Ztracený režim pro iOS: jak jej použít k vyhledání iPadu nebo iPhone

iOS 6 a novější verze iOS nabízejí novou funkci iCloud nazvanou Lost Mode. Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení vašeho zařízení se systémem iOS (iPhone, iPad nebo iPod touch), můžete jej pomocí Režimu ztracených vzdáleně uzamknout pomocí přístupového kódu, zobrazit vlastní zprávu na obrazovce a sledovat jeho fyzické umístění. Pokud váš telefon skončí v držení někoho jiného, ​​tato funkce umožní komukoli, kdo drží váš iPhone (nebo iPad), vědět, že by měl zavolat na zadané číslo, které jste si vybrali. Volání tohoto čísla z iPhone se ve skutečnosti stává jedinou možností dostupnou v telefonu ve ztraceném režimu, kromě odemknutí zadáním přístupového kódu. Ztracený režim můžete použít takto:

Jak povolit a zakázat ztracený režim na iPhonu a iPadu

1. Povolte funkci Najít můj iPhone / iPad na svém zařízení iOS tak, že přejdete do Nastavení> iCloud> Najít můj iPhone / iPad:

2. Navštivte iCloud.com na PC nebo Mac a přihlaste se pomocí svého Apple ID a hesla (pokud to chcete udělat na svém iOS zařízení, přečtěte si tento článek)

3. Vyberte možnost „Najít můj iPhone / iPad“

4. Vyberte zařízení, které chcete umístit do ztraceného režimu, z horní nabídky.

5. Klikněte na ikonu Lost Mode.

6. Pokud jste ve svém zařízení dříve nenastavili přístupový kód, budete požádáni o uzamčení zařízení zadáním přístupového kódu. Pokud jste již aktivovali funkci zámku heslem, budete požádáni o zadání telefonního čísla (další krok). Chcete-li ukončit režim ztráty, budete muset (nebo kdokoli najde vaše zařízení) na vašem zařízení zadat tento přístupový kód.

7. Můžete zadat telefonní číslo. Volání na toto číslo bude jedinou možností v telefonu ve ztraceném režimu. Pokud přepínáte iPad do režimu ztracených, budete požádáni o telefonní číslo, na kterém vás zastihnou.

8. Zadejte zprávu a zvolte Hotovo.

Vaše zařízení iOS bude nyní uvedeno do režimu ztráty. Pokud někdo najde telefon, existují dvě možnosti (a) zavolat na číslo, které jste zadali v kroku 5, nebo (b) odemknout zařízení zadáním přístupového kódu (přístupový kód, který byl původně nastaven, nebo ten, který jste vytvořili při aktivaci režimu ztráty) . Protože osoba, která najde váš telefon, nebude znát přístupový kód, jedinou dostupnou možností je zavolat na toto číslo. Pokud jste však telefon ztratili, umístili do režimu Ztraceno a později jej našli, můžete jej začít používat zadáním přístupového kódu.

Pokud jste iPad umístili do ztraceného režimu, samozřejmě každý, kdo má váš iPad, nemůže pomocí iPadu uskutečnit hovor, ale uvidí telefonní číslo, které vás bude kontaktovat.

Zadáním hesla na iPhonu nebo iPadu vypnete režim ztráty.

Když je vaše zařízení ve ztraceném režimu, můžete jeho polohu sledovat na webu iCloud.com

Jak zakázat ztracený režim

Existují dva způsoby, jak zastavit režim ztráty. První je, že telefon opustí ztracený režim, když je zadán přístupový kód, a druhý je přechod na iCloud.com a výběr možnosti Ztracený režim a poté Zastavit ztracený režim.

Když je povolen Ztracený režim a je umístěn váš telefon, budete dostávat e-mailové aktualizace od společnosti Apple.

Příbuzný:

  • Jak nakonfigurovat Najít můj iPhone: iCloud
  • Moje zařízení (Mac, iPhone, iPad nebo iPod) bylo odcizeno nebo ztraceno; co bych měl dělat?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found