Jak změnit výchozí složku pro snímky obrazovky na vašem Macbooku

Ve výchozím nastavení, když pořídíte snímek obrazovky na svém Macbooku, skončí na ploše. Pro uživatele, kteří pracují se snímky obrazovky buď pro vytváření školicích materiálů, nebo pro přípravu výzkumných prací, to může být bolest, protože máte tendenci hromadit všechny tyto soubory png / jpg na ploše.

Pro ty z nás, kteří mají rádi čistší plochu, existuje snadný způsob, jak tyto snímky obrazovky uspořádat do určené složky namísto toho, aby se hromadily na naší ploše.

Pokud jste ve světě Apple Macbook nováčkem, pořizování snímků obrazovky je snadné, podobně jako funkce tisku na obrazovce v systému Windows. K pořizování snímků obrazovky nepotřebujete aplikaci třetí strany.

Jak pořizovat snímky obrazovky na MacBooku

Jednoduše stiskněte Cmd + Shift + 3a váš obrázek je zachycen a uložen na plochu. Pokud máte rádi trochu větší kontrolu nad snímáním obrazovky, můžete použít Cmd + Shift + 4 k ovládání parametrů obrázku, jako je okraj obrázku a oblast původního obrázku, který chcete zachytit.

V obou případech ve výchozím nastavení zachycený obrázek končí na ploše. Zde můžete rychle změnit toto výchozí chování a odstranit nepořádek.

Krok 1 Vytvořte si vlastní složku pro ukládání snímků obrazovky probíhající práce. Přejděte do Finderu, klikněte na Soubor> Vytvořit novou složku. V tomto příkladu jsme na naší ploše vytvořili novou složku nazvanou WIP screenshoty.

Krok 2 Dále otevřete relaci Terminál a zadejte „výchozí nastavení umístění com.apple.screencapture ~ / Desktop / WIPSc Screenshots“

Krok - 3 A je to. Jsi hotov. Restartujte MacBook. Až příště pořídíte snímek obrazovky, můžete tuto složku otevřít a zkontrolovat obsah. Všechny snímky obrazovky se uloží do této složky.

S macOS Sierra, sportovním Siri, je ještě snazší vystopovat obrazové soubory, na kterých jste pracovali v případě, že jste zapomněli složku nebo název souboru, kde jste tyto soubory uložili. Stačí kliknout na ikonu Siri nebo použít určenou klávesovou zkratku k vyvolání Siri na vašem Macbooku.

Jakmile je relace zapnutá, stačí říct „Siri, můžete otevřít poslední dva snímky obrazovky, které jsem pořídil“ a váš MacBook otevře okno s výsledky se snímky obrazovky, se kterými jste pracovali.

Pořizujte snímky obrazovky s macOS Mojave

S macOS Mojave jsou všechny ovládací prvky, které potřebujete k pořízení jakéhokoli typu snímku obrazovky, jedna jednoduchá zkratka.

Stačí spustit nový nástroj Screenshot nebo stisknout Shift + Command + 5.

macOS Mojave obsahuje nástroje pro nahrávání obrazovky a možnosti nastavení časovače spuštění, zobrazení kurzoru a dokonce i výběr místa, kam chcete snímky obrazovky uložit.

Pořiďte snímek obrazovky a její miniatura se animuje do rohu obrazovky.

Nechte jej tam, aby se automaticky uložil do zvoleného cíle, nebo jej přetáhněte přímo do dokumentu nebo kliknutím na něj označte a ihned sdílejte - aniž byste museli kopii ukládat.

Sdílení na iCloudu

Při upgradu na macOS budete mít příležitost sdílet svůj počítač Mac s ostatními zařízeními iOS ve vašem účtu prostřednictvím iCloud Drive.

Aby bylo možné spravovat prostor iCloud, je důležité udržovat plochu čistou a přehlednou a ukládat soubory do jiných složek, které pro vás právě probíhají.

Doufáme, že vám tento rychlý tip pomohl. Podívejte se na naše pokrytí v průvodci dalšími funkcemi macOS a sdílejte tento článek.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found