7 kreativních způsobů, jak znovu použít a znovu použít staré iPhony a iPady

Pokud jste něco jako my ostatní, pravděpodobně máte někde v zásuvce nebo krabici alespoň hrstku dalších zařízení a další elektroniky. Pokud však tato stará zařízení zahrnují stárnoucí iPhony nebo iPady, můžete je skutečně znovu použít a určitým způsobem je „přivést k životu“.

Ať už chcete jednoduchý a bezplatný domácí bezpečnostní systém nebo dedikovaný hudební server, zde je několik kreativních nápadů, jak používat staré iPhony a iPady, takže nebudou zbytečné.

7. iPad: Fotoalbum

Díky provedení iPadu se skvěle hodí pro digitální fotoalbum se spoustou úložného prostoru.

Starý iPad se dokonale hodí k přeměně na digitální fotoalbum. Ve skutečnosti měl iOS funkci nazvanou Picture Frame, která se o vaši tvrdou práci postarala. Vzhledem k tomu, že Apple tuto funkci odstranil, budete muset najít řešení, jak z iPadu udělat starý rámeček obrázku. Ale existují možnosti.

Volným způsobem je jednoduše vytvořit nové album v aplikaci Fotky, například Sdílené album v iCloudu. Poté pomocí možnosti prezentace můžete fotografie průběžně zobrazovat. Pokud se jedná o sdílené album, můžete dokonce vzdáleně přidávat fotografie na jiných zařízeních.

K tomu existují i ​​některé účelové aplikace. Obvykle nejsou zdarma, ale existuje několik dobrých možností, které nejsou strašně nedostupné. LiveFrame stojí 2,99 $ za celou sadu funkcí a je dobře zkontrolován. Framee je $ 2 a dělá skoro totéž.

6. iPhone: Bezpečnostní kamera

Aplikace jako Presence mohou ze starého iPhonu udělat bezpečnostní kameru (a většinou zdarma).

Máte starý iPhone, s kterým nevíte, co dělat? Zvažte její proměnu na vnitřní sledovací kameru. I když můžete ze všech zařízení iOS (nebo dokonce macOS) udělat bezpečnostní kamery, váš starý iPhone je pravděpodobně nejlepší sázka.

I když byste si mysleli, že bude existovat možnost první strany, která by mohla dosáhnout výsledků bezpečnostní kamery, není tomu tak. Z tohoto důvodu budete muset kontaktovat třetí stranu. Naštěstí existuje skvělá aplikace šitá na míru pro přeměnu zařízení iOS (nebo Android) na vzdálenou kameru. Říká se tomu Přítomnost.

Dělá to, co říká. Jakmile si nainstalujete Presence na všechna zařízení, která chcete použít, můžete sledovat živý přenos z kamery vašeho starého iPhonu na jakémkoli jiném zařízení. K dispozici jsou také placené profesionální funkce, jako je pokročilá detekce pohybu a cloudové úložiště videa.

5. iPad: Sekundární monitor

Nová funkce Sidecar v iOS 13 a macOS Catalina dokáže z jakéhokoli iPadu udělat druhý počítačový monitor s ovládacími prvky dotykové obrazovky.

Pokud máte iPad, který dokáže provozovat iPadOS 13, pak jedním z nejlepších způsobů, jak jej můžete znovu použít, je použít jej jako sekundární displej pro váš Mac. Tato funkce se jmenuje Sidecar a dříve jsme se zabývali tím, jak ji používat. (Mějte na paměti, že váš Mac musí být schopen spustit macOS Catalina, aby to fungovalo.)

To je skvělá volba, protože může rozšířit vaše využitelné místo na ploše. Ale je to obzvláště užitečné, protože může do macOS přidat dotykový prvek - k procházení a provádění určitých funkcí v aplikacích můžete dokonce použít tužku Apple.

Pokud máte zařízení, která nedokážou spustit příslušné verze iPadOS nebo macOS, můžete zvážit možnost třetí strany, jako je LunaDisplay. Na rozdíl od Sidecaru to není zdarma. Nabízí však širší kompatibilitu s některými staršími zařízeními.

4. iPhone: Dálkové ovládání Apple TV

Váš starý iPhone může být lepším dálkovým ovladačem Apple TV než dálkovým ovladačem Siri, se kterým váš set-top box skutečně přišel.

Dálkový ovladač Siri dodávaný se zařízeními Apple TV je objektivně neohrabaný. Naštěstí máte pravděpodobně perfektní zařízení, které se promění v dálkové ovládání Apple TV, které shromažďuje prach v nějaké zásuvce ve vašem domě. Ano, je to ten starý iPhone.

iOS je dodáván s integrovanou vzdálenou aplikací Apple TV, ke které máte přístup z Control Center. Můžete si však také stáhnout diktovanou aplikaci Apple TV Remote z App Store. Každá z možností vám poskytne větší touchpad, hlubší možnosti ovládání a skutečnou klávesnici.

Aby to fungovalo, musíte samozřejmě nechat svůj iPhone nabitý, protože to nevydrží měsíce jako dálkové ovládání Apple TV. Prostě jej nechte připojený na gauči nebo investujte do externí baterie, která se nachází poblíž vaší zábavní jednotky.

3. iPad: čtečka elektronických knih

Některé staré iPady jsou perfektně vhodné pro čtení, zejména iPad mini.

IPad poskytuje téměř perfektní velikost a tvar pro čtení elektronických knih. A pokud se snažíte vyhnout některým technologickým gigantům shromažďujícím data, nabízí skvělou sadu funkcí a zároveň chrání vaše soukromí.

Některé iPady, například iPad mini, jsou pro tento účel vhodnější. Ale jakýkoli tablet Apple bude fungovat. Vymažte všechny nadupané aplikace a ponechejte své e-knihy na domovské obrazovce. Pokud máte rádi časopisy, můžete do mixu vložit také předplatné Apple News +.

Když už mluvíme o knihách, starý iPad také skvěle funguje jako specializovaný kuchyňský „pomocník“. Načtěte si digitální kuchařky, které máte rádi. Poté si stáhněte skvělé aplikace pro vaření a možná službu sdílení videa, jako je YouTube.

2. iPhone nebo iPad: Vyhrazený hudební přehrávač

Proměnit staré zařízení se systémem iOS nebo iPadOS na vyhrazený hudební přehrávač může být zábava, zvláště pokud jej načtete aplikacemi ve stylu DJ.

Proč platit za starý iPod touch, když můžete starý iPad nebo iPhone jednoduše použít jako vyhrazený domácí hudební přehrávač? I když to může znít trochu nadbytečně, existuje několik velkých výhod používání zařízení pouze k přehrávání hudby ve vašem domácím audio systému pro vás a hosty.

Chcete-li začít, jednoduše vyjměte SIM kartu z iPhonu nebo iPadu a načtěte ji do všech svých hudebních aplikací. Problémy se špatnou výdrží baterie nebo průměrnými rychlostmi jsou méně důležité, když je zařízení připojeno ke zdi a spárováno s místními reproduktory Bluetooth.

To je skvělá volba pro hosty, aby si také pustili hudbu, kterou chtějí. Udržujte svůj iPhone pro přehrávání hudby bez hesla a nechte hosty vybírat melodie. Tímto způsobem nemusíte lovit svůj iPhone a nebudete muset spárovat žádná nová zařízení s domácím zvukovým systémem, když přijdou přátelé. Dokonce si můžete nainstalovat aplikaci, jako je Djay, abyste tento zážitek vylepšili.

1. Zbavte se toho (zodpovědně)

Chcete se zbavit svých starých zařízení? Dělejte to eticky a zodpovědně.

Pokud vám žádná z těchto možností nezní dobře, nejlepším postupem může být jednoduše zbavit se starého iPhonu nebo iPadu. Ale ať děláte cokoli, nevhazujte to do koše. Můžete to zkusit prodat znovu, ale to vyžaduje další úsilí, které možná nebudete chtít vložit.

Doporučujeme, abyste se obrátili na svůj okruh přátel a rodiny a zjistili, zda by někdo mohl použít jiné zařízení. Vždy jej můžete předat (s omezením času na obrazovce) dítěti.

Další dobrou možností je recyklovat zařízení, aby bylo zajištěno, že bude zlikvidováno eticky a udržitelně. Apple má pro tento účel vlastní program, ale můžete také vyzkoušet program elektronické recyklace místního města.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found