Poškozený, ztracený nebo odcizený iPhone? Zde je návod, jak zjistit, zda máte zálohu

Důsledné zálohování zařízení je něco, co by měl dělat každý uživatel iPhonu. Pokud ale dojde k nejhoršímu, jak zkontrolujete, zda skutečně máte nějaké zálohy?

Proces je ve skutečnosti poměrně jednoduchý, i když se liší v závislosti na tom, zda k zálohování zařízení používáte iCloud nebo počítač. Bohužel, pokud je váš iPhone ztracen nebo odcizen, bude to trochu složitější.

Zde je návod, jak zjistit, zda je vaše zařízení zálohováno na iCloud, a jak tyto zálohy skutečně vyhledat.

Jak zjistit, zda je váš iPhone zálohován na iCloud

Pokud máte po ruce zařízení se systémem iOS, můžete snadno zobrazit všechny zálohy uložené ve vašem iCloudu, stejně jako jejich datum a velikost.

Zjištění, zda je vaše zařízení zálohováno na iCloud, je ve skutečnosti poměrně snadné, pokud k němu stále máte přístup.

 • Na iPhonu otevřete aplikaci Nastavení.
 • Nahoře klepněte na svůj průkaz totožnosti Apple. Říká se vaše jméno.
 • Klepněte na iCloud.
 • V části Úložiště vyberte Spravovat úložiště.
 • Klepněte na Zálohy.

V této nabídce uvidíte všechny zálohy, které máte aktuálně uložené na iCloudu, včetně aktuálních zařízení a dalších zařízení, která jste nastavili pro používání záloh iCloud.

Odtud můžete klepnutím na každé jednotlivé zařízení zobrazit podrobnější informace. To zahrnuje poslední zálohu, velikost vašich záloh a odhadovanou velikost vaší další potenciální zálohy.

Existují i ​​další možnosti, pokud jde o výběr dat, která se mají zálohovat na iCloud, a také tlačítko pro odstranění záloh iCloud, ale nebudeme se podrobně zabývat těmito možnostmi v tomto díle.

Jak najít zálohy iCloud, pokud je váš telefon rozbitý

Pokud nemáte přístup k žádným zařízením Apple, můžete na iCloud.com alespoň zjistit, zda v iCloudu existuje záloha.

Zálohy se velmi doporučují, aby byla vaše data v bezpečí, pokud dojde ke ztrátě, rozbití nebo odcizení vašeho primárního zdroje. Co se stane, pokud nastane některý z těchto scénářů?

Doufejme, že budete mít zálohy na iCloudu, na které se můžete spolehnout.

Jak jsme již zmínili, hledání informací o zálohách zařízení je o něco těžší, pokud k nim nemáte přístup. Ale je to možné.

Provedeme zde několik potenciálních možností.

 • Pokud máte jiné zařízení se systémem iOS nebo iPadOS, měli byste být schopni přejít na Nastavení -> (Vaše Apple ID) -> iCloud -> Spravovat úložiště -> Zálohy. Odtud budete moci zobrazit informace o různých zálohách.
 • Žádné jiné mobilní zařízení Apple? Můžete zkontrolovat, zda máte na Macu zálohy iCloud. Stačí přejít na Předvolby systému -> iCloud -> Spravovat úložiště. Na iCloudu uvidíte čas a datum vašich posledních záloh.
 • Pokud nevlastníte Mac, ale přítele nebo člena rodiny ano, můžete zkusit vytvořit nový uživatelský účet na tomto Macu s vaším Apple ID a heslem. Poté můžete použít výše uvedený krok.
 • Žádný přístup k žádný jiná zařízení Apple? Možná budete muset použít iCloud.com. Stačí přejít na stránku iCloud.com a kliknout na své jméno v pravém horním rohu. Odtud klikněte na Nastavení účtu. Nebudete moci vidět, z jakých dat jsou vaše zálohy, ale měli byste se alespoň podívat, zda existují nějaké zálohy, a to na fialovém pruhu Záloha v úložišti.

Hledání místních záloh v iTunes nebo Finderu

Žádné zálohy na iCloudu? Možná máte místní. Stačí zkontrolovat Finder nebo iTunes.

Pokud nepoužíváte zálohy na iCloudu, ale zálohujete svá zařízení lokálně, měli byste vidět seznam záloh uložených v počítači - i když je vaše zařízení nefunkční nebo nereaguje.

Zde je návod, jak to udělat pro macOS Mojave a starší.

 • Otevřete iTunes.
 • Klikněte na iTunes v horní liště nabídek a vyberte Předvolby. (V počítači se systémem Windows je to Upravit -> Předvolby.)
 • Klikněte na kartu Zařízení.
 • Zde byste měli vidět seznam záloh, zařízení, která jsou k nim přidružena, a datum zálohy.

V macOS Catalina a novějších je proces mírně odlišný, ale v zásadě stejný.

 • Otevřete okno Finder.
 • Klikněte na kartu Obecné.
 • Klikněte na Spravovat zálohy.
 • Zde uvidíte okno podobné iTunes, které vám poskytne seznam záloh jejich data.

Co teď?

Jakmile zjistíte, že máte zálohu, můžete si být jisti, že můžete převést většinu dat, která byla na vašem starém iPhone, do nového zařízení.

Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení zařízení, můžete také přejít na Najít moje a vzdáleně zařízení vymazat. Tímto způsobem vaše data mají menší potenciál padnout do špatných rukou.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found