ToothFairy je nutností pro majitele počítačů Mac nebo MacBook, kteří používají AirPods

AirPods společnosti Apple jsou od svého debutu výjimečným kritickým a spotřebitelským úspěchem.

To je většinou - nebo alespoň částečně - kvůli jejich jednoduchosti. Jak jste očekávali od produktů Apple, AirPods prostě fungují. Jsou snadné, bezproblémové a jejich každodenní používání nevyžaduje téměř žádné úsilí.

To samozřejmě platí hlavně pro používání AirPodů se zařízeními iOS, jako je iPhone nebo iPad. Na počítačích Mac se příběh mírně liší.

PŘÍBUZNÝ:

  • Zdokonalování DoubleTap na AirPods, tady je návod
  • Jak se opravit, AirPods se nepřipojují k zařízením
  • Jak čistit AirPods správným způsobem
  • AirPods 2.0, Mnoho dalších funkcí kromě bezdrátového nabíjení
  • Jak připojit AirPods a HomePod k MacBooku

Co je za problém?

U jednoho nejste schopni na první pohled zjistit, přes které zvukové zařízení je váš Mac aktuálně nastaven. Jakmile jste připraveni se připojit, musíte ještě projít několika kroky.

Jedná se o proces s více kliknutími. Chcete-li se připojit k AirPodům (nebo jakémukoli jinému audio zařízení založenému na Bluetooth), musíte vstoupit do podnabídky Bluetooth.

Poté musíte přepnout zpět do hlavní nabídky Bluetooth a přepnout AirPods. Jistě, to není konec světa. Pokud však přepínáte mezi více zařízeními pomocí jediného zvukového příslušenství Bluetooth, může to být opravdu bolest.

Například pokud často přepínáte mezi různými zařízeními Mac a iOS pomocí jediného páru AirPods, tato další a pravděpodobně zbytečná kliknutí se mohou rychle sčítat.

Naštěstí existuje aplikace s názvem Zoubková víla - nezávislý vývojář Michael Tsai - což zjednodušuje a zjednodušuje proces. Při připojení k zařízení Bluetooth vám může ušetřit jen několik kliknutí - ale ty se sčítají.

Jak to funguje?

Jakmile nainstalujete aplikaci ToothFairy, umístí ikonu do horního panelu nabídek.

I bez dalších funkcí tato ikona nabídky ToothFairy dělá něco kouzelného: na první pohled vám řekne, zda jsou připojeny vaše AirPods nebo Bluetooth příslušenství.

(Může také ukazovat malý indikátor baterie, abyste věděli, kolik šťávy zbývá.)

Pokud kliknete na tuto ikonu, automaticky se připojí k vašemu zařízení Bluetooth. Klikněte na něj znovu, odpojí se to zvukové zařízení a přepne se toto zařízení zpět na výchozí zdroj zvuku.

Ještě lépe, můžete dokonce nastavit klávesové zkratky, které to provedete automaticky a bez nutnosti klikat.

Jak to nastavit

Není to jen použití ToothFairy, které je jednoduché; instalace a nastavení je také hračka.

Vše, co musíte udělat, je nainstalovat aplikaci ToothFairy z Mac App Store. Jakmile je v počítači, otevřete ji kliknutím na ikonu aplikace ToothFairy v Docku nebo ve složce Aplikace.

Odtud uvidíte vyskakovací nabídku. Tato zpráva umožňuje přidat konkrétní zařízení s technologií Bluetooth na panel nabídek (kde je můžete ovládat).

Zde také můžete upravit klávesové zkratky a další předvolby.

Další tipy

Zatímco Tooth Fairy je hračka, kterou lze použít, je třeba mít na paměti několik dalších funkcí a nastavení, pokud chcete odemknout plnou funkčnost aplikace.

  • Tooth Fairy může dokonce vylepšit zvuk vašich AirPodů. Je to proto, že při použití zařízení Bluetooth existuje přepínač, který vždy upřednostňuje vysoce kvalitní kodek AAC. Když obvykle připojíte zařízení Bluetooth k mikrofonu, systém macOS se rozhodne pro kodek SCO nižší kvality.
  • Jelikož zařízení Bluetooth s čipy H1 nebo W1 není nutné odpojovat ručně, existuje přepínač, který může zabránit náhodnému odpojení těchto konkrétních zařízení.
  • Můžete také skrýt ikonu Dock, takže to není v cestě. Potřebujete se dostat do nabídky nastavení Tooth Fairy? Stačí kliknout pravým tlačítkem (nebo Ctrl + kliknout) na ikonu panelu nabídek.

Pokud máte jakékoli dotazy nebo připomínky, dejte nám prosím vědět. S případnými dotazy se můžete obrátit také na Michaela.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found