Jak používat režim Walkie-Talkie na hodinkách Apple Watch

Kdo nemá rád vysílačku? Většina z nás vyrostla a viděla je v akčních a dobrodružných filmech a show! Na vysílačkách je něco tak zábavného - i samotný název evokuje hru.

Opravdupotřeba důvod nemilovat je?

S aplikací Walkie-Talkie pro Apple Watch přináší Apple tomuto mladému duchu naše moderní publikum. Nyní můžeme z našich hodinek Apple udělat obousměrné rádio A stále používat „dokola,“ kopírujete “,„ roger that “a všechny ty další skvělé vysílačky!

Vysílačka je možná nejzajímavější funkcí watchOS5, kromě možnosti hrát podcasty a zavádění inovativních zdravotních funkcí.

V tomto krátkém článku vám ukážeme, jak můžete na svých hodinkách Apple Watch nastavit a používat režim vysílačky.

Na vysílačku jsme dlouho čekali!

Tento režim komunikace byl poprvé představen na Apple Watch, když byla odhalena první iterace. O tři roky později to však Apple nezmínil - až do června 2018 !.

Na hodinkách Apple Watch je nyní režim Walkie-Talkie, který vám umožňuje posílat krátké hlasové zprávy tam a zpět přátelům a rodině, dokonce i cizím lidem!

A stejně jako u skutečné vysílačky stačí stisknout tlačítko pro mluvení a uvolnit jej, abyste si vyslechli odpověď.

Vysílačka vyžaduje, aby oba účastníci měli určitý typ připojení - buď prostřednictvím připojení Bluetooth k iPhone, WiFi nebo mobilní síti (pro příslušné modely Apple Watch).

Proces je mimořádně jednoduchý, včetně nastavení věcí.

Jak nastavit vysílačku

Nejprve ve svém iPhonu nastavte aplikaci FaceTime a vyzkoušejte ji, abyste mohli uskutečňovat a přijímat zvukové hovory FaceTime.

Po prvním otevření aplikace Walkie-Talkie se zobrazí některé doporučené kontakty. Tento seznam se skládá z těch, které mají kompatibilní hodinky Apple Watch, což vám usnadní začátek.

Chcete-li do seznamu přidat nové kontakty, můžete tak učinit posouváním úplně dolů. Odtud uvidíte ikonu „+“ a můžete přidat kontakty podle svého uvážení.

Pokud narazíte na problémy s nastavením vysílačky nebo se vám neustále zobrazuje „Chyba připojení“ nebo nemůžete přidat kontakty do svého nastavení vysílačky, podívejte se na našeho podrobného průvodce řešením problémů.

Pro začátečníky by váš iPhone měl běžet na iOS 12 a pro používání Walkie-Talkie musíte mít aktivovaný FaceTime

Jak používat vysílačku

Nyní, když je váš seznam kontaktů připraven k použití, budete chtít poslat několik zpráv. Můžete tak učinit otevřením aplikace Walkie-Talkie nebo nastavením konkrétní komplikace.

Po otevření aplikace klepněte na žlutou „kartu“ pro kontakt podle vašeho výběru. Nahoře budete moci zjistit, zda je tento kontakt „dostupný“, což vám život trochu usnadní.

Osoba na přijímajícím konci zprávy bude muset aplikaci udělit povolení.

Toto přijetí je jednorázové, což umožňuje konverzaci pokračovat podle plánu.

Poté, co příjemce udělí svolení, je nyní důvěryhodné odpovídající Apple Watch. To znamená, že budete moci odesílat a přijímat zprávy bez jakéhokoli škytání.

Poslat zprávu

Vysílačka je připravena k použití! Vybrali jste, že je vybrán váš kontakt, tak co dál? Stačí klepnout na velké žluté tlačítko s názvemMLUVIT.

Vysílačka zaznamenává vaši zprávu tak dlouho, dokud podržíte tlačítko a poté ji pustíte.

Pokud potřebujete na okamžik ustoupit od konverzace, Apple vás kryje. V pravém horním rohu je tlačítko ztlumení, které vám umožní vypnout zvuk.

Nemůžete nebo nechcete nepřetržitě stisknout tlačítko Talk?

Pro lidi, kteří mají potíže se stisknutím a podržením tlačítka Talk, přidala společnost Apple metodu, která používá jen jedno klepnutí bez přidržení k rozhovoru s aplikací Walkie-Talkie.

Jedním klepnutím můžete hovořit, dalším klepnutím dokončíte konverzaci s vysílačkou

  1. OtevřiAplikace Apple Watch> Moje hodinky
  2. Jít doObecné> Přístupnost
  3. ZapnoutKlepněte na Talk
    1. Nyní stačí jednou klepnout, abyste mohli mluvit, a poté znovu klepněte, až budete hotovi

Ikona stavu aktivní vysílačky

Další věc, kterou si můžete všimnout, je malá žlutá ikona ve střední horní části obrazovky hodinek. Toto je aktivní ikona vysílačky.

Chcete-li zahájit relaci vysílačky, stačí klepnout na tuto malou ikonu a začít mluvit s přáteli nebo rodinou. Pokud zamknete hodinky Apple Watch pomocí přístupového kódu, pokračujte nejprve zadáním hesla.

Ikona aktivního stavu je novou funkcí v watchOS5 pro určité aplikace, jako je Telefon, Cvičení, Zvuk, Mapy a Vysílačka.

Podobné stavové ikony se zobrazují, když se vaše Apple Watch nabíjejí, v režimu Letadlo, Nerušit, Kino, když se hodinky nemohou připojit k iPhonu nebo mobilní síti, Water Lock, čekající oznámení a když jsou vaše Apple Watch uzamčeny.

Vysílačka a režim v letadle - funguje to?

Dobrou zprávou je, že vaše aplikace s vysílačkou skutečně funguje v režimu Letadlo - pokud máte připojení WiFi.Protože Walkie-Talkie používá FaceTime Audio, můžete kdykoli použít FaceTime Audio, můžete použít Walkie-Talkie! Je to tak jednoduché a úžasné!

Mohu ve vysílačce přehrát zprávu?

V aktuální verzi vysílačky bohužel nemůžete přehrávat žádné zprávy.

Je to proto, že vysílačka je určena pro krátké a krátké konverzace, předávání okamžitých zpráv a informací. Stejně jako běžná vysílačka - je to rychlý způsob, jak někoho získat pomocí důležitých informací.

Funguje vysílačka mezi kontakty, které sdílejí Apple ID?

Víme, že mnoho rodin sdílí Apple ID. Walkie-Talkie však nebude fungovat, když členové rodiny sdílejí a používají stejné Apple ID na svých hodinkách Apple.

Když se při sdílení Apple ID pokusíte použít vysílačku, můžete pozvat další uživatele, kteří sdílejí toto Apple ID jako kontakty. Tyto pozvánky však nejsou viditelné pro kohokoli se stejným Apple ID. Na svých hodinkách Apple tedy nemohou vidět ani přijmout pozvání.

Pokud vy a vaši rodinní příslušníci chcete používat aplikaci Walkie-Talkie, musíte pro každého člena rodiny nastavit jiné Apple ID. Doporučujeme, abyste se všichni připojili k účtu pro rodinné sdílení.

Rodinné sdílení podporuje až šest členů rodiny, aby mohli sdílet nákupy iTunes, Apple Books a App Store, rodinné předplatné Apple Music a tarif úložiště iCloud.

Rodina může také sdílet fotoalba, kalendář a připomenutí a pomáhat ostatním najít chybějící zařízení.

Závěr

S vydáním watchOS 5 Apple myslel opravdu na téměř všechno.

Pokud jste si zatím s Walkie-Talkie hráli, ozvěte se v komentářích a dejte nám vědět.

Pokud narazíte na nějaké problémy, dejte nám vědět a my vám pomůžeme, jak nejlépe budeme moci.

Tipy pro čtenáře

  • Moje dcera a já sdílíme Apple ID. Ale vytvořil jsem nové Apple ID jen pro FaceTime a Walkie Talkie. Stále máme oba stejné Apple ID pro většinu všeho na našich iPadech a iPhonech. Ale používám nové Apple ID pro FaceTime a Walkie Talkie - a funguje to!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found