nemají spoustu podcastů ke správě.

Na palubě není spousta funkcí, kromě možnosti streamovat přes AirPlay, upravit rychlost přehrávání a vypořádat se s frontou „Up Next“. „Up Next“ je verze seznamů skladeb společnosti Apple, ale je docela obtížné si na ni zvyknout a nemusí vždy fungovat tak, jak je inzerováno.

Pokračujeme na kartě Knihovna, kde najdete několik šikovných funkcí. 3D Klepnutím na podcast ve vaší knihovně zobrazíte seznam, grafiku a popis seznamu skladeb.

To je jen podstata na přední straně funkcí, protože Apple se do aplikace příliš nezabalil, aby to stálo za to.

Pády

Vzhledem k tomu, že se podcasty zdají téměř jako nápad, s aplikací existují určité problémy. Nejvýznamnější je nedostatek skutečné funkce seznamu skladeb.

Místo toho se budete muset pokusit procházet funkcí „Up Next“ (Další) a potom se budete stále potýkat s problémy. Pokud hledáte aplikaci s podcasty bohatou na funkce, budete chtít jít dál. Pokud však posloucháte jen několik podcastů, je pravděpodobné, že s touto aplikací budete v pořádku.

Cena

Není překvapením, že aplikace Podcasts je předinstalována téměř na každém iPhone. Neexistují žádné nákupy ani reklamy v aplikaci, o kterých by se dalo mluvit, takže nikdy nebudete platit desetník za použití vlastní aplikace společnosti Apple.

Kdo je vítěz?

Pro ty, kteří rádi poslouchají podcasty, přijde skutečná bitva na Overcast vs Pocket Casts. Pokud potřebujete kompatibilitu napříč platformami, budete pravděpodobně chtít používat Pocket Casts.

Pokud jste však pevně zasazeni do ekosystému iOS a máte rádi myšlenku podpory indie vývojářů, měli byste si vybrat Overcast. Navíc, pokud je cena znepokojivá, budete se muset vypořádat pouze s několika reklamami a roční předplatné 9,99 $ je snadno spolknutelná pilulka.

Pěkné na podcastových aplikacích v App Store je, že trh zdánlivě stále roste. To znamená, že se u Overcast a Pocket Casts budou i nadále zobrazovat pravidelné aktualizace s novými funkcemi a dalšími funkcemi.

Ale chceme vás slyšet. Dejte nám vědět v komentářích, jaká je vaše oblíbená aplikace podcast a proč. Možná to v budoucnu uvidíte v jiné aplikaci, pokud bude mít vliv na to, aby se ujal velkých chlapců.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found