Životnost baterie iPad, iPhone po aktualizaci iOS 4.2.1; Opravy

Někteří uživatelé hlásili po aktualizaci na iOS 4.2.1 špatnou výdrž baterie iPhonů, iPadů nebo iPodů. Existuje řada možných oprav tohoto problému:

Opravy

Obnovte, ale ne ze zálohy (použijte jako poslední možnost). Tato oprava se zatím osvědčila pro většinu uživatelů. Zdá se, že špatná data o zadržení ze záloh iPhone mohou způsobit nadměrné používání baterie. Obnovení jako nového telefonu odstraní kontakty a další data, ale může tento problém vyřešit. Chcete-li tak učinit, připojte svůj iPhone nebo iPod touch k počítači, v iTunes klikněte na „Obnovit“ a poté vyberte „Nastavit jako nový telefon“. Poté můžete znovu synchronizovat svá média a další data.

Zkontrolujte internetový tethering. Některé zprávy naznačují, že se iPhone může trvale pokoušet o navázání tetheringového připojení, a tím vybití baterie. Přejděte na Nastavení> Obecné> Síť a klepněte na Tethering přes internet, poté klepněte na „zrušit“, pokud se pokoušíte připojit, nebo tethering úplně vypněte. Možná budete musetvypněte a znovu zapněte Wi-Fi zastavit pokusy o tethering připojení.

Na vině špatné aplikace? Neoficiální důkazy naznačují, že aplikace nekompatibilní s iOS 4.2.1 nebo jinak problematické podle nové verze mohou způsobit problémy s vybíjením baterie. Zálohujte si svůj iPhone nebo iPad v iTunes a poté ve skupinách mazejte aplikace ze zařízení (můžete je kdykoli později synchronizovat zpět z iTunes). Po každé skupině restartujte zařízení a zkontrolujte problém s vybitím baterie. Pomocí této metody můžete problematickou aplikaci izolovat a trvale ji odebrat.

Také se ujistěte, že jsou všechny aplikace aktuální; vývojáři v posledních několika dnech vydali závan vydání aplikací kompatibilních se systémem iOS 4.2.1.

Vypněte Push. Přejděte do Nastavení> Pošta, kontakty, kalendáře a klepněte na „Načíst nová data“. Vypněte Push.

Kalibrujte baterii. Plně nabijte svůj iPhone nebo iPad a poté jej nechejte vybít, dokud nebude úplně prázdný (zařízení se samo vypne a zobrazí indikátor průběhu otáčení). Poté zařízení nabijte a zkontrolujte, zda nedochází k přílišnému vybití baterie.

Zavřete otevřená okna Safari. Jednou aplikací pro iOS, která na pozadí spotřebovává paměť a čas procesoru (a tedy výdrž baterie), je Safari. Zavřete všechna nepoužívaná okna v aplikaci stisknutím tlačítka pro přepínání stránek v pravé dolní části obrazovky a kliknutím na X v levé horní části každé stránky. Na této stránce najdete screenshoty.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found